مزایای انجماد مواد غذایی در تونل انجماد

برای نگهداری طولانی مدت برخی مواد غذایی مانند گوشت، مرغ، ماهی و … باید آنها را منجمد کرد و در دمای زیر صفر نگهداری کرد تا ماندگاری آنها افزایش یابد، اما روش انجماد این غذاها در حفظ خواص و خواص آنها موثر است. کیفیت با این حال قصد داریم توضیحات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

هنگامی که غذا منجمد می شود، آب موجود در بافت محصولات به کریستال های یخ تبدیل می شود و این کریستال ها به سلول های غذایی آسیب می رسانند و کیفیت و خواص مواد غذایی را بدتر می کنند و هر چه این کریستال ها بزرگتر باشند، آسیب بیشتری به سلول های وارد شده وارد می شود.

تفاوت انجماد سریع و آهسته در اندازه بلورهای یخ است که هر چه سریعتر یخ بزند اندازه بلور یخ کوچکتر ایجاد می شود و آسیب کمتری به غذا وارد می شود و مواد مغذی مانند پروتئین ها و ویتامین ها صرفه جویی می شود. انجماد سریع.ما از تونل های انجماد مواد غذایی با مدل های مختلف با مکانیسم های مختلف استفاده می کنیم که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تونل های انجماد پیشنهاد می کنیم از صفحه محصول دیدن فرمایید تونل انجماد دیدن

تونل انجماد

تونل انجماد چیست؟

تونل انجماد وسیله ای است که با کاهش شدید دما و افزایش جریان باد، اثر انجماد مواد غذایی را افزایش می دهد.دمای تونل انجماد معمولاً منفی 40 درجه سانتیگراد است و در مدل های مختلفی طراحی و ساخته می شود که سپس به دو دسته تقسیم می شوند. الگوهای رایج به آن اشاره می کنیم.

  زمان عرضه جدیدترین گوشی سامسونگ

تونل انجماد IQF

IQF یا تونل انجماد خطی سرعت انجماد بسیار بالایی دارد و می تواند محصولات را در کمتر از یک ساعت منجمد کند. در تونل انجماد IQF محصولات بر روی تسمه نقاله قرار می گیرند و بین آنها فضای کافی برای عبور جریان هوا به دلیل سرعت وجود دارد. بالای جریان هوا در محصولات و در دماهای بسیار پایین، انتقال حرارت با سرعت بسیار بالایی صورت می گیرد و محصولات به سرعت یخ می زنند.

تفاوت تونل فریزر IQF با سایر تونل های فریزر افزایش سطح تماس محصولات با هوا است که باعث افزایش سرعت انجماد می شود.

برخی از تونل های فریزر IQF دارای سیستم تبرید فشرده نیستند و از اسپری نیتروژن مایع روی مواد غذایی برای انجماد سریع محصولات استفاده می کنند. نیتروژن مایع روی مواد غذایی اثر مخربی ندارد و فقط باعث انجماد سریع غذا می شود، در این مدل از تونل های انجماد، عملیات انجماد مواد غذایی سریعتر انجام می شود.

تونل های انجماد IQF دارای ظرفیت های مختلفی می باشد که بر اساس نیاز طراحی و ساخته می شود و یکی از بزرگترین تولید کنندگان تونل انجماد در صنعت خنک کننده نوری می باشد.

IQF یا تونل های انجماد خطی را می توان در کارخانه ها برای تولید غذاهای منجمد مانند ذرت، سیب زمینی، نخود فرنگی، میگو و سایر محصولات غذایی که نیاز به انجماد سریع دارند، استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تونل های انجماد سریع، پیشنهاد می کنیم به صفحه مراجعه کنید تونل انجماد سریع دیدن

 تونل انجماد

تونل انجماد داخلی

تونل های انجماد سالن مجهز به اواپراتورهای بزرگ با فن های هوادهی بسیار قوی هستند که در آن ها مواد غذایی مانند گوشت، مرغ، ماهی و … قرار داده شده تا منجمد و آماده انتقال شوند.

  آیا اندازه مغز انسان در طول زندگی تغییر می کند؟!

تونل‌های انجماد داخلی می‌توانند مقادیر زیادی غذای منجمد را ذخیره کنند و معمولاً در کشتارگاه‌های مرغ، گوشت یا کشتی‌های ماهیگیری بزرگ استفاده می‌شوند.

تونل های انجماد مجهز به سیکل تبرید تراکمی هستند و دما را تا منفی 40 درجه کاهش می دهند و به دلیل سرعت بالای فن ها، گردش هوا و جذب حرارت مواد غذایی با سرعت بیشتری انجام می شود.

صنایع تبرید نوری تونل های انجماد داخلی را در ابعاد و ظرفیت های مختلف طراحی و تولید می کند و برای اطلاعات بیشتر می توانید با این مجموعه تماس بگیرید.

کیفیت غذا

همانطور که گفتیم زمان انجماد بر کیفیت غذا تاثیر می گذارد و اگر غذا را در دمای زیر صفر قرار دهیم تا به تدریج یخ بزند، کریستال های یخ بزرگی در بافت های آن ایجاد می شود و به سلول ها آسیب می رساند. به آرامی و هنگامی که یخ را باز می کنند، این مواد مغذی از آن خارج می شوند، مثلاً در گوشت قرمز که در تونل انجماد منجمد می شود و گوشت قرمز که در دمای نگهداری 18- درجه سانتی گراد قرار می گیرد تا هنگام یخ زدن یخ منجمد شود. باز کن. خون بیشتری از گوشت منجمد به داخل تونل انجماد نشت می کند که نشان دهنده کاهش کیفیت گوشت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انجماد گوشت و تونل انجماد آن، پیشنهاد می کنیم به صفحه مراجعه کنید تونل انجماد گوشت دیدن

دیدگاهتان را بنویسید