محمد امین کریم پور; اینفلوئنسر سازنده فیلم

فیلم «تجدید نظر یک تصمیم» که از ۲۶ آبان ماه اکران می شود، در روزهای اخیر حواشی زیادی داشته است.

این فیلم به کارگردانی محمد امین کریم پور که از اولین روز صدور پروانه نمایش با آن مخالف بود، فروش خوبی نداشت و نقدهای مثبتی دریافت نکرد.

اینفلوئنسر سازنده فیلم

محمدامین کریم پور، کارگردان حکم تجدیدنظر، جوان ۲۷ ساله‌ای است که در سال‌های اخیر با انتشار ویدیوهای کمدی کمدی در اینستاگرام به شهرت رسیده و در حال حاضر ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دنبال کننده دارد. فالوئرهایی که طبق برخی گزارش ها درآمد ماهیانه اش را به بیش از یک میلیارد تومان رسانده اند.

در سال 1376 در کمدی ویدیویی به نام «سرکوفت» بازی کرد که مورد توجه قرار نگرفت و در سال 1999 تصمیم گرفت اولین فیلم بلند خود را کارگردانی کند.

سال گذشته پروانه ساخت «تصمیم اعتراضی» در حالی با واکنش های زیادی مواجه شد که کریم پور کارنامه روشنی در کارگردانی فیلم های کوتاه نداشت.

حضور افراد مشهور

کریم پور در اولین فیلم خود از حضور بازیگران خوبی از جمله همایون ارشادی، ژاله صامتی، شاهرک فورتونیان، احسان امانی، گیتی قاسمی، زیبا کرمعلی و فرید سجادی حسینی استفاده کرد.

در این فیلم آرش عدل پرور خواننده پاپ (معروف به آرش AP) نیز بازی می کند که با برادرش مسیح عدل پرور گروهی دو قسمتی دارد و بین جوانان بسیار محبوب است. فیلمنامه این اثر توسط رضا کریمی و طراحی حسین سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون نوشته شده است.

فیلم ویدئویی درخواست تجدید نظر

زمینه های مجازی برای خوانندگان

وجه مهم «فرجام خواهی از تصمیم» در روزهای اخیر به اکران مردمی این فیلم در پردیس سینما کوروش بازمی گردد. طبق ویدئویی که در فضای مجازی دست به دست شد، هواداران مسیح و آرش عدل پرور به دیدن آنها هجوم بردند و یکی از هواداران مجروح شد اما پلیس هر گونه جراحت را تکذیب کرد.

  اقدامات قضایی جدید برای 10 میلیون نفر

سرتیپی مدیر پردیس کوروش نیز این اتفاق را عامل «حاشیه سازی در فضای مجازی» می داند که ثابت می کند طرفداران گروه بیشتر از «ماکان بند» هستند! با این حال، اظهارات پلیس و مدیر پردیس به اندازه ویدیوی اصلی ویروسی نشد و شایعات اولیه ایده آنها را منتشر کرد.

خطای مطلق صفحه نمایش

نکته مهم این است که فیلم «حکم تجدیدنظر» با همه این حواشی در نهایت مورد توجه قرار نگرفت. این فیلم که از راهیابی به سی امین جشنواره ملی فیلم فجر بازماند، در هفته اول اکران خود علاوه بر اکثر نظرات و توییت های منفی درباره آن، 142 میلیون جلد فروش داشت.

این آمار بد برای فیلمی با حضور چند چهره سرشناس سینما در هفته های آینده و حضور فیلم های جدید در اکران ضعیف تر خواهد بود و بعید است در نهایت به 500 میلیون تومان برسد.

به نظر می رسد اولین حضور محمد امین کریم پور معروف به «شاخ اینستاگرام» در سینما شکست خورده است و فیلمی که در آن سرمایه گذاری کرده به اندازه تبلیغات مجازی او فروش نخواهد داشت.

منبع: روزنامه خراسان

دیدگاهتان را بنویسید