محمود عباس: سفر منطقه ای بایدن هیچ نتیجه ای نداشت

«محمود عباس» رئیس سازمان خودگردان فلسطین او به معتمدان خود در رام الله گفت که سفر اخیر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه یک “صفر بزرگ” است و هیچ دستاوردی برای فلسطینی ها نداشته است.

به گزارش روزنامه الاخبار، منابع فلسطینی به نقل از محمود عباس اعلام کردند از اینکه نتوانسته حتی یک جمله را در اظهارات بایدن بیابد که بتوان آن را پیشرفت در روند سیاسی با رژیم صهیونیستی معرفی کرد، تعجب کرد.

پس از دیدار با عباس در بیت لحم در 15 ژوئیه، بایدن به رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین اطمینان داد که تعهد او به راه حل دو دولتی تغییر نکرده است.

بایدن گفت: تشکیل دو کشور در راستای خطوط سال 1967 که هر دو طرف با آن موافقت کردند، بهترین راه برای دستیابی به اقدامات برابر از امنیت، رفاه، آزادی و دموکراسی برای فلسطینی ها و همچنین برای اسرائیلی ها است.

این منابع گزارش دادند که محمود عباس به عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و ملک عبدالله پادشاه اردن گفت که از نتایج دیدار خود با بایدن ناراضی است.

«محمود العلول» نایب رئیس ائتلاف فتح فلسطین گفت: مشخص است که طرف مقابل [اسرائیل] او فقط زبان مقاومت را می فهمد. او و دیگر مقامات از گفتگوهای عباس و بایدن ابراز ناامیدی کردند و گفتند که رئیس جمهور آمریکا به “موضوعات اساسی و حساس” دست نزده است.

محمد آستیه، نخست وزیر این نهاد خودگردان نیز روز دوشنبه از جامعه جهانی خواست تا رژیم صهیونیستی را برای توقف حملات نظامی خود به شهرها و اردوگاه های آوارگان فلسطینی در کرانه باختری تحت فشار قرار دهند. این اعتصاب غذا در واکنش به شهادت دو مرد مسلح فلسطینی در روز یکشنبه به دست ارتش رژیم صهیونیستی در شهر نابلس انجام شد.

  با زعفران به نبرد افسردگی بروید!

محمود عباس: سفر منطقه ای بایدن هیچ نتیجه ای نداشت

وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای هشدار داد که اقدامات رژیم اشغالگر امکان دستیابی به صلح را تهدید می‌کند و از جامعه جهانی خواست تا اقدامات لازم را برای حفاظت از راه‌حل تشکیل دو کشور و اجرای توافقات مربوطه سازمان ملل انجام دهد. قطعنامه قبل از اینکه خیلی دیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید