مرگ یک مسافر در آتش سوزی هتل

423943 705 خبر مرکزی

سیما فراهانی| صدای فریاد مسافرخانه را پر از دود و آتش کرد. مسافران هراسان خود را در یک قدمی مرگ دیدند. آتش به تمام اتاق ها سرایت کرد. داشت به مسافران نزدیک می شد و هر لحظه ممکن بود حادثه ای رخ دهد.

سی نفر در این جهنم زندانی بودند. پله ها و دیوارها خراب شده بود و راه گریزی نبود. مسافران وحشت زده شیشه ها را شکستند تا بتوانند فرار کنند. تا اینکه بالاخره کارگران گاراژ پشت مسافرخانه و آتش نشانی آنها را نجات دادند.

مسافران یکی یکی نجات یافتند. اما مردی میانسال در اثر دود و آتش به خاکستر تبدیل شد. یک نفر با سوختگی شدید به بیمارستان منتقل شد.

شیشه شکسته بود. دستشان قطع شد. در همان حال فریاد می زدند و کمک می خواستند. آنها باید جان خود را نجات می دادند. مردان و زنانی که در مسافرخانه گیر افتاده اند ممکن است خفه شوند. همه پشت شیشه شکسته فریاد می زدند.

پله ها رسیده است. یکی یکی همه سعی کردند کوچک شوند. در این میان ابزار و گونی های خود را دور ریختند. مسافران پس از مدتی آتش و دود نجات یافتند.

این حادثه دیروز ساعت 8:55 رخ داد. علت نامعلومی دود و آتش سوزی در مسافرخانه ای در ژ.پ. آتش نشانان که در محل حاضر شده بودند بلافاصله در جریان قرار گرفتند.

اعزام نیروهای امدادی

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران درباره جزئیات آتش سوزی خان به شهروند گفت: به سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شده است. «پنج آتش نشان به همراه چند نردبان هیدرولیک، یک دستگاه خودرو با تجهیزات تنفسی و یک مخزن آب به محل اعزام شدند.

  رکود مزمن بازار سهام

علاوه بر آتش نشانی، ماموران شهرداری، آمبولانس، پلیس راه و نیروی انتظامی نیز حضور داشتند: «آتش نشانان در اسرع وقت در محل حاضر شدند. آنها متوجه شدند که در مسافرخانه دو طبقه که به گفته مالکان حدود 50 اتاق دارد آتش گرفت. در طبقه بالا آتش حدود 15 اتاق کاملا روشن است. «آتش به پشت بام سرایت کرد و از پنجره ها بیرون آمد.

نجات 20 نفر

حدود 30 نفر در صحنه حضور داشتند. حجم دود و آتش به حدی بود که گرما آنقدر شدید بود که بسیاری از دیوارها، پله‌ها و سقف‌ها ویران شدند. آتش نشانان اینگونه اقدامات خود را آغاز کردند: «آتش نشانان با کمک نردبان هیدرولیک کار خود را آغاز کردند و خیلی سریع توانستند آتش را مهار کنند. چند نفر با نردبان های هیدرولیک و تعدادی با نردبان تخلیه شدند.

بیش از 20 نفر توسط آتش نشانان به سلامت تخلیه شدند. مردی 50 ساله در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داد. مرگ این مرد توسط اورژانس تایید شده است. زمانی که آتش نشانان از زیر شعله بیرون کشیدند، یکی دیگر به شدت سوخت. «حدود چهار نفر سیگار کشیدند و مسموم شدند.

ملکی گفت: حداقل 30 اتاق این مسافرخانه به طور کامل در آتش سوخت و تخریب شد. شدت آتش سوزی بالا بود.

اما دلیل آن نامشخص بود. مقامات خان گفتند که ناگهان دود و آتش دیدند و دلیل آن مشخص نشد. مرد فوت شده نیز از مسافران این مسافرخانه بود و از شهرستان به تهران آمده بود. «بیشتر مسافران خانواده بودند و بچه های زیادی نیز در بین آنها بودند.

  یک مرد 14 ماهه برای تاج مثبت است

نیروهای امدادی

در همین حال کارگران گاراژ پشتی مسافرخانه مسافران را نجات داده بودند: «پشت مسافرخانه یک گاراژ بود. برخی از مسافران تا رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه نجات یافتند. در آنجا کارگران وقتی وضعیت را اینگونه دیدند، نردبان را بالا بردند و به کمک مسافران شتافتند.

از سوی دیگر خود مسافران شیشه ها را شکستند و موفق شدند از نردبان کارگران پایین بیایند. مسافران باقی مانده با کمک امدادگران نجات یافتند. «قربانیان دیگری هم بودند، کسانی که شیشه را شکستند، دست‌هایشان را قطع کردند و بعضی‌ها را دود کردند.

ملکی با بیان اینکه آتش سوزی مهار شده است، گفت: نیروها به رنگ آمیزی و ایمن سازی محل ادامه دادند.

در همین حال بازپرس دادگاه کیفری صوفیه در محل حضور داشت و پرونده را بررسی کرد. بازپرس تا امروز دستور بررسی علت حادثه، کارشناسی و بازرسی دوربین های نظارت تصویری را صادر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید