مرد جوان دوستش را با سیم برق حلق آویز کرد!

416129 219 خبر مرکزی

پرونده متهم پرونده قتل مردی که شکنجه شده و جان خود را از دست داده است با برگزاری مراسم تحلیف روشن می شود. برای محکومیت او، والدینش باید 50 نفر را که حاضرند برای قتل متهم بیعت کنند به دادگاه معرفی کنند. این مرد متهم است که دوستش را با وصل کردن برق کشته است.

رسیدگی به این پرونده از شامگاه 13 فروردین 99 و در پی کشف جسد پسری به نام عطا در جنوب تهران آغاز شد. در حالی که شواهد حاکی از مرگ پسر بر اثر مصرف مواد مخدر است، جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل و ماموران وی را مورد معاینه قرار دادند.

وقتی پزشکی قانونی علت مرگ را برق گرفتگی تشخیص داد، پرونده رنگ و بوی جنایی پیدا کرد و پلیس برای افشای راز جنایت وارد عمل شد. مادر عطا شکایت کرد و گفت: پسرم چند سالی است که اعتیاد دارد. او با دوستانش به سفر رفت و برای آخرین بار نزد دوست ثروتمندش به نام کاظم رفت.

به گفته این زن، کاظم ردیابی و دستگیر شد، اما مدعی است که از نحوه کشته شدن عطا اطلاعی ندارد. پس از بازجویی از مادر کاظم، تحقیقات وارد مرحله جدیدی شد. مادر کاظم گفت: پسرم و عطا سالهاست که با هم دوست هستند. آنها همیشه با هم مواد مخدر مصرف کرده اند.

آخرین باری که پسرم دوستش را به خانه ما آورد. نمی دانم چه اتفاقی بین آنها افتاد که پسرم سیم برق را مانند طناب به گردن دوستش انداخت و او آن را به سقف آویزان کرد و عطا جان باخت. من ترسیده بودم، اما پسرم تهدید کرد که سکوت خواهد کرد و با کسی در این مورد صحبت نمی کند. او گفته بود که اگر با کسی صحبت کنم مرا به عنوان دوستش می کشد. برای همین سکوت کردم.

  اینفوگرافیک/ مشکلات عدیده لاغری

به گفته این زن، کاظم دوباره مورد بازجویی قرار گرفت، اما به قتل خود اعتراف نکرد. او گفت: من و عطا همیشه با هم مواد مصرف می کردیم. آن روز نزد ما آمد و در مصرف مواد مخدر زیاده روی کرد.

عطا حالش بد شد که به طور تصادفی سیم برق روی او افتاد و برق گرفت. ترسیده جسدش را سوار ماشین کردم و نزدیک خانه اش بردم و شب در خیابان گذاشتمش. من حرف های مادرم را قبول ندارم و نمی دانم چرا این حرف ها را علیه من زد.

در حالی که پرونده شخصی کاظم نشان می دهد که وی سابقه خشونت داشته است، وی تفهیم اتهام شد و پرونده وی برای محاکمه به اتهام قتل یکی از دوستانش به شعبه 11 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

متهم در دادگاه از خود دفاع کرد و مادر مقتول خواستار قصاص شد. مادر عطا گفت: تلفن همراه و 12 میلیون تن پولی که پسرم آن شب همراه داشت به سرقت رفت. من از کاظم گله دارم. وقتی کاظم در برابر قضات ایستاد گفت: عطا آن شب هروئین زیادی خورده بود و مرده بود.

اعتراف می کنم که در پرونده ام سابقه کیفری دارم اما باور کنید هیچ انگیزه ای برای کشتن دوستم نداشتم و بی دلیل دستگیر شدم. وقتی عطا در خانه من مرد، تا صبح روی آن نشستم. ساعت حدود پنج صبح بود که جنازه اش را به پراید بردم و نزدیک خانه شان گذاشتم.

در پایان جلسه قضات دیوانه شدند و پرونده را کثیف دیدند و دستور برگزاری مراسم تحلیف دادند. قرار شد والدین 50 نفر از بستگانشان برای ادای سوگند و سوگند یاد کنند که کاظم قاتل عطا است در دادگاه حاضر شوند. در این صورت متهم به قصاص محکوم می شود.

  عکس های واقعی از Samsung Galaxy Z Flip 4 منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید