معاون وزیر اقتصاد: کار صنعت لکوموتیو و موتور محرکه صنعت کشور است/ مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد: سایپا; به سمت خودکفایی کامل پیش می رود

در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات سایپا و خطوط تولید مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد و جمعی از مدیران ارشد این مجتمع از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا و خطوط تولید بازدید و نشست مشترک با اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد سایپا برنامه های آینده و توسعه گروه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون وزیر اقتصاد: کار صنعت لکوموتیو و موتور محرکه صنعت کشور است/ مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد: سایپا;  به سمت خودکفایی کامل پیش می رود

بر اساس گزارش ها زمان اخبار به گزارش سایپانیوز، احمد هانی نوذری در بازدید از مرکز تحقیقات سایپا و خط تولید خودرو شاهین گفت: .

وی با بیان اینکه سایپا در سال های گذشته تولیدکننده پراید بوده و فعالیت گروه خودروسازی سایپا را به شدت زیر سوال برده است، گفت:

معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه با طراحی و معرفی محصولات جدید مردم متوجه می شوند که سایپا پیشرفت خوبی داشته است، گفت: گروه خودروسازی سایپا ظرفیتی در خور و تحسین برانگیز دارد. هر ساله یک خودروی جدید طراحی، تولید و به بازار عرضه کند.

وی افزود: اگر سیاستمداران و تصمیم گیران صنعت خودرو انگیزه ای برای شرکت های خودروسازی ایجاد کنند، خودروسازان می توانند با توجه به پتانسیل های موجود، صنعت خودرو را متحول کنند و اشتغال جوانان را افزایش دهند.

خانی نوذری تاکید کرد: گروه خودروسازی سایپا می تواند با انرژی، پویایی و پشتوانه فنی و مهندسی قوی مسیر توسعه خود را طی کند.

سایپا; به سمت خودکفایی کامل پیش می رود

همچنین مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد که معاون وزیر کار را در این بازدید همراهی می کرد، گفت: زمانی گروه خودروسازی سایپا فقط کار نصب را انجام می داد اما اکنون به دلیل سطح علمی و فنی توانسته است. برای تولید خودرو در بخش‌های مهم «به خودکفایی برسیم.

  غیبت از مدارس و دانشگاه های تهران

حسین عامریان گفت: تلاش ها و فعالیت های انجام شده در سایپا نشان می دهد که این گروه خودروسازی روند توسعه ای را در پیش گرفته است.

وی ادامه داد: زمانی گروه خودروسازی سایپا تنها به مونتاژ خودرو می پرداخت اما اکنون این گروه پیگیر طراحی و تولید خودرو بوده و با ارتقای سطح علمی و فنی خود توانسته در بخش های مهمی از صنعت خودرو به خودکفایی برسد. “

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: با اقدامات و برنامه های توسعه ای که گروه خودروسازی سایپا در حال پیگیری است می توان آینده خوبی را برای این شرکت خودروسازی متصور شد.

وی از سیاستمداران خواست به صنعت خودرو توجه بیشتری داشته باشند تا این بخش بتواند مسیر توسعه خود را هموارتر طی کند و بهره وری بیشتری داشته باشد.

عامریان با تاکید بر اینکه صنعت خودرو می تواند مجموعه ای سودآور باشد، گفت: اگر شرایط مناسب برای تولید و طراحی خودروهای جدید فراهم شود، شرکت های خودروسازی سود بیشتری خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید