مصرف آنتی بیوتیک را کاهش دهید!

بر اساس یافته های علمی، محققان الگوریتم هایی اختراع کرده اند که منجر به کشف الف آنتی بیوتیک ها موارد جدید نیز در مواجهه با برخی از مشکلات بدخیم فیزیکی کمک کرده اند و سلامتی را نوید می دهند.

ما انسان‌ها تنها موجوداتی نیستیم که می‌خواهیم باکتری‌ها را بکشیم – طبیعت طیف گسترده‌ای از ترکیبات ضد باکتری را ایجاد کرده است که بسیاری از آنها توسط خود باکتری‌ها برای کنترل جنگ طولانی‌مدت علیه سایر باکتری‌ها استفاده می‌شوند.

بیشتر آنتی بیوتیک ها از کشت های باکتریایی می آیند و سپس به اشکال قوی تر سنتز می شوند. مشکل این است که با گذشت زمان، باکتری ها در برابر این داروها مقاوم می شوند و ما را مجبور به تولید داروهای جدید می کنند تا زمانی که به ناچار در برابر آنها مقاوم شوند.

شان برادی، نویسنده این مطالعه گفت: بسیاری از آنتی بیوتیک ها از باکتری ها می آیند، اما اکثر باکتری ها را نمی توان در آزمایشگاه رشد داد. نتیجه این است که ما احتمالا بیشتر آنتی بیوتیک های خود را از دست می دهیم.

برای کمک به تجزیه سریعتر احتمالات، محققان راکفلر از الگوریتم هایی برای مطالعه آنچه که به عنوان خوشه های ژن بیوسنتزی شناخته می شوند، استفاده کرده اند.
اینها گروه‌هایی از ژن‌ها هستند که تعدادی از پروتئین‌ها را رمزگذاری می‌کنند – از جمله برخی که ممکن است خواص ضد باکتریایی داشته باشند – اما آن‌قدر زیاد هستند که انسان نمی‌تواند آنها را تنظیم کند.

برادی گفت: “باکتری ها پیچیده هستند و فقط به این دلیل که می توانیم یک ژن را توالی یابی کنیم به این معنی نیست که می دانیم چگونه باکتری ها آن را برای تولید پروتئین فعال می کنند.”

  رودستر; جوشانده گران قیمت مرسدس بنز

اما الگوریتم‌ها می‌توانند این خوشه‌های ژنی را خیلی سریع‌تر مرتب کنند و امیدوارکننده‌ترین ترکیباتی را که می‌توانند اثرات ضد باکتریایی داشته باشند، انتخاب کنند.

مهم این است که بله سلول به انسان آسیبی نمی رساند و می تواند عفونت های باکتریایی را در موش های زنده درمان کند. با این حال، جالب‌تر از همه، او حتی موفق شد باکتری‌هایی را که محققان به‌طور ویژه برای مقاومت در برابر دارو توسعه داده بودند، از بین ببرد. با بررسی دقیق تر، تیم رازهای مولکولی پشت قدرت آن را کشف کردند.

آنتی بیوتیک ها برای اتصال یک مولکول یا مولکول دیگر شناخته شده اند، اما باکتری های مقاوم همچنان می توانند از دومی برای حمایت از دیواره سلولی استفاده کنند. با مصرف همزمان هر دو، سیاژیسین می تواند از این نوع مقاومت جلوگیری کند.

مصرف آنتی بیوتیک را کاهش دهید!

بردی گفت: «این نمونه بارز چیزی است که در یک خوشه ژنی پنهان شده است. ما بر این باوریم که اکنون می‌توانیم با این استراتژی ترکیبات طبیعی جدیدی را باز کنیم و داروهای بهتری تولید کنیم.

منبع: سایت نیواطلس

دیدگاهتان را بنویسید