محمدعلی اسلامی ندوشن درگذشت

437971 436 خبر مرکزی

محمدعلی اسلامی ندوشن نویسنده و فرهنگی پیشکسوت در سن ۹۷ سالگی در کانادا درگذشت.

شیرین بیانی، نویسنده، محقق و همسر محمدعلی اسلامی ندوشن با اعلام این خبر گفت: این بار این خبر صحت دارد و او دیروز (5 اردیبهشت 1401) با جهان فانی وداع می کند. در عرض پنج سال آنها بسیار ضعیف و خسته شدند و دو روز بعد ما را خسته کردند.

بیانی خاطرنشان کرد: محمد علی عمر خود را با عزت، مهربانی و آسایش سپری کرد و با همان آرامش از دنیا رفت.

همسر اسلامی ندوشان درباره تشییع جنازه وی و اینکه آیا به ایران منتقل می شود نیز گفت: چون حوصله نداشت ما در این فکرها نبودیم اینجا (کانادا) با امانت اسلامی دفن می شوند.

محمدعلی اسلامی ندوشن در سال 1304 در ندوشن یزد به دنیا آمد. او فارغ التحصیل رشته حقوق بین الملل از فرانسه و استاد سابق دانشگاه تهران است و علاوه بر دروس حقوق، به تدریس نقد ادبی، سخنرانی و ادبیات تطبیقی ​​نیز می پردازد.

اسلامی ندوشن سال های متمادی را صرف پژوهش در آثار علمی و ادبی ایران و ترجمه آثار نویسندگان جهان کرده است و آثار او به صورت کتاب در بیش از 50 جلد در زمینه های مختلف اعم از ادبی، فرهنگی و اجتماعی منتشر شده است.

برخی از کتاب های محمدعلی اسلامی ندوشن عبارتند از: تاریخ بی پایان حافظ، چهار گوینده ضمیر ایرانی، تاملی در حافظ، زندگی و مرگ قهرمانان شاهنامه، داستان های داستان، خالق سایه ها، ایران و جهان از منظر شاهنامه، ایران را فراموش نکنیم، پس از سایه همایی، ذکر حقوق بشر در جهان سوم، سخنان را بشنویم، ایران و تنهایی اش، ایران چه حرفی برای گفتن دارد؟ سبز عشق، ابر زمان و ابر تاریکی، اسطوره جادو، دیدن دانش آموز دیگر، شنیدن دانش آموز دیگر، جام جهانی و صداها و تصاویر.

  برجستگی روی پوست چه علائمی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید