مرگ نوزاد 2 ماهه؛ قتل یا تصادف؟

زن جوانی که به ظن مرگ نوزاد سه ماهه اش دستگیر شده بود، مدعی است زمانی که نوزادش در وان خفه شد، با جسدش از ترس فرار کرده و به شمال کشور رفته است.

چند روز پیش مردی 56 ساله با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران در حالی که از همسر سوم خود شکایت می کرد به بازپرس محمدتگی شعبانی گفت: سه بار ازدواج کردم و از همسر اول و دومم طلاق گرفتم اما دو سال است. پیش در مهمانی با مهناز «با هم آشنا شدم و بعد از مدتی ازدواج کردیم.

ما خوب زندگی کردیم و یک سال بعد مهناز باردار شد و دخترمان به دنیا آمد. همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه دخترم 81 ساله شد، مهناز و او به طور مرموزی ناپدید شدند.

تماس از فریدونکنار

هر جا که تونستی رفتم تا مهناز و بچه ام را پیدا کنم اما خبری از او نبود. نه خانواده و نه دوستانش از این موضوع خبر نداشتند، به همین دلیل با پلیس تماس گرفتم و به بیمارستان رفتم، اما بی فایده بود.

دو روز قبل از اینکه پلیس فریدونکنار با من تماس گرفت و گفت همسرم آنجاست، با عجله به این شهر رفتم اما در کمال ناباوری متوجه شدم دخترم مرده و جنازه او را تحویل گرفتند و به من گفتند همسرت فرزندت را آورده است. اینجا و ادعا می کند که کودک در حمام خفه شده است.

در پی مرگ کودکی در تهران، دادگاه فریدونکنار قرار عدم صلاحیت و قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی برای همسرم به اتهام قصور در نگهداری از کودک صادر کرد. من با شکایت از همسر سومم به خاطر قتل دختر 81 روزه ام به اینجا آمدم و می خواهم این ماجرا بررسی شود.

  افسر ناجا در درگیری با اراذل و اوباش به شهادت رسید

دستگیری به اتهام قتل

با شکایت مردی میانسال، مهناز با دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی صوفیه بازداشت شد. زن 30 ساله در تحقیقات اظهارات عجیبی کرد و گفت: دخترم را به دستشویی بردم که ناگهان از دستم لیز خورد و داخل وان پر از آب افتاد.

با دیدن این صحنه آنقدر شوکه شدم که حتی پاروهای بچه را هم ندیدم و در نهایت او مرد. من 5 دقیقه در شوک بودم و با تعجب به بچه ام نگاه می کردم. وقتی به هوش آمدم بچه را در آغوش گرفتم و از خانه خارج شدم. رفتم ترمینال شرق و یک میلیون و 600 هزار تن ماشین کرایه کردم و رفتم فریدونکنار.

مهناز ادامه داد: یک اتاق در هتل اجاره کردم و یک هفته برای پیکر نوزادم عزاداری کردم. چندین بار سعی کردم به زندگی ام پایان دهم، اما نتوانستم. بالاخره یک هفته بعد که دیدم دیگر جسد دخترم قابل نگهداری نیست به پلیس فریدونکنار رفتم و از غرق شدن تصادفی نوزادم خبر دادم.

در حالی که زن جوان مدعی است کودک هنگام سقوط در وان غرق شده است، پزشکی قانونی علت مرگ را ضربه مغزی اعلام کرده است. به این ترتیب پزشک قانونی به کارشناسان پزشکی قانونی دستور داد تا در مورد علت مرگ این کودک تجدید نظر کنند. مهناز نیز به اتهام قتل عمد پسرش دستگیر و در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی صوفیه قرار گرفت.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید