مصرف ویتامین ها و مکمل ها برای اکثر افراد بی فایده است

در حالی که مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد مصرف مولتی ویتامین روزانه ممکن است کمی خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد، یک مطالعه جدید نشان می دهد که شواهد کافی وجود ندارد که بگوییم مکمل ها می توانند از ابتلا به سرطان جلوگیری کنند بیماری قلبی و سرطان برای کمک به.

با این حال، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد مکمل‌های بتاکاروتن در واقع ممکن است خطر ابتلا به سرطان ریه را، به ویژه در میان افراد در معرض خطر، افزایش دهد و همچنین ممکن است خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را افزایش دهد. علاوه بر این، ویتامین E هیچ فایده ای در پیشگیری از سرطان یا بیماری قلبی ندارد.

اینها نکات برجسته گزارش جدید گروه کاری خدمات پیشگیرانه ایالات متحده است، گروهی مستقل از کارشناسان ملی که به طور منظم توصیه های مبتنی بر شواهد را در مورد مسائل بهداشتی پیشگیرانه ارائه می دهند.

دکتر مایکل بری، معاون این گروه هشدار داد: «این یک پیام منفی نیست و نمی‌گوید که مصرف ویتامین‌ها و مواد معدنی برای پیشگیری از سرطان یا بیماری قلبی هیچ فایده‌ای ندارد». در عوض، ما خواهان تحقیقات بیشتر با پیگیری طولانی‌تر هستیم.»

این توصیه ها بر اساس بررسی 84 مطالعه در مورد مولتی ویتامین ها، مکمل ها و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سرطان در بزرگسالان سالم است که بین ژانویه 2013 و فوریه 2022 منتشر شده است.

مطالعات نشان می دهد افرادی که مولتی ویتامین مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که از قرص یا دارونما استفاده می کنند، 7 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند.

  عدالت در نگاه امام علی (ع)

مهم است که توصیه های جدید برای افرادی که کمبودهای تغذیه ای یا نیازهای ویژه دارند، مانند زنان باردار که به اسید فولیک نیاز دارند، اعمال نشود.

مصرف ویتامین ها و مکمل ها برای اکثر افراد بی فایده است

محققان به جای مصرف ویتامین ها، تمرکز بر یک رژیم غذایی متعادل و غنی از میوه ها و سبزیجات، ورزش منظم و تست های غربالگری توصیه شده برای پیشگیری از بیماری قلبی و سرطان را توصیه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید