محدودیت های جدید برای همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی در دستور کار قرار دارد

فداحسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضوح سیاسی و ضد ایرانی آژانس بین المللی انرژی اتمی وی گفت: این مصوبه هویت فنی و حقوقی نداشت و این مصوبه هیچ الزامی برای جمهوری اسلامی ایران ندارد.

وی افزود: متن این قطعنامه تحت تاثیر و فشار لابی صهیونیستی و فشار استکبار آمریکا تدوین شده و فضایی کاملا سیاسی داشت.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا جنبش ضد ایرانی را برای کاهش فشار بر اوکراین و استفاده ابزاری از فشار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به راه انداخته است.

المالکی خاطرنشان کرد: تأثیر دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر فشارهای بین المللی و تغییرات رفتاری وی و همچنین سفر وی به اسرائیل هویت آژانس بین المللی انرژی اتمی را تضعیف می کند.

وی افزود: با توجه به رفتار سیاسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در قبال ایران، تعدادی از دوربین‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تاسیسات هسته‌ای ایران بسته شده و محدودیت‌های دیگری برای همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در آینده اجرایی خواهد شد، در دستور کار قرار دارد. “

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این محدودیت ها برای همکاری ایران با آژانس بر اساس منافع ملی و قانون مصوب مجلس است تا آژانس بین المللی انرژی اتمی متوجه شود که کدام کشور با آژانس همکاری می کند. آژانس بین المللی انرژی اتمی و چه چیز دیگری.»

محدودیت های جدید برای همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی در دستور کار قرار دارد

المالکی خاطرنشان کرد: قطعنامه دیروز شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت های هسته ای ایران نمی تواند مانع پیشرفت کشورمان شود.

  7 دلیل برای نقش استثنایی تمرینات قدرتی برای سلامت بدن

دیدگاهتان را بنویسید