مصرف برق امروز به حدود 68 هزار مگاوات می رسد

مدیر مرکز باربری شبکه برق کشور گفت: با توجه به گرمای هوا پیش بینی می شود مصرف برق امروز در ساعات پیک به 68 هزار مگاوات برسد.

مصرف برق امروز به حدود 68 هزار مگاوات می رسد

مهدی درفشیان با بیان اینکه هفته گذشته هفته بسیار گرمی بود، پیش بینی کرد که محدودیت های جدیدی در تاریخ صنعت برق وضع شود و مصرف برق امروز در ساعات اوج مصرف به 68 هزار مگاوات برسد.

وی همچنین با اشاره به برنامه ریزی و هماهنگی با وزارت امنیت از زمستان امسال از تامین برق سالم و پایدار برای هموطنان ابراز خرسندی کرد.

مدیر مرکز بار و توان شبکه برق کشور همچنین با اشاره به برنامه زمان بندی و شروع برنامه های مدیریت تقاضا از نیمه خردادماه، از افزایش بیش از 8 درصدی مصرف برق صنایع بزرگ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

وی در خصوص گرمای این هفته و هفته آینده گفت: همچنان نیاز به مدیریت مصرف در اقصی نقاط کشور وجود دارد.

درفشیان با تاکید بر ادامه همکاری مردم در مدیریت مصرف، فایده این همکاری را رشد تولید بیشتر برق توسط صنایع می داند. به هر حال وی گفت اگر صنایع بتوانند بیش از سهمیه فعلی برق مصرف کنند قطعا به اقتصاد ملی کمک می کند.

درفشیان افزود: با استفاده از تجربیات سال گذشته در زمینه محدودیت های برق صنعتی، برنامه ریزی و هماهنگی خوبی با وزارت حراست در زمستان سال گذشته انجام شد و توانستیم برنامه ریزی بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم که نتایج آن را این روزها شاهد هستیم.

وی ادامه داد: به همین دلیل جا دارد از صنعت کشور به خاطر این همکاری بسیار خوب که منجر به تامین برق مطمئن و پایدار همه هموطنانمان شده است قدردانی کنیم.

  قیمت بیت کوین، امروز 14/10/09

درفشیان گفت: امسال برای تامین برق مطمئن و پایدار مردم، برنامه مدیریت مصرف صنعتی را از نیمه خرداد ماه آغاز کردیم و با توجه به هماهنگی خوبی که تا دیروز انجام شد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، مصرف صنعتی بیش از 8.6 درصد افزایش یافته است

و ادامه داد: بنابراین با توجه به اینکه در این هفته و هفته آینده روزهای گرمی خواهیم داشت، همچنان اجرای برنامه های مدیریت مصرف در اقصی نقاط کشور ضروری است.

این مسئول بیان کرد: اگر هموطنان بتوانند با صنعت برق همکاری بیشتری داشته باشند دو فایده بزرگ به همراه خواهد داشت، اول اینکه صنایع برق بیشتری داشته باشند و در نتیجه با رشد بیشتر تولید آنها مواجه خواهیم شد. اگر این اتفاق بیفتد، وزارت نیرو می توانیم برق مطمئن و پایدار را در اختیار همه هموطنان عزیز قرار دهیم تا مردم در این روزهای گرم آسایش داشته باشند.

وی ادامه داد: دوم اینکه اگر صنایع بتوانند بیش از سهمیه برق خود برق مصرف کنند قطعا به اقتصاد ملی و بهبود وضعیت معیشتی مردم کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید