مشروح جلسه شورای اداری اصفهان با حضور رئیس جمهور

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی رئیس مجلس نمایندگان استان اصفهان عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان با حضور رئيس جمهور وی بیان کرد: زمانی اصفهان را با زاینده رود می شناختیم، مشاغل بی شمار، صنایع پویا و گردشگری و سیمای کلی اصفهان همه جور برکت داشت، اما الان نیست و این روزها حال استان اصفهان خوب نیست.

وی گفت: نرخ بیکاری در استان های صنعتی و گردشگری است اصفهان او گفت که این بالاتر از میانگین کشوری است. در معرض مشکلات مختلف قرار گرفته است.

مهمترین و بزرگترین مشکل اصفهان آب و زاینده رود است

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اصفهان مشکلات زیادی دارد که مهمترین و بزرگ ترین آن مشکل آب و زاینده رود است. زاینده رود نه تنها ویترین اصفهان، بلکه رگ حیات مردم فلات مرکزی ایران است.

وی افزود: اتفاقی که در این منطقه به دلیل مدیریت ضعیف آب برای ما افتاده است، جاده خاکی وسط اصفهان، رانش شدید زمین، از بین رفتن شغل کشاورزان، آسیب های زیست محیطی، خشکی تالاب گاوونی و گرد و غبار است.

مشروح جلسه شورای اداری اصفهان با حضور رئیس جمهور

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تصمیم بر اصلاح مدیریت آب در فلات مرکزی است; این حکمرانی ابعادی مانند شفافیت و حاکمیت قانون دارد. مردم اصفهان چیزی بالاتر از حق خود نمی خواهند و نباید راضی باشیم که حق مردم اصفهان که بالاترین فداکاری ها را در کشور انجام داده اند تضعیف شده و جانشان از بین رفته است.

طغیانی اضافه کرد: تصمیم بعدی انسجام در تصمیم گیری در حوزه شرب، کشاورزی و صنعت در همه استان ها در این موضوع و در سه صنعت است. برداشت‌های غیرقانونی، چاه‌ها و سدها و بند‌سازی‌های غیرقانونی که در بالادست هر دو استان انجام می‌شود، مستلزم تصمیم دادگاه و مشارکت مردم است.

  هشدار سازمان بازرسی به مقصران سیل!

او گفت: «ما همیشه در بیشتر سال آبی شاهد خروشان رودخانه زاینده رود نیستیم. حل و فصل منتظر تصمیمات ما نیست، اما انتظار داریم دولت تصمیم درستی بگیرد. پروژه های ناتمام که 21 سال پیش رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید داشتند هنوز تکمیل نشده است و نمی خواهیم پروژه زاینده رود به چند پروژه کاهش یابد. شاخص ما تعداد روزهایی است که در طی آن آب به رودخانه می ریزد.

بزرگترین مشکل استان بحث آب است

سید مسعود خاتمی نماینده مردم گلپایگان و خوانسار گفت: بزرگ ترین مشکل استان بحث آب است و این مشکل در شهرستان ها نیز وجود دارد؛ در حالی که این مشکل در شهرستان ها نیز وجود دارد. آب مختص هیچ استان و شهرستانی نیست و دولت باید برای آن تدبیر کند و عادلانه تولید و توزیع کند.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، موضوع آب نباید بین مردم پخش شود و باید در سطح دولت تصمیم گیری شود. من خواهش می کنم که این موضوع در بین مردم پخش نشود و دولت با جدیت به این موضوع رسیدگی و حل کند.

500 کیلومتر جاده خاکی در نقاط مختلف استان اصفهان

در پایان حسین محمد صالحی نماینده مردم فریدونشهر، چادگان، بوئین و میاندش در مجلس شورای اسلامی گفت: استان اصفهان حدود 500 کیلومتر راه خاکی و روستایی در فریدن، حر، بیابانک و سمیرم دارد که تامین کننده آن است. آرد، مسکن روغن و لوازم پزشکی. هزینه های زیادی داشت.

وی افزود: بسیاری از پروژه های بیمارستانی و ورزشی با پیشرفت بیش از 50 درصد بلاتکلیف مانده است. 50 روستای فریدن شهر و بسیاری از مناطق هور و بیابانک در غرب و شرق استان از نعمت گاز طبیعی محروم شده اند و تامین کپسول های نفت و گاز امنیت انسان ها را مختل کرده است.

  قیمت آپارتمان در تهران

دیدگاهتان را بنویسید