مشکلات اقتصادی امروز نتیجه سیاست های دهه های گذشته است

حجت‌الاسلام محمد حسن ابوترابی جمعه موقت تهران دارم خطبه های نماز جمعه وی امروز (15 اردیبهشت) که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: نظریه حکمرانی در اندیشه دینی و اسلامی سرشار از ارزش‌های اخلاقی و انسانی است و ساختار و هندسه خاص خود را دارد.

وی افزود: اساس اندیشه سیاسی امیرالمومنین(ع) قوانین مبتنی بر معارف آشکار است و از دیدگاه علی(ع) دو آرمان والای حکومت داری و سیاست وجود دارد. ارائه آموزش و رفع نیازهای مادی و معنوی انسان و توسعه و سازندگی بشری «کشوری مدرن با زیباترین و کارآمدترین زیرساخت های توسعه و پیشرفت در پرتو زیبایی مدیران ارشد و میانی در برابر عدالت و عدالت تحقق خواهد یافت. تقوا و اراده آنان برای درک معارف قرآن و اصل و زیبایی آن.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: علی (ع) پس از تبیین اهداف کلیدی حکومت داری، مالک اشتر را به تقوا توصیه کرد و بر این اساس دستور داد که مدیران به تقوا آراسته شوند و سیاست منهای عدالت در سیره امیرالانقلاب معنا ندارد. تفکر انقلابی.مومنین.

ابوترابی فرد با بیان اینکه ترجیح احکام الهی بر هر موضوع دیگری نماد تقوا است، خاطرنشان کرد: چنین فردی می تواند در نظام اسلامی مدیر باشد.

وی افزود: اگر قرآن مبتنی باشد بدون پشتوانه علمی هیچ تصمیمی گرفته نمی شود و بدون پشتوانه علمی حرفی شنیده نمی شود. پایه و اساس تیم امام علی مالک اشتر باید در واجبات و مستحبات پیشگام باشد و بر این اساس باید مراقب گفتار و تصمیمات خود باشیم.

    مشکلات اقتصادی امروز نتیجه سیاست های دهه های گذشته است

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: تمام قدرت جمهوری اسلامی حاصل روابط نزدیک مسئولان و مردم در قرآن و عترت و در عرصه هایی است که قدرت ایجاد کرده است. در مناطقی که امت اسلامی در آن قدرت دارند، رسیدن به قانون و اقامه احکام الهی است.

ابوترابی فرد گفت: اگر سعادت دنیا و آخرت را می خواهیم باید سعی کنیم ارتباط خود را با وحی تقویت کنیم و هر چه این پیوند قوی تر باشد جامعه بهتر می شود و اگر فاصله بگیریم محصول کاهش است. اقتدار و افزایش مشکلات اقتصادی و فرهنگی و سیاسی است و باید علم و علم حل مشکلات اقتصادی را مبنای کار قرار دهیم.

  اشک شوق مهران گفوریان بعد از عمل

دینداران مدافع حقوق بشر هستند و این امیرالمومنین علیه السلام مدافع حقوق بشر است و پیامبران و صاحبان عقل و علم و تقوا و عدالت در خدمت بشریت هستند نه صاحبان طلا. و نقره، “او گفت. او. فناوری شکاف شمال و جنوب را بیشتر می کند و با سوء استفاده از قدرت اقتصادی، سیاسی و نظامی، اهداف نامشروع خود را بر جوامع بشری تحمیل می کند، اما انسان در حد قرآن به بشریت خدمت می کند و رحمت انسانیت است.

ابوترابی فردا گفت: بر عهده همه ما به ویژه کسانی که در بالاترین سطوح قدرت سیاسی هستند، یاری و حمایت از خداوند با تمام وجود است و نصرت الهی به معنای نصرت و نصرت خداوند است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مردم باید به مدیران ارشد و میانی ایمان داشته باشند که اگر وارد دستگاهی مرتبط با نظام شدند، در صورت اطلاع از این مقام ارشد، با اطمینان فراوان به تقوای دین او مقدم، تصریح کرد: در ایام ماه مبارک رمضان برخی از افرادی که در این نظام هستند، حتی در سطوح پایین تر، شاهد سوء استفاده قرار گرفته اند و مدیران ارشد باید رعایت کنند و عدالت و تقوا رمز حکومت دینی علی علیه السلام است. اندیشه سیاسی.(ع) ه.

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به اینکه جمعه گذشته شاهد حضور امت اسلامی در ستاد تحول قدس بودیم، گفت: با عظمت دیگری که نوید وحدت امت اسلامی را برای پاسداری از قدس می دهد. زمین و نشانه این واقعیت است که فلسطین مشکل شماره یک جهان اسلام امروز است.

  آیا ویدیو / حواس پرتی و فراموشی نشانه آلزایمر است؟

وی افزود: در سرزمین های اشغالی به دلیل برخورد غیرانسانی مزدوران صهیونیست بیش از 200 هزار نفر در اجتماع بزرگ قدس و نماز جمعه بیت المقدس شرکت کردند که این امر بسیار دلگرم کننده و پیام یأس و ناامیدی برای دشمنان اسلام است. و مسلمانان».

ابوترابی فرد ادامه داد: دیروز رژیم صهیونیستی در موضع تجاوز قرار گرفت و جنگ 6 روزه سال 67 نماد این تجاوز بود و در عرض 6 روز سه کشور اسلامی بیش از سه برابر مورد حمله صهیونیست ها و سرزمین های اسلامی قرار گرفتند و امروز موقعیت تهاجمی در موقعیت است. دفاع ناب شده است و صهیونیست ها در غزه، کرانه باختری، سالامی لبنان و امت اسلامی در محاصره هستند و امروز امت فلسطین و قهرمانان غزه و کرانه باختری همه در کنار هم هستند و وحدت یک دستاورد است. اقتدار مبتنی بر مقاومت

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: توصیه جدی به مسئولان عالی و اجرایی کشور دارم که باید راه را برای اجماع علمی و تعامل نخبگان سیاسی و دانشگاهی و تعامل و گفت وگوی جدی با مسائل اقتصادی هموار کرد. تنگناها با الهام از سیاست های ارتباطی مشترک در مورد مسائل اقتصادی، تصمیمی را با حمایت جامعه علمی و نخبگان سیاسی اتخاذ کنید.

ابوترابی فرد تاکید کرد: تیم اقتصادی دولت نیاز به تمرکز بر این موضوع و سرمایه گذاری در این زمینه دارد و این امر مستلزم برنامه ریزی جامعه و مدیریت صحیح مدیران جهانی، “با تجربه”، صبور و باز، با انگیزه و شجاع است و این باید باشد. ظرفیت به خوبی استفاده شده

امام جمعه موقت تهران گفت: دولت مصمم به اصلاح ساختار و عملکرد اقتصادی کشور است و امروز بیش از گذشته نیازمند اصلاح ساختاری هستیم و بسیار ضروری است و نمی توان آن را نادیده گرفت.

  راه اندازی همزمان 2 طرح پیش فروش سایپا از فردا 12 اسفند

وی با تاکید بر اینکه باید برای مردم روشن شود که مشکلات اقتصادی امروز نتیجه اجتناب ناپذیر سیاست های اقتصادی در دهه های اخیر است، گفت:

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: بی شک سیاست پولی کشور نیاز به اصلاح دارد و سیاست چاپ، نشر و توزیع پول و سیاست پولی انبساطی آثار مخربی بر تولید و رشد اقتصادی دارد و از عوامل کلیدی تورم و تورم است. کاهش ارزش.اقتصاد واحد پول.”

وی افزود: اگر سیاست پولی انبساطی رشد پایه پولی و استقراض از سیستم بانکی راه حل مشکلات اقتصادی بود و می توانست رشد بلندمدت را افزایش دهد، امروز هیچ کشوری در دنیا با مشکل اقتصادی مواجه نمی شد، زیرا برای همه کشورها رشد اساسی سیاست پولی و استقراض از بانک مرکزی ساده است.

ابوترابی فرد گفت: باید برای مردم روشن شود که مصائب اقتصادی امروز نتیجه اجتناب ناپذیر و قطعی سیاست های غلط اقتصادی در دهه های اخیر است و عبور از این تنگناها نیازمند برنامه، عزم و اراده راسخ برای تغییر است.

ابوترابی فرد تاکید کرد: باید این امکان وجود داشته باشد که کارشناسان ارشد و میانی دولت و شخصیت های برجسته اقتصادی از طریق تریبون های رسمی و رسانه ملی به مردم توضیح دهند که سیاست رشد پول محدود و متناسب با سیاست اقتصادی پایدار است. او می تواند تورم را کنترل کند و آثار و پیامدهای این سیاست در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت باید برای مردم توضیح داده شود.

امام جمعه موقت تهران، مخارج دولت را مهم‌ترین ابزار در سیاست‌های مالی دانست. سیاست ها باید بازنگری شود و دولت هم این را تشخیص دهد و این سیاست ها را در دستور کار قرار دهد، اما دستور کار اصلاح ساختار اقتصادی برای تغییر شاخص های کلان اقتصادی باید برای مردم تبیین شود.

دیدگاهتان را بنویسید