مصرف چربی می تواند خطر سکته مغزی را کاهش دهد

فرادید| واقعیت این است که خوردن بیش از حد چربی می تواند کلسترول را افزایش دهد و رگ ها را مسدود کند و به افزایش خطر سکته مغزی و سایر اشکال بیماری قلبی کمک کند. چاقی، دیابت، سرطان و تعدادی از بیماری های دیگر نیز ناشی از مصرف زیاد چربی است.

به گزارش فرادید با این حال، به نظر می رسد نوع چربی، نه مقدار آن، خطر سکته را افزایش می دهد. بر اساس مطالعه ای که این هفته در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شد، مصرف چربی های گیاهی خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

این مطالعه که هنوز مورد ارزیابی قرار نگرفته است، نشان می دهد افرادی که چربی های گیاهی مصرف می کنند بیشتر از افرادی که کمتر غذا می خورند در معرض حمله قلبی یا سکته قرار دارند.

در مقابل، افرادی که مقدار زیادی چربی حیوانی می خورند، 16 درصد بیشتر از افرادی که این کار را نمی کنند، در معرض سکته مغزی یا حمله قلبی هستند.

فنگلی وانگ، دانشجوی دکترا در هاروارد و یکی از نویسندگان مقاله گفت: یافته‌های ما نشان می‌دهد که انواع مختلف چربی و منابع مختلف چربی که از چربی به دست می‌آیند، مهم‌تر از کل چربی است که در رژیم‌های غذایی خود استفاده می‌کنیم. . آنها از بیماری و سکته پیشگیری می کنند.

مصرف چربی می تواند خطر سکته مغزی را کاهش دهد

انواع چربی ها

برای زنده ماندن به چربی نیاز دارید. چربی ها به بدن شما کمک می کنند تا ویتامین های غذا را جذب کند، به هورمون ها کمک می کند تا به درستی عمل کنند، سلول های شما را بسازند، انرژی شما را شارژ کنند و شما را گرم نگه دارند.

  سروش رفیعی پرسپولیسی شد سروش به پرسپولیس بازگشت

اما چربی های غیر اشباع گیاهی، غلات و ماهی های چرب می توانند سطح کلسترول خون شما را پایین نگه دارند و شما را سالم نگه دارند.

منابع اصلی چربی های گیاهی کدامند؟ این چربی‌های گیاهی مایع از چیزهایی مانند دانه‌های ذرت، دانه‌های آفتابگردان و سویا ساخته می‌شوند که سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع هستند. از این نوع روغن ها باید در آشپزی استفاده کرد.»

چربی های اشباع شده و ترانس معمولاً سالم نیستند. چربی های اشباع شده معمولاً از گوشت های قرمز و فرآوری شده به دست می آیند و در دمای اتاق جامد می شوند. در این مطالعه، چربی های حیوانی شامل گوشت قرمز، سوسیس، سالامی و سایر گوشت های فرآوری شده بود.

دکتر فرانک هو می گوید: «تنها کاهش اندک در مصرف گوشت قرمز و سایر گوشت های فرآوری شده و پیروی از الگوی غذایی سالم می تواند خطر کلی مرگ را تا 13 درصد افزایش دهد، خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی». Ph.D. برای تغذیه در دانشگاه هاروارد: خطر مرگ ناشی از سرطان را تا 14 درصد و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 24 درصد کاهش دهید.

یکی از یافته های جالب این مطالعه این است که چربی های شیر از جمله پنیر، کره، شیر، بستنی و خامه ترش با افزایش خطر سکته مغزی مرتبط نیستند. سلامت لبنیات همیشه یک موضوع داغ در بین محققان تغذیه بوده است. این مواد منابع اصلی دریافت کلسیم هستند. وزارت کشاورزی ایالات متحده مصرف 30 وعده از محصولات لبنی را در طول روز در برنامه رژیم غذایی 2020-2025 ایالات متحده توصیه می کند.

  تهویه "پیروزمندانه"؛ یوزپلنگ ایرانی

منبع: CNN
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید