مرگ قاتل فراری در محاصره پلیس

مردی که دو نفر را کشت و یک نفر دیگر را به ضرب گلوله شلیک کرد، سرانجام پس از حدود یک سال فرار در محاصره پلیس به دام افتاد و در درگیری با ماموران کشته شد.

تحقیقات جنایی این پرونده در حالی آغاز شد که پلیس شیراز متوجه شد مردی به ضرب گلوله فردی ناشناس کشته شده است. با حضور کارآگاهان در محل متوجه شدند که جنایت در مقابل چشمان پسر مقتول انجام شده و قاتل بلافاصله پس از تیراندازی مرگبار از محل متواری شد.

پس از بررسی های اولیه و جمع آوری شواهد موجود، کارآگاهان قاتل را شناسایی و مشخص کردند که او فردی به نام حمید است که برای انتقام از خود اسلحه به دست گرفته است. اطلاعات موجود حاکی از آن است که یکی از بستگان حمید اخیراً مرتکب قتل شده و پس از محاکمه به درخواست والدینش به اعدام محکوم شده است.

سپس خانواده قاتل تلاش کردند تا پدر و مادر را عفو کنند، اما اقدامات آنها ناکام ماند و قاتل در نهایت به دار آویخته شد. حمید که با والدین قربانی اول قهر کرده بود، پس از آن قصد انتقام گرفت و یکی از آنها را کشت.

پزشکان قانونی که توانستند هویت و انگیزه قاتل را فاش کنند، با انجام تحقیقات عمیق، ردپایی از قاتل را پیدا کردند و به هر جایی که متهم پنهان شده بود رفتند و از افرادی که احتمالاً از حمید مطلع بودند، بازجویی کردند. اما تا زمان اعلام خبر جدید اثری از پذیرش متهم نیست.

این بار مردی در شهرستان کوار استان فارس به ضرب گلوله کشته شد. این مرد در پرونده اول نیز از بستگان مقتول بوده و شواهد موجود در صحنه جنایت و سایر شواهد حاکی از آن است که حمید پس از قتل یک مرد آرام نگرفته و برای ادامه انتقام خونین خود دوباره اسلحه به دست گرفته است.

  ترکیب و نسبت سبزیجات در آشپزی ایرانی

تلاش برای یافتن حمید شدت گرفت، اما متهم که از قبل برای جنایات خود برنامه ریزی کرده بود، بدون هیچ اثری مخفی شد تا اینکه کمی بعد دوباره از مخفیگاه بیرون آمد تا دوباره خونریزی کند.

این بار با سومین طعمه خود مواجه شد و به محض رسیدن این مرد به هدف شلیک کرد و متواری شد. این بار مقتول به سرعت به بیمارستان منتقل شد و با وجود اینکه گلوله به نقطه حساسی از بدنش اصابت کرد و حالش وخیم است، پزشکان توانستند در یک عمل جراحی پیچیده او را از مرگ نجات دهند و به زندگی بازگردانند.

بنابراین تعداد کشته ها به همان عدد دو رسید و بعد از حمید خبری نشد. از سوی دیگر کارآگاهان همچنان در تلاش برای یافتن و دستگیری متهم بودند.

تحقیقات تخصصی پلیس سرانجام به پایان رسید و چند روز پیش مشخص شد که متهم در یک ساختمان مسکونی در شیراز مخفی شده است. پس از اقدام ماموران برای دستگیری متهم، حمید که حاضر به تسلیم نشد در مقابل پلیس مقاومت کرد و به قیمت جان او تمام شد.

دادستان فارس گفت: اقدامات زنجیره ای و نقض نظم و امنیت این قاتل خطرناک فراری در شیراز و کوار موجب نارضایتی مردم این دو حوزه قضایی شده است. با حضور سربازان گمنام امام زمان (عج)، پلیس آگاهی استان و نظارت معاون دادستان و سرپرست دادسرای جرائم و جرایم امنیتی شیراز. پس از مقاومت قاتل فراری و تیراندازی به سمت ماموران، او و شرور در برخورد با پلیس کشته شدند.

مصطفی بحرینی گفت: با مرگ این قاتل فراری دو پرونده قتل در شهرستان های شیراز و کوار تشکیل و اقدامات جنایتکارانه و جنایتکارانه وی که موجب نارضایتی مردم این دو شهرستان شده بود، منتفی شد.

  عکس/ اشکان خطیبی در «کتون» به شدت مجروح شد.

دیدگاهتان را بنویسید