مرگ مرموز مردی در حمام؛ قتل یا خودکشی؟!

425522 992 خبر مرکزی

همزمان با کشف جسد مرد میانسالی در دستشویی منزل و اظهارات ضد و نقیض همسرش مبنی بر مرگ وی، کارآگاه دستور دستگیری این زن و تحقیقات از وی را صادر کرد.

ساعت 22:12 روز جمعه 15 بهمن ماه، ماموران کلانتری 179 خلیج فارس در تماس با بازپرس محمد وهابی از مرگ مشکوک مردی میانسال خبر دادند. دقایقی بعد تیم جنایی برای بررسی صحنه جنایت در طبقه سوم ساختمانی به محل جنایت رفتند و چند روز پس از مرگ با جسد مرد 63 ساله ای به نام بختیار در دستشویی مواجه شدند.

پزشکان قانونی در بررسی اولیه زمان مرگ را حدود 5 روز پیش اعلام کردند اما وجود فرورفتگی و کبودی روی گردن مرد میانسال فرضیه قتل را تایید کرد.

همسر بختیار که ماجرا را به پلیس گزارش کرده است، در تحقیقات مدعی است که 25 سال پیش با بختیار ازدواج کرده و فرزندی ندارد.

زن میانسال گفت: معاون دبیرستان دخترانه هستم اما شوهرم معتاد بود و شغل خاصی نداشت. من همیشه با همسرم اختلاف داشتم چون او مدام مرا کتک می زد. آخرین باری که دعوا کردیم مرا کتک زد و چند روز دیگر کبودی هایش روی صورتم دیده می شود.

گاهی که مرا کتک می زد و اذیتم می کرد، برای تسکین درد به من قرص می داد. اما آخرین باری که قرص را خوردم بیهوش شدم و چند روز بعد از اینکه به هوش آمدم به دنبال همسرم گشتم و اثری از او نیافتم. اما خانه بوی بدی می داد. بعد از بوی تعفن به حمام رفتم و با جسد همسرم روبرو شدم. وحشت کردم و با پلیس تماس گرفتم.

  8 دلیل برای پیاده روی بیشتر

از آنجایی که شهادت زن میانسال مورد قبول پزشکی قانونی نبود، دستور تحقیقات بیشتر و بازجویی از وی صادر شد، اما این بار زن میانسال اظهارات جدیدی کرد و گفت: همسرم خودکشی کرد اما به دلیل اینکه من می ترسید به من دروغ نگو. «به دروغ گفتم که جسدش را در حمام پیدا کردم. نمی دانم چه اتفاقی برای همسرم افتاده است.

زن میانسال ادامه داد: پس از مصرف قرص ها بیهوش شدم و پس از مدتی به هوش آمدم. اما حالم خوب نبود و نیمه خودآگاه به اطراف نگاه کردم. ناگهان دیدم بختیار به لوله گاز نزدیک آشپزخانه اش آویزان شده است.

چادرم را به لوله گاز وصل کرده بود. با دیدن این صحنه خیلی شوکه شدم و در همان حالت نیمه هوشیار بند چادر را باز کردم و همسرم را از لوله گاز جدا کردم و به حمام بردم. می ترسیدم اگر کسی او را حلق آویز شده ببیند، باورش نشود که او خودکشی کرده و در این پرونده به من متهم شود، به همین دلیل چنین فرضیه ای را مطرح کردم.

اما ادعای خودکشی خیلی زود از زبان بازپرس ناپدید شد، زیرا به دلیل قد مرد میانسال و ارتفاع کم لوله گاز، او نمی توانست خود را به لوله گاز حلق آویز کند زیرا مرد میانسال قد بلندتر از مرد میانسال داشت. لوله گاز.

زن میانسال وقتی متوجه شد که ادعای خودکشی توسط پزشکی قانونی نیز تکذیب شده، این بار مدعی شد همسرش با قرص خودکشی کرده است. وی گفت: پس از خوردن قرص ها نیمه هوشیار روی زمین افتادم و همسرم را دیدم که او هم قرص هایی را که خورده بودم خورد و به توالت رفت. بختیار بعد از بیهوش شدن من فوت کرد و به زندگی اش پایان داد.

  قلاده گرگ سرگردان در خیابان های تهران

در حالی که ادعاهای متناقض زن میانسال و ادعای او مبنی بر فوت همسرش یکی پس از دیگری رد می شد، پزشکی قانونی اعلام کردند مرد میانسال بر اثر شکستگی گردن جان خود را از دست داده است. بدین ترتیب فرضیه قتل اهمیت بیشتری پیدا کرد و به همین دلیل بازپرس شعبه دوم دادگاه کیفری صوفیه دستور بازداشت همسر بختیار را صادر کرد.

در ادامه تحقیقات، تیم جنایی به بررسی دو فرضیه درباره مرگ بختیار پرداختند. ابتدا زنی میانسال شوهرش را با مصرف این قرص مواد مخدر مصرف کرد و کشت. فرضیه دوم این است که زن میانسال به دلیل کوتاهی قد، شوهرش را با همدستی مرد دیگری کشته است.

بدین ترتیب با انتقال زنی میانسال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران، تحقیقات درباره مرگ مرموز مرد میانسال به دستور بازپرس جنایی ادامه دارد.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید