مزایای یک سبک زندگی مینیمال

جامعه 24- یکی از سبک های جدیدی که در دنیا ظاهر شده و هر روز بر طرفداران آن افزوده می شود، سبک مینیمالیست است. مینیمالیسم در واقع سبکی است که ما را از مشغله کاری و اتکا به کالاهایی که اطرافمان را احاطه کرده ایم رها می کند و معنای زندگی را دوباره برای ما آشکار می کند.

چرا باید حداقلی زندگی کنیم؟

به گزارش جامعه 24، همانطور که اشاره کردیم دنیای امروز با پیشرفت مدرنیته و پیدایش انواع وسایل و دنیای مجازی هر روز ما را با خود می برد و مصرف گرایی را در بین مردم افزایش می دهد. امروزه با افرادی روبرو هستیم که تمام عمر خود را در جستجوی خرید و تغییر دکوراسیون منزل و کسب درآمد بیشتر و غیره می گذرانند.

حتی اگر در اینستاگرام ورق بزنید و صفحات کسانی را ببینید که فالوورهای زیادی دارند، می بینید که اکثر آنها کاربران انتقامی هستند که این سبک زندگی را نیز تبلیغ می کنند و سعی در گسترش آن دارند. با عادت کردن به زندگی مینیمالیستی، می‌توانیم روی آنچه واقعاً می‌خواهیم و واقعیت زندگی‌مان، آنچه واقعاً به آن نیاز داریم تمرکز کنیم و بقیه را رها کنیم و بهتر و با استرس کمتر به زندگی ادامه دهیم.

چگونه مینیمالیسم زندگی ما را تغییر می دهد

مزایا و مزایای زندگی سبک مینیمال

با یک زندگی مینیمالیستی، ما خود را وقف خود و زندگی آنها و ارزش های واقعی آنها می کنیم، نه کالاها.

1- احساس آزادی بیشتر

هرچه در زندگی وسایل بیشتری داشته باشیم، بار ما سنگین‌تر می‌شود و همه چیز باعث می‌شود حتی در چنین خانه‌ای بمانیم و راحت فکر کنیم و راحت حرکت کنیم، در حالی که مدام نگران از دست دادن و خراب کردن آن‌ها هستیم، چیزی که منطقی نیست. در زندگی مینیمالیستی در زندگی و سبک حداقلی، مردم خود را از طمع رها می کنند و خود را آزاد می بینند، در واقع در یک کشتی بدون لنگر حرکت می کنند، به نوعی مانند باد.

  نظریه ذهن؛ چگونه خواندن داستان ما را انسان های بهتری می کند؟

چگونه مینیمالیسم زندگی ما را تغییر می دهد

2- ایجاد فضا برای کارهای مهمتر

در این سبک خود و خانه تان را از کالاهای بی مصرف خالی می کنید و فضا را خالی می کنید. در چنین خانه ای است که می توان نفس کشید و استراحت کرد و به معنای اسم فکر کرد و خود و ذهنش را از مصرف گرایی پاک کرد.

3- تمرکز کمتر بر دارایی های مشهود

همه ما می دانیم که در این دنیا چیزی نداریم، به خصوص در دنیای امروزی که با انواع سرگرمی ها و دوستی های مجازی احاطه شده ایم که بعد از مدتی ما را خسته و افسرده می کند. همه ما این را می دانیم و بارها شنیده ایم که پول خوشبختی نمی آورد، اما مطمئناً باعث ایجاد آسایش و رفاه می شود، اما عاملی برای ایجاد شادی نیست، زیرا اگر چنین باشد، پس همه ثروتمندان جهان باید در میان شادترین افراد باشید که برعکس است و ثروتمندان معمولاً از افسردگی شدید رنج می برند

به گزارش جامعه 24، با سبک مینیمال می توانیم از خود و زندگی خود راضی باشیم، در عصری که همه جا در محاصره رسانه ها و موجی از تبلیغات که از ما می خواهند شادی را در آغوش بگیریم، عملاً وابستگی خود را به پول از دست می دهیم. در مصرف گرایی به عنوان چیزی که نتیجه ای جز غم و اندوه و افسردگی ندارد.

چگونه مینیمالیسم زندگی ما را تغییر می دهد

4- روی تناسب اندام و سرگرمی تمرکز کنید

در زندگی مینیمالیستی، تمرکز بر شادی و انجام کارهای جدیدی است که قبلاً فرصت انجام آن‌ها را نداشتیم، زیرا دائماً حواس‌مان را پرت می‌کردند که همه جا با آن‌ها سر و کار داشتیم.

  روش فر کردن مو خانگی و آسان

بیشتر بخوانید: افسردگی یک اختلال رایج در بین زنان خانه دار است


کسانی که زندگی حداقلی را انتخاب می‌کنند، ترجیح می‌دهند به جای رفتن به مراکز خرید و کتاب‌خوانی برای استفاده از وقت و البته استفاده بهینه از آن، ورزش کنند یا به گردش و گردش در طبیعت بروند.

چگونه مینیمالیسم زندگی ما را تغییر می دهد

5- برای داشتن شادی بیشتر

با انتخاب زندگی در سبک مینیمالیستی، روی چیزهایی که دوست دارید تمرکز خواهید کرد، بنابراین ناخودآگاه شادی درونی را احساس خواهید کرد. در این سبک سرعت زندگی شما کاهش می یابد و می توانید با آرامش و شادی بیشتری به زندگی خود بپردازید.

6-آرامش بیشتر

در این سبک زندگی، مادیات اهمیت چندانی ندارند، در واقع فرد استرس زیادی برای از دست دادن آنها نخواهد داشت، بنابراین راحت تر و با آرامش بیشتری زندگی می کند.

7- ترس کمتر

در سبک مینیمالیستی، شما واقعا چیزی برای از دست دادن ندارید، البته منظورم کالاهای مادی است، بنابراین هیچ ترسی از شکست ندارید. حتما بارها افراد ساده را دیده یا شنیده اید، این افراد ترسی از از دست دادن مادیات در دنیا ندارند و کافی است کمی پول داشته باشند تا بتوانند از پس زندگی و مخارج اندک خود برآیند.

2022-08-16 06:36:01

دیدگاهتان را بنویسید