مدیر جشنواره فیلم کن به برخی انتقادات پاسخ داده است

فرمو یک مدیر کهنه کار است جشنواره فیلم کن وی در توضیح کمبود آثار کارگردانان آفریقایی در جشنواره کن، گفت: زمان می برد تا سینما آثار خود را پیدا کند و به نقل از «پدر و سرباز» در بخش «نگاه» محصول مشترک فرانسه و این است. سنگال و در هر دو کشور فیلمبرداری شد، اما توسط مدی واداپید، کارگردان مرد سفیدپوست کارگردانی شد.
«سلام» امسال آن سیسه که در اکران ویژه جشنواره است، تنها فیلم ساخته شده توسط یک کارگردان سیاهپوست در میان 70 فیلم بخش رسمی کن به جز کلاسیک و سینه است.

مدیر جشنواره فیلم کن به برخی انتقادات پاسخ داده است

او گفت: «به یاد داشته باشید، ما از اپیدمی دو ساله سلطنتی خارج شده‌ایم و برخی کشورها سخت‌تر از سایرین آسیب دیده‌اند. شرایط تولید فیلم در فرانسه توانست به روند استاندارد بازگردد که در سایر کشورها امکان پذیر نبود. بیایید کمی صبر کنیم تا کار را تمام کنیم.
فرمو همچنین به مشکلات فنی وب سایت بلیط پاسخ داد که باعث ناراحتی روزنامه نگاران، منتقدان و سایر حاضران شد و فاش کرد که جشنواره سال گذشته هک شده بود و ربات ها به طور همزمان حداکثر 500 بلیط می خواستند. در نتیجه سایت از دسترس خارج شد.
او همچنین تمایل به تغییر نوشته های خبرنگاران یا حذف برخی مسائل را تکذیب کرد: «خودسانسوری وجود ندارد. اگر مصاحبه ای انجام دهم و خبرنگار موافقت کند، طبق سنت فرانسوی ها، مصاحبه را قبل از انتشار دوباره می خوانم و اگر بخواهم چیزی را تغییر می دهم، اما متن روزنامه نگار را تغییر نمی دهم.

او گفت: «هیچ قانون یا سهمیه‌ای برای برابری جنسیتی وجود ندارد، و فکر نمی‌کنم از مجموع پنج فیلمی که زنان در رقابت حضور دارند، آنقدر کم باشند. و اینکه جشنواره مفتخر است که در رویداد سال گذشته چندین جایزه مهم را به زنان اهدا کرده است. از جمله نخل طلا، دوربین طلایی و نوعی جایزه ظاهر.
هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن از امروز 17 می آغاز می شود و تا 7 ژوئن در جنوب فرانسه میزبان کارگردانان منتخب از سراسر جهان و 4000 رسانه از 75 کشور جهان است.

  خودسوزی کارمند یک شرکت دخانیات در گلستان

دیدگاهتان را بنویسید