مراقب این پشه خطرناک باشید

پشه های خطرناک آئدس در محله های بندرعباس مشاهده شده و مردم باید مراقب باشند.

فاطمه نورسیان به بندرعباس گفت: از مدت ها قبل جلسات زیادی در خصوص پشه ها در خصوص مبارزه با ایدز در استان برگزار می شود و اخبار و اطلاعات جلسات از طریق رسانه ها منتشر می شود. این پشه سال گذشته در بندرلنگه پیدا شد و اقداماتی برای از بین بردن آن انجام شده است.

وی افزود: متأسفانه در یکی دو روز اخیر این پشه در محلات بندرعباس پیدا و سپس توسط همکاران حشره شناس ما صید شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: خوشبختانه این پشه مورد تهدید ویروسی قرار نگرفته و تاکنون بیمار مشکوکی نداشته ایم و شهروندان هر چه سریعتر اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

وی افزود: یکی از اقداماتی که باید انجام شود، کشتن و ضدعفونی پشه های بالغ در شعاع یک کیلومتری محل مشاهده پشه است.

نوروزیان گفت: یکی از مناطقی که این پشه در آن زندگی می کند، بشقاب های زیر گلدان و اطراف آن است که آب در آن باقی می ماند. گیاه بامبو همچنین مکانی برای رشد این پشه است و مکان هایی که کولر آبی در آن جمع می شود مکان دیگری برای رشد و نمو این پشه است. ” پشه ها خطرناک هستند.

وی ادامه داد: پشه های این مناطق امکان تخم ریزی و پرورش پشه را دارند و به همین دلیل باید در منازل سمپاشی شوند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با توجه به اینکه زمان زیادی از پیدا شدن این پشه تا زمان اقدام و سمپاشی نگذشته بود، اطلاعات دقیقی از هموطنان نداشتیم، بنابراین سلامت رسانه های مورد انتظار همراه با دانشگاه علوم پزشکی عمرو «اطلاعاتی در مورد سمپاشی مناطق آلوده ارائه کنید.

  افتتاحیه پوستر رسمی «جیران»

وی گفت: وزارت بهداشت اجازه تاخیر در سمپاشی را نداد و اعلام کرد که سمپاشی سریعا انجام شود.

نوروزیان گفت: این سمپاشی به مدت 10 روز و امروز مناطقی مانند بلوار مادر بذرافشان، بلوار مادر – خیابان بن بست دهدا، بلوار مادر – خیابان امیرکبیر (تقاطع بلوار مادر با خیابان ابن سینا) و بلوار مادر – کوچه گلسو انجام می شود. خانه به خانه انجام می شود و امیدواریم شهروندان برای اطمینان از سلامت خود با کارشناسان بهداشت همکاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید