مردم صبح و عصر در مهر ماه رانندگی نکنند

خبر مرکزی – سرهنگ علی خامه ای با اشاره به آمادگی پلیس راهنمایی و رانندگی برای بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی در ابتدای مهر گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در یکی دو هفته اول مهر، حجم ترافیک در خیابان های تهران افزایش می یابد. افزایش حدود 30 درصدی. ترافیک اقدامات ویژه ای را برای مدیریت ترافیک و کاهش ترافیک اتخاذ کرده است. البته در این رابطه لازم است شهروندان محترم به پلیس کمک کنند.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین کارهایی که شهروندان در این ایام می توانند انجام دهند، ایجاد تعادل در زمان سفر و پرهیز از ترددهای غیر ضروری در ساعات پیک صبح و عصر است. استفاده از وسایل نقلیه عمومی به جای استفاده از خودروی شخصی یکی دیگر از عوامل موثر در کاهش حجم ترافیک است.

معاون آموزش و فرهنگ راهنمایی و رانندگی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران با بیان اینکه مدیریت شهری نیز باید تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی را برای کاهش و مدیریت ترافیک در دستور کار قرار دهد، گفت: طرح ساعت شناور کاری به نهادها و سازمان های مختلف ابلاغ شده است. حتی برخی از مراکز آموزش عالی و مدارس نیز درگیر هستند، این موارد از جمله مواردی است که پلیس نیز با آن موافق است.


بیشتر بخوانید: میزان جریمه های رانندگی سالانه


خامه ای همچنین به اقدامات کوتاه مدت اشاره کرد و گفت: اقداماتی در هفته های اول مهرماه انجام می شود. به عنوان مثال هرگونه فعالیت عمرانی در سطح معابر شهری طی نیمه اول مهرماه ممنوع است. در این راستا مکاتباتی با سازمان ها و مراجع ذیربط انجام شد تا فعالیت های عمرانی به زمان دیگری موکول شود.

  ارائه همزمان این تصویر و درگاه پرداخت اینترنتی توسط شرکت سداد

وی با بیان اینکه به طور کلی باید از هر اقدامی که موجب اختلال در تردد می شود خودداری کرد، اظهار داشت: اقدام دیگری که باید انجام شود محدودسازی تردد ناوگان باری است. بر این اساس خودروهای حامل کالا و اجناس سوپرمارکتی می توانند بعد از ساعت 9:00 در سطح جاده تردد کنند. علاوه بر این، این خودروها مجاز به توقف دوبل در جاده ها نیستند.

معاون آموزش و فرهنگ راهنمایی و رانندگی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران با بیان اینکه امسال پس از دو سال وقفه ناشی از شیوع ویروس کرونا، مدارس نیز به صورت حضوری فعالیت خود را آغاز کرده اند، گفت: در مهرماه امسال، حدود 1400000 دانش آموز در 4700 مدرسه و 780000 دانش آموز در 350 موسسه آموزش عالی در کلاس های درس شرکت خواهند کرد که افزودن این تعداد به بار روزانه شهر در نیمه اول سال عدد زیادی است و قطعا تاثیر بسزایی در ترافیک دارد. حال به خاطر داشته باشید که 18 درصد از خودروهای کشور نیز در تهران تردد می کنند و این امر مدیریت ترافیک را دشوارتر می کند. در این شرایط پلیس اقدامات مدیریت ترافیک خود را در دستور کار قرار داده است.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی برای نیمه دوم سال آمادگی کامل دارد، گفت: هماهنگی های لازم با سایر دستگاه های ذیربط در سطح شهر تهران انجام شده است و امیدواریم سایر دستگاه ها نیز این کار را انجام دهند. نیز وظایف خود را انجام دهند.

2022-09-23 04:36:22

  سومین کمین تاج

دیدگاهتان را بنویسید