معرفی روستای آبگرم و توریستی لاویج

خبر مرکزی – مهدی توفیقی: روستای لاویج در فصل بهار و تابستان دارای آب و هوای مساعد و خنک است که در کنار طبیعت و سرسبزی بی نظیر مسافران و گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند. آب گرم لاویج یکی از معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های این روستا است.

به گزارش جامعه ۲۴، آب گرم لاویج یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان نور است و در دامنه کوه های شرق لاویج از زمین سرچشمه می گیرد. آب گرم لاویج سرشار از آب معدنی و گوگرد است که برای بیماری های پوستی و دردهایی مانند کمردرد، پا درد و از همه مهمتر برای آرامش بسیار مفید است. از چشمه های آب گرم معروف می توان به بیبنو، شفل و … اشاره کرد که هر کدام از این چشمه های آب گرم خواص معدنی خاص خود را دارند. چشمه های آب گرم دارای امکانات قابل قبول و خوبی مانند دوش، استخر و حمام هستند.

آب گرم لاویج کجاست؟

آب گرم لاویج یکی از جاذبه های گردشگری استان مازندران است و در شهرستان نور در ۱۸ کیلومتری جنوب چمستان، روستای لاویج واقع شده است.

دسترسی به آب گرم لاویج در استان مازندران

روستای زیبای لاویج در 18 کیلومتری شهر چمستان که در میان دره های جنگلی زیبای البرز واقع شده است. در ورودی چمستان از سمت غرب جاده آسفالته از جاده اصلی به سمت جنوب منحرف می شود و پس از عبور از پارک جنگلی کشپل به روستای لاویج می رسید.

معرفی روستای آبگرم و توریستی لاویج

جاذبه های گردشگری نزدیک آب گرم لاویج

منطقه کوچک و کوچک روستای لاویج دارای مناطق بوم گردی منحصر به فردی است. از مهمترین مناطق تفریحی و گردشگری نزدیک روستای لاویج می توان به جنگل کشپل، آبشار حرم او، آبگرم معدنی لاویج، جاده های جنگلی، سوردار، علفزارها و علفزارهای نومه، جنگل ایسیونگ، چشمه ها و رودخانه های پرآب و خروشان، ییلاقی زیبا اشاره کرد. ایزوا، ییلاق میرامند و به کوه های پوشیده از درخت و جنگل های وسیع و بکر اشاره کرد.

  قیمت آپارتمان در منطقه 5 تهران

جنگل های لاواژ در استان مازندران

یکی از دیدنی های جذاب روستای توریستی لاویج جنگل های انبوه و انبوه آن تا ارتفاع 2500 متری از سطح دریا است. به خصوص که درختان راش یادگاری از دوره های گذشته جنگل های هیرکانی در میلیون ها سال پیش هستند. گردشگران این منطقه کمتر به این جنگل ها توجه می کنند و بیشتر از طبیعت اطراف جاده ها، جنگل ها و آب گرم معدنی لاویج رضایت دارند.

مسافران از این مناظر و چشم اندازهای منحصر به فرد بهره کمتری می برند. در این میان خاطره سفر به این جنگل ها هرگز فراموش نمی شود و بازدید از این جنگل های زیبا و قدیمی برای هر گردشگری جذاب و خاطره انگیز است.

معرفی روستای آبگرم و توریستی لاویج

جنگل های اطراف روستای لاویی دارای پوشش گیاهی خاص و متفاوتی است و در هر منطقه بهار از زمین بیرون می آید و در هر فصل از سال میوه های جنگلی و وحشی خاصی وجود دارد. در بهار گل های سفید، در تابستان سرسبزی بی نظیر جنگل و در پاییز پوشش گیاهی رنگارنگ جذابیت این منطقه را دو چندان می کند.

آبشار ممنوعه اش

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی و گردشگری روستای لاویج، آبشار حرم و است، این آبشار طبیعی در مسیر شهر همستان به لاویج قرار دارد و با آب خنک و تمیز خود همواره میزبان گردشگران زیادی از روستای لاویج است. آبشار حرم او دارای غذاخوری ها و استراحتگاه های مختلفی برای گردشگران این منطقه است.

معرفی روستای آبگرم و توریستی لاویج

در مورد نام آن گفته می شود که آب آبشار از ارتفاعات سوردار و از پایین دست حرم امامزاده سرازیر می شود، به همین دلیل به این نام معروف شده است. در زبان طبری کلمه آن به معنی آب است و ترکیب نهایی به معنای «آبی که از حرم می آید». به مرور زمان این ترکیب در بین مردم جا افتاد و به حرام آن معروف شد.

  عکس / هوای سرخ تهران

سوغاتی از روستای لاویج

روستای لاویی طبیعتی منحصر به فرد دارد، رویش و شکوفه دهی گل ها و گیاهان منطقه در بهار و تابستان با عطر گل های وحشی و گیاهان معطر و معطر و چمنزارهای پر از گل های بهاری این منطقه را برای زنبورداری و زنبورداری مساعد کرده است. ; از این رو عسل منطقه لاویج به دلیل طعم بی نظیر و خواص درمانی بسیار در بین مردم بسیار محبوب و مشهور است. همچنین صنایع چوبی از دیگر سوغات روستای لاویج به شمار می رود.


بیشتر بخوانید: جاذبه های گردشگری پارک طالقانی تهران


با توجه به اینکه روستای لاویج از طبیعتی بکر و آب فراوان طبیعی و معدنی برخوردار است، مردم محلی به عنوان شغل فرعی به دامداری مشغول هستند و ماست، شیر، پنیر، دوغ و کره محلی روستای لاویج از ویژگی خاصی برخوردار است. شهرت و اعتبار در بین گردشگران و مسافران.

معرفی روستای آبگرم و توریستی لاویج

بهترین زمان برای بازدید از چشمه آب گرم لاوج

به گزارش خبر مرکزی، بهترین زمان ممکن بسته به هدف شما از سفر به روستای لاویج می تواند متفاوت باشد، اگر قصد استفاده از آب گرم لاویج را دارید، قطعا بهترین زمان فصل های سرد سال است که می تواند لذتبخش و منحصر به فرد باشد. تجربه برای شما

همچنین اگر به دنبال تفریح ​​و گشت و گذار در روستای لاویج هستید، فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای طبیعت گردی است. البته طبیعت بکر و بکر روستای لاویج در فصل پاییز با توجه به اینکه درختان رنگ و ظاهر خاصی به خود می گیرند بسیار دیدنی و موضوع عکاسی است.

  دلار به کانال 27 هزار تنی سقوط کرد!

2022-09-23 05:00:02

دیدگاهتان را بنویسید