مرگبارترین سیل در ایران جامعه 24

جامعه 24- مثل هر هفته تعدادی از مردم استهبان برای تفریح ​​آخر هفته به منطقه گردشگری سلطان شهبازی رفتند. مردم در بستر رودخانه خشک شدند و کنار درختان نشستند و شروع به لذت بردن و بازی کردند. حدود ساعت دو بعد از ظهر روز جمعه بود که اکیپ ها به سراغ مردم آمدند و نسبت به احتمال طغیان رودخانه خشک شده هشدار دادند.

پس از این اخطار، تعدادی از حاضران در بستر رودخانه خود را به ساحل رسانده و از آنجا خارج شدند، اما متأسفانه عده ای به این هشدار توجهی نکردند و مدعی شدند در این آفتاب و گرما، بارش کجا بوده اما ساعت 3 بامداد. h هنگامی که او رسید، سیل بزرگی شروع به حرکت در بالادست کرد و بستر رودخانه را غرق کرد.

به گزارش جامعه 24، بسیاری از خانواده هایی که هنوز در کف رودخانه بودند با مشاهده اولین نشانه های آب به مناطق امن رفتند اما متاسفانه تعداد زیادی از مردم استبان گرفتار سیل شدند و آب آنها را با خود برد.

تا لحظه تنظیم این گزارش، 23 نفر بر اثر این سیل جان خود را از دست داده و اجساد آنها پیدا شده و 7 نفر نیز در ساعات اولیه مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شده اند.

در حال حاضر جستجو برای یافتن مفقودین ادامه دارد. در این حادثه ده ها خودرو زیر آب و گل فرو رفتند که به دلیل شدت برخورد با زمین و آب دیگر امکان استفاده از آن وجود نداشت.

در این گزارش به مهم ترین سیلاب های سال های اخیر می پردازیم که در استان های مختلف به وقوع پیوسته و صدها کشته برجای گذاشته است.

  تصاویر/ مراسم اکران سریال جیران.

مرگبارترین سیل در ایران با 500 کشته

مرگبارترین سیل ایران در 29 مرداد 1359 در منطقه گرگانرود استان گلستان رخ داد. حجم بارندگی ها به حدی بود که سد شهید وفایی نیز شکسته شد به طوری که حجم زیادی آب وارد جنگل گلستان و مناطق اطراف آن شد.

همانطور که گفته شد پنج هزار کیلومتر سیلاب شد. بسیاری از خودروها در آب شناور شدند و هزاران گاو تلف شدند.

در این سیل مرگبار 500 نفر که بیشتر آنها در جنگل و در جاده گلستان بودند جان خود را از دست دادند و این مرگبارترین سیل ایران شد.

سیل گلابدره دومین سیل مرگبار ایران است

به گزارش جامعه 24، دومین سیل ویرانگر کشور در 13 مرداد 1395 در تهران رخ داد. شاید کمتر کسی فکر کند یکی از مرگبارترین سیل های کشور در شمال تهران رخ داده است.

در ساعت یک بعدازظهر روز 13 مرداد ماه، 28 میلی متر باران در مدت دو ساعت باعث جاری شدن سیل نسبتا شدید در رودخانه گلاب دره شد و بر اثر شدت سیلاب، خاکریز رودخانه شکسته شد و صدها تن گل و لای وارد شد. سنگ و آب وارد محله تجریش و خیابان شریعتی شد.


بیشتر بخوانید: مبارزه با مرگ در رودخانه کرج


میزان بارندگی و زمان وقوع سیل به قدری تعجب آور بود که نمی شد کاری کرد.

بر اثر این سیل مرگبار 300 نفر جان خود را از دست دادند و هزاران میلیارد تومان در این شهرستان خسارت وارد شد.

سیل شمال غرب کشور را فرا گرفت

در 5 فروردین 96 سیل بزرگی در منطقه شمال غرب کشور به ویژه آذرشهر و عجب شیر رخ داد. بارش باران به حدی بود که همه تعجب کردند و حدود 40 میلی متر پیش بینی می شد.

  خداحافظی واریا غفوری از استقلال

مرگبارترین سیل

این بارندگی برای 15 سال قبل از این سیل بی سابقه بود.

در این حادثه 48 نفر جان خود را از دست دادند و بیشتر قربانیان و مفقودین مربوط به شهرستان های عجب شیر و آذرشهر بودند.

سیل مرگبار در شمال کشور

به گزارش جامعه 24، از روز جمعه 13 مهر 97 بارندگی شدید در شمال کشور بار دیگر آغاز شد و چهار استان گلستان، مازندران، گیلان و خراسان شمالی را تحت تاثیر قرار داد.

مرگبارترین سیل

در پی بارش شدید باران، سیلاب در این استان ها آغاز شد و به مدت سه روز موجب طغیان و طغیان رودخانه های گیلان شد. 9 نفر در این سیل جان باختند.

سیل مرگبار شیراز

استان فارس و به ویژه شیراز روزهای تیره و تاری را در فروردین ماه سال 1397 تجربه کردند، از صبح روز 14 فروردین ماه در شیراز و اطراف آن بارندگی آغاز شد.

پس از گذشت حدود یک ساعت و نیم، باران به رگباری تبدیل شد که شهر را فرا گرفت. به گفته مسئولان شهری طغیان رودخانه آب زنگی و ریزش آب از ارتفاعات باعث وقوع سیل شده است.

مرگبارترین سیل در ایران

ورودی شیراز و دروازه قرآن مهم ترین محل وقوع سیل بود. بر اثر سیل در دروازه قرآن 21 نفر کشته و 139 نفر زخمی شدند. همچنین به گفته پلیس در این حادثه 200 خودرو به طور کامل منهدم یا آسیب دیده است.

در عین حال شاهدان عینی این حادثه تعداد قربانیان سیل درواز قرآن را بیش از 21 نفر و آمار رسمی اعلام شده از سوی مقامات می گویند.

یک سیل مرگبار

7 تیر 94 عده زیادی برای تفریح ​​به محله کن و سولهان رفتند. بسیاری از جوانان خسته از گرما به کناره های رودخانه کن رفتند و در آب غوطه ور شدند.

  آخرین وضعیت خبرنگار 20:30; چرا زهرا چهمکی به کما رفت؟

ساعت حدود یک بعد از ظهر بود که ناگهان سیل عظیمی از بالادست به داخل رودخانه ریخت و سد را ویران کرد و تمام الوار و گل را با خود برد.

مرگبارترین سیل

بسیاری از مردم در رودخانه و کنار رودخانه غافلگیر شدند و نتوانستند در برابر بارندگی مقاومت کنند. بر اثر این حادثه 16 نفر جان خود را از دست دادند که 8 جسد در تهران و 8 نفر در استان البرز پیدا شد.

و این در حالی است که پنج نفر از کشته شدگان هم محله و با هم دوست بودند و در زمان وقوع سیل در رودخانه شنا می کردند و فرصتی برای فرار نداشتند.

2022-07-23 19:38:44

دیدگاهتان را بنویسید