محدود کردن حج عمره به سال سوم؟!

Omicron محدودیت های عمره را به مکه بازگرداند، فاصله اجتماعی دوباره در مسجدالحرام اعمال شد و تعداد زائران از 70000 به 50000 در روز کاهش یافت. هنوز سرنوشت حج مشخص نشده است. مقامات حج در ایران می گویند عربستان سعودی هنوز بیانیه رسمی در مورد حج 1401 نداده است.

با وجود اینکه بار دیگر سفر زائران خارجی به عربستان را محدود کرد، شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعث و سازمان حج و زیارت آخرین تحولات مربوط به حج و سایر زیارت های آینده را بررسی کردند.

اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت به تماس با شرکت های سعودی برای اطلاع از وضعیت حج اشاره کرد و گفت: 🙂 این اتفاق نیفتاد.

کشورها از نتیجه حج بی اطلاع هستند در حالی که در سال های قبل از ولیعهد عربستان از کشورها خواسته بود تا در مورد سهمیه ها و شرایط حضور حجاج خارجی در همان ماه ها به توافق برسند اما هنوز هیچ کشور اسلامی را دعوت نکرده است. برای مذاکره. برای حج آینده

از زمان شیوع ویروس کرونا، عربستان سعودی مناسک اجباری حج را به تعداد محدودی از زائران ساکن در این کشور محدود کرده و هر بار در آخرین لحظات این تصمیم را به اطلاع کشورها می‌رساند و به نحوی از اعمال محدودیت بدون مشورت آنها جلوگیری می‌کند.

عربستان سعودی قوانین سختگیرانه ای برای حضور زائران در مراسم عمره و حج وضع کرده است که بر اساس آن تنها زائران واکسینه شده که با افراد بیمار و مبتلا تماس نداشته و به هر نحوی انتخاب شده اند می توانند در این دو سفر مذهبی و زیارتی شرکت کنند. . مراسم

  چرا دولت سیزدهم در اعتراضات اخیر عقب مانده است؟

عدم اقامه حج در دو دوره اخیر باعث افزایش صف زائران ایرانی نیز شده است. در ایران نزدیک به یک میلیون و 200 هزار نفر در صف انتظار حج هستند که برخی از آنها 14 یا 15 سال است که در صف ایستاده اند. از بین این نمازگزاران حدود 70 هزار نفر برای حضور در حج 98 ثبت نام کردند که با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی حج برای نمازگزاران خارجی، این نمازگزاران نیز از سفر منصرف شدند.

شورای برنامه ریزی حج و عمره همچنین آخرین وضعیت عبادی در سوریه و عراق را بررسی کرد. علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و عبادت با اشاره به اینکه تاکنون چهار گروه 25 نفره در قالب کاروان های زیارتی به دمشق اعزام شده اند، افزود: سفر معنوی انجام می شود.

محمد آزاد معاون مدیریت و توسعه منابع سازمان حج و زیارت نیز از انعقاد قراردادهای جدید با شرکت های هواپیمایی داخلی برای تهیه بلیت هواپیما برای کاروان های زیارتی به عراق خبر داد و آن را گامی مثبت برای تضمین حقوق زائران و اطمینان از بلیت های مقرون به صرفه دانست.

ایران با کاهش محدودیت ها بر تاج و تخت، عبادت را در عراق و سوریه از سر گرفته است. سفرهای کاروانی به دو کشور در حال حاضر به صورت هوایی و بدون ویزا انجام می شود. هزینه سفر هوایی به دو طرف حدود 9 تا 10 میلیون تن است.

دیدگاهتان را بنویسید