معمای ادامه ممنوعیت تردد خودروها در شب

فرادید| پلیس راهور، نمایندگان مجلس و برخی از مقامات بهداشتی بر این باورند که طرح ممنوعیت بدون شب باعث کاهش بیماری عروق کرونر قلب و مرگ و میر نمی شود. اما وزارت بهداشت و وزارت کشور معتقدند که این طرح باید ادامه یابد. طرحی که مخالفان زیادی دارد.

به گزارش فرادید؛ سال گذشته، ستاد ملی کرونا برای کاهش مرگ و میر ناشی از کووید، منع رفت و آمد 19 ساعته را اعلام کرد. اما اکنون این طرح مخالفان و موافقان قوی دارد.

رئیس پلیس راهور تهران که از مخالفان ادامه طرح ممنوعیت تردد در شب است، گفت: این طرح در مقطعی اجرایی شد و آنها پس از 10 شب به راحتی سفر کردند.

وی معتقد است محدودیت تردد در شب خساراتی به بار آورده و مردم نیز از این طرح ناراضی هستند.

علاوه بر این، برخی از نمایندگان مجلس نیز معتقدند ممنوعیت تردد در شب در کاهش عوارض و مرگ و میر موثر نیست.

حسینعلی حاجی دلیگانی، یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس، می گوید این طرح تاثیری در پیشگیری از شیوع بیماری عروق کرونر قلب نداشته است، به همین دلیل در نامه ای به رئیس جمهور خواستار توقف این طرح شدم که به وی ارائه خواهد شد. به زودی . .

معمای ادامه ممنوعیت تردد خودروها در شب

چرا ممنوعیت شبانه برداشته نشده است؟

طرح ممنوعیت تردد خودروها در شب در حالی در حال اجراست که برخی مسئولان بهداشتی نیز این طرح را بی نتیجه می دانند. دكتر نادر توكلي، معاون درمان ستاد مبارزه با مفاسد كرونا در تهران مي گويد: در شرايط كنوني به نظر مي رسد اين محدوديت ها كارايي كافي نداشته باشد، لذا پيشنهاد رفع آن را به ستاد كشوري ارائه كرده ايم.

  قیمت روز موبایل سامسونگ چهارشنبه 5 آبان 1400

اما دیروز احمد واحدی وزیر کشور آب پاکی به دست منتقدان ریخت و گفت این طرح هنوز برچیده نشده و در حال اجراست.

ممنوعیت تردد در شب تا زمانی ادامه دارد که وزارت بهداشت هنوز نسبت به اثربخشی این طرح موضع گیری نکرده است.

اما ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و از اعضای ستاد مدیریت کرونا، درباره استدلال وزارت بهداشت برای ادامه این طرح گفت: از وزیر بهداشت خواسته ایم این سند علمی را ارائه کند. دلیل اجرای این طرح این است که کلوپ های شبانه و گشت و گذار می تواند در شیوع ویروس کرونا تاثیرگذار باشد.

این در حالی است که ایسنا به نقل از یک منبع آگاه در وزارت کشور اعلام کرد که احتمال رفع ممنوعیت تردد در شب همزمان با اجرای طرح قرنطینه هوشمند وجود دارد.

این منبع آگاه گفت: بحث های کارشناسی در خصوص لغو طرح ترافیک شبانه انجام شد، تصمیم گیران منتظر هستند تا واکسیناسیون کاملتر شود و درصد بیشتری از جامعه هر دو دوز را دریافت کنند و سپس دستور صادر شود. ممنوعیت تردد شبانه . .

معمای ادامه ممنوعیت تردد خودروها در شب
نتیجه یک مطالعه در مورد اثربخشی ممنوعیت تردد در شب

این در حالی است که خبرگزاری ایرنا مرتبط با دولت در وب سایت خود در مورد اثربخشی طرح ممنوعیت تردد شبانه نظرسنجی کرده است.

در یکی از سوالات از کاربران خواسته شد پاسخ دهند که ممنوعیت تردد شبانه برای جلوگیری از عادی سازی و مقابله با تاج چقدر موفق است؟

در نهایت، در زمان نگارش این مقاله، 56.6 درصد از شرکت کنندگان گفتند که ممنوعیت تردد در شب در جلوگیری از عادی سازی و مقابله با تاج اصلا موفق نبوده است.

  ویدئو/ رضا رویگری در آسایشگاه کهریزک

علاوه بر این، 19.9 درصد اثربخشی این طرح را دست کم می گیرند. 13.6 درصد نیز معتقدند این طرح تا حدودی موثر بوده است.

تنها 9.9 درصد از شرکت کنندگان معتقد بودند که ممنوعیت تردد شبانه در جلوگیری از عادی سازی و مقابله با تاج و تخت موثر بوده است.

علاوه بر این، 33.6 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که ممنوعیت تردد در شب تأثیر منفی قابل توجهی بر زندگی آنها دارد. همچنین 25.1 درصد می گویند که این طرح تا حدودی بر زندگی آنها تأثیر می گذارد. 16 درصد گفتند که این نرخ پایین است و 25.2 درصد گفتند که این ممنوعیت بر زندگی آنها تأثیر منفی داشته است.

با این حال ایرنا هنوز جزئیاتی از جامعه آماری درگیر در این نظرسنجی منتشر نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید