محدودیت های هوشمند کرونا را از اوایل دسامبر اجرا کنید

یکی از اعضای کمیته علمی ملی تاج و تخت با بیان اینکه در حال حاضر مبنای تحلیل داده ها در سیستم مهار هوشمند مبتنی بر واکسیناسیون است، افزود: بر این اساس محدودیت ها برای افرادی که واکسینه نشده اند اعمال می شود.

دکتر مصطفی گانی در خصوص آخرین اخبار اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند کرونا که از اوایل آذرماه در حوزه سفر و ترافیک ابلاغ شد، گفت: اعلام شده که سامانه امید اجرایی می‌شود و این موضوع هم‌اکنون مطرح شده است. با تایید ستاد ملی کرونا، «البته کار در این سامانه روز به روز تشدید می شود.

این سامانه در سه استان قزوین، کردستان و آذربایجان غربی به صورت آزمایشی راه اندازی شده است و به جای درگیر شدن کل جمعیت در زمینه بیماری های قلبی، تنها گروه های هدف درگیر هستند.

وی افزود: روند کار در این سامانه و در طراحی محدودیت های هوشمند بر اساس تحلیل و رصد اطلاعات جمعی از تمامی دستگاه های کشور است.

یعنی همه اطلاعات از همه دستگاه های موجود است و بر اساس نظارت هوشمند به جایی که باید بروند برای اعمال محدودیت جلو می روند. در حال حاضر، اساس تجزیه و تحلیل داده ها در این سیستم بر اساس واکسیناسیون است. این محدودیت ها برای افرادی که واکسینه نشده اند اعمال می شود.

وی افزود: در عین حال از نظر شناسایی عروق کرونر مثبت هنوز بخش خصوصی فراخوانی برای انجام آزمایش در استان ها نداده است و باید منتظر باشیم تا مسئولان استانی و روسای دانشگاه ها شناسایی شوند و این کار انجام می شود. “

  چهره فوق العاده متفاوت نیکی کریمی در سریال یاقی + عکس

غنی با بیان اینکه در این مرحله از اجرای طرح مبتنی بر واکسیناسیون، افرادی که واکسینه شده اند در حال حاضر آزادتر هستند، افزود: اکنون افرادی که واکسینه نشده اند محدودیت هایی دارند. مثلاً اگر می خواهند با هواپیما سفر کنند، حتماً واکسینه شده باشند.

غنی ادامه داد: در عین حال این محدودیت ها علاوه بر حوزه تردد و رفت و آمد، به تدریج شامل سایر حوزه ها و اقدامات اعم از حمل و نقل، فرهنگی و غیره نیز می شود. اعمال محدودیت هایی در قالب این سامانه به تدریج علاوه بر ترافیک و سفر. شامل اتوبوس، تاکسی و غیره است.

وی گفت: هم اکنون سامانه مهار هوشمند از ابتدای آذرماه آماده معرفی است و زیرساخت ها به بهترین شکل ممکن متصل شده است. البته کار در قالب این سیستم پیش رونده است و به تدریج در حوزه های مختلف در حال پیشرفت است.

دیدگاهتان را بنویسید