معجزه روغن سویا برای جلوگیری از ریزش مو

ریزش مو امروزه به خصوص در بین مردان یک پدیده طبیعی است.

اگرچه راه های بسیار گرانی برای ترمیم مو وجود دارد، اما افراد کمی می دانند که روغن های گیاهی می توانند با کمترین هزینه به ترمیم مو کمک کنند.

معجزه این دانه خوشمزه برای جلوگیری از ریزش مو

روغن سویا یکی از بهترین روغن های طبیعی مو است. به دلیل وجود اسیدهای چرب ضروری، این روغن به راحتی از طریق پوست سر جذب می شود. روغن سویا همچنین رطوبت پوست را افزایش می دهد و موها را هیدراته نگه می دارد.

این روغن فواید زیادی برای مو دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ویتامین ها: ریبوفلاوین (ویتامین B2) موجود در روغن سویا باعث رشد مو می شود. مطالعات متعددی ارتباط بین کمبود ویتامین D و ریزش مو را نشان داده است. کمبود ویتامین C نیز یکی دیگر از عوامل دخیل در ریزش مو است.

این ویتامین به جذب بهتر آهن کمک می کند و از ریزش مو به دلیل کمبود آهن جلوگیری می کند. ویتامین E موجود در روغن سویا به ترمیم فولیکول های مو کمک می کند و از آسیب رادیکال های آزاد به فولیکول های مو جلوگیری می کند.

2- مواد معدنی: همانطور که قبلا ذکر شد، کمبود آهن یکی از دلایل اصلی ریزش مو است. اسیدهای چرب امگا 3 موجود در روغن سویا رشد مو را تحریک می کند. مطالعات نشان می دهد که آهن و اسیدهای چرب امگا 3 موجود در این روغن به طور موثری از رشد مو حمایت می کنند.

  اینفوگرافیک / فرآیند به روز رسانی هزینه

برای ایجاد عصاره قوی مو، یک قاشق غذاخوری روغن سویا را با یک قاشق غذاخوری روغن کرچک مخلوط کنید. سپس 4 تا 5 قطره روغن های دیگری که باعث تحریک رشد مو می شوند مانند رزماری، اسطوخودوس و اسانس نعناع اضافه کنید.

ریشه مو را با این مخلوط چند دقیقه ماساژ دهید تا روغن تمام سطح ریشه را کاملا بپوشاند. سپس موهای خود را بشویید و از نرم کننده استفاده کنید. همچنین می توانید روغن سویا را بدون مخلوط شدن با روغن های دیگر و فقط با شانه روی ریشه موها بمالید و بعد از 30 دقیقه موهای خود را بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید