مسکو: اسرائیل از نئونازی های اوکراینی حمایت می کند

وزارت خارجه روسیه امروز (سه شنبه) بیانیه ای صادر کرد. اسرائيل متهم به حمایت از «نئونازی‌های» اوکراینی.

رویترز (رویترز) – رژیم صهیونیستی دیروز (دوشنبه) به شدت از لاوروف انتقاد کرد و اظهارات او را درباره حمایت صهیونیست ها از نئونازی های اوکراینی گفت. ولادیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین از ریشه یهودی صحبت می کند، اشتباهی “نابخشودنی” که “وحشت هولوکاست نازی ها” را نادیده می گیرد.

بر اساس این گزارش، بسیاری از کشورهای غربی اظهارات لاوروف را محکوم کردند و زلنسکی روسیه را به فراموش کردن درس های جنگ جهانی دوم متهم کرد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که اظهارات یایر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل «ضد تاریخی» است و «تا حد زیادی توضیح می دهد که چرا دولت کنونی اسرائیل از رژیم نئونازی در کیف حمایت می کند».

مسکو به لاوروف گفت که یهودیت زلینسکی مانع از حکومت نئونازی ها در اوکراین نمی شود.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: «یهودستیزی در زندگی روزمره و سیاست متوقف نشده است، برعکس (در اوکراین) رشد کرده است».

لاوروف روز یکشنبه در پاسخ به این سوال که چرا ولادیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت که باید اوکراین را “غیر ملی” کند، به Mediast ایتالیا گفت که هیتلر نیز یهودی تبار است.

پس از عملیات نظامی روسیه در اوکراین در 24 فوریه، رژیم صهیونیستی از اوکراین حمایت کرد، اما نسبت به آسیب رساندن به روابط با روسیه محتاط بود. با این حال روابط رژیم صهیونیستی و مسکو به طور فزاینده ای تیره می شود. لاپیدوس ماه گذشته روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی در اوکراین متهم کرد.

  چشم ها زندگی ما را پیش بینی می کنند!

دیدگاهتان را بنویسید