محافظ لوکس، 10 میلیون تن در ساعت

421310 250 خبر مرکزی

تنها کاری که باید انجام دهید این است که کمتر از یک ساعت در فضای مجازی با کلمه کلیدی «بادیگارد، آقا و خانم» وقت بگذرانید تا برای تشریفات و یا برای محافظت از افراد خاص به دنبال قدرت باشید. لیست متنوعی از شرکت‌های تشریفاتی و لوکس در مقابل چشمان شما ظاهر می‌شود که با مرور آنها می‌توانید مدلی را که دوست دارید انتخاب کنید.

از بادیگاردهای ظریفی که با سلبریتی ها دیدنی ترند تا بدنسازانی که به بهانه اعتماد و امنیت بیشتر چند عامل بازدارنده کوچک را در جایی در لباس های خود پنهان کرده اند.

این شرکت ها خدمات خود را از 700000 تن در ساعت تا ده ها میلیون تن برای مهمانی های لوکس می فروشند!

این سرویس ها که اغلب در ورزش های مختلف و هنرهای رزمی فعالیت می کنند و دارای گواهینامه های معتبر هستند، دوره های خارج از کشور را نیز گذرانده اند. حضور روزافزون زنان در این کسب و کار متنوع ابعاد جدیدی را ایجاد کرده است که در گفتگو با کارشناسان و کارکنان مرتبط به بررسی آن پرداخته ایم.

رفتار غیر قابل پیش بینی هواداران

از بین سایت هایی که شرکت های فعلی خدمات در فضای مجازی هستند یکی را برای تماس به عنوان مشتری انتخاب می کنم. صدای خشن مردانه از تلفن شنیده می شود.

صاحب صدا خدمات این شرکت را اینگونه توصیف می کند: «بسته به مراسم و مهمانان شما یک محافظ مرد یا زن در اختیار شما قرار می گیرد. ما تا زمان عقد قراردادهای چند ده میلیون تومانی ساعتی 700 هزار تومان نیروی کار داریم که باز هم با توجه به تخصص هایی که از محافظان انتظار دارید تغییر می کند.

  فروش فوق العاده 5 محصول سایپا

شرکت ما زیر نظر مستقیم ناجا کار می کند و هیچ مشکلی در طول مراسم وجود نخواهد داشت. آرام باش! بسیاری از بازیگران و خوانندگان به دلیل ازدحام هواداران که برخی از آنها غیرقابل پیش بینی نیز هستند، امنیت و مراسم خود را به ما می سپارند.»

گرمای بازار رویداد با محافظان تزئین شده است

یک صفحه رنگی و لعاب در یکی از شبکه های مجازی پیدا می کنم. این بار خانم جوانی با صدای آهسته به تماس من پاسخ می دهد: «اگر برای مراسمتان محافظ داشته باشید، خرجتان کمی بیشتر می شود. البته اگر شکل و ظاهر این بادیگارد هم آراسته شود باز هم قیمت را افزایش می دهیم. «همچنین مهم است که بادیگارد نشان داده شود یا فعال باشد.

خیلی صریح می پرسم: محافظان شما هم مجوز حمل و استفاده از سلاح دارند؟

صدایش دیگر بلند نیست. او مکثی کرد: «فکر نمی‌کنم رویداد شما به چنین خدماتی نیاز داشته باشد. اگر لازم باشد مجوزهایش را می گیریم. خدمات ما موثرتر است که به نوعی طبیعت مهمانی ها و رویدادهای شما را گرم می کند.

اگر برای مراسم خود محافظ خانم دارید، باید یک هفته قبل رزرو کنید.

مراقبت از عروس و داماد

با نهاد دیگری که آن هم مدعی است زیر نظر مستقیم ناجا و نیروهای مسلح فعالیت می کند، تماس خواهم گرفت. روابط عمومی او با حوصله به سؤالات من پاسخ می دهد: «مؤسسه های کمی مثل ما مجوز فعالیت در این زمینه را دارند.

خیلی ها ادعای مجوز دارند، اما در واقع در پوشش باشگاه یا مجموعه ورزشی، دوره های خصوصی بدنسازی را برگزار می کنند که نه گواهی پایان دوره خبری است و نه بازار کار! نیروهای ما دوره های خود را در خارج از کشور گذرانده اند و وظایف آنها بین المللی است.

  چندین نوشیدنی مناسب در هوای گرد و غبار

قیمت هایی که دریافت می کنیم مطابق با تعرفه های مصوب است و با آنچه اکثر موسسات دریافت می کنند تفاوت قابل توجهی دارد. می توانید از وب سایت ما دیدن کنید و تاریخچه ارائه کنسرت ها و رویدادهای افراد مشهور را بررسی کنید. البته برخی از مشتریان ما نیز برای نمایش و ختم مراسم هایی مانند عروسی به ما مراجعه می کنند.

هر ورزشکاری محافظ نیست

یکی از مربیان کاراته بانوان که نخواست نامش فاش شود در یکی از موسسات آموزشی نیروهای حفاظت، مراقبت و پشتیبانی کرج مشغول به کار است. او گفت: «بادیگارد بودن را می توان محدود یا ممنوع کرد زیرا کلمه «بادیگارد» بار منفی دارد یا حساس است. فعالیت زنان در این زمینه نسبت به چند سال پیش کمتر است.

از زمانی که در رسانه ها مطرح شد. معمولاً دوره‌های آموزشی در خارج از تهران برگزار می‌شود که در آن‌ها نظارتی وجود ندارد.»

مربی در پایان می گوید: «هرکسی که قد بلندی دارد یا ورزش رزمی کمی دارد، محافظ نیست. این حرفه دارای آموزش های تخصصی از مدیریت بحران تا مدیریت خشم است.

برخی از موسسات هزینه بیشتری برای این آموزش کامل دریافت می کنند. از 50 میلیون دوره سه ساعته تا 7 میلیون ترم دو ماهه با مدرک معتبر بین المللی. به نظر من از آنجایی که فعالیت در این حوزه اغلب به صورت زیرزمینی و بدون نظارت مستقیم نهاد خاصی انجام می شود، گاهی مشکلاتی را ایجاد می کند که در صورت شکایت پلیس وارد عمل می شود. وگرنه محافظان روز به روز بیشتر می شوند. یک بار بالای شهر و بار دیگر زیر شهر!

  قیمت بیت کوین، امروز 14/10/1800

تولد پدیده بادیگارد از فقدان حاکمیت قانون

نیره توکلی، دکترای جامعه شناسی، می گوید «بادیگاردها» ناشی از عدم مشروعیت و ناکارآمدی برخی نهادهای انتظامی و امنیتی است.

وی گفت: اگر تامین اجتماعی و نظارت در همه حوزه ها به طور کامل برقرار شود، پدیده هایی مانند محافظ عملیاتی یا تشریفاتی در مناطقی که اصلاً نیازی به آن نیست، رخ نمی دهد.

توکلی ادامه می دهد: حمایت از افراد دارای جایگاه سیاسی و علمی به یک قانون اجتماعی و بین المللی تبدیل شده است که نیاز به زمان به یک ضرورت بدیهی تبدیل شده است.

اما اینکه عده ای از افراد عادی – سلبریتی ها یا افراد دارای تمکن مالی – می خواهند به بهانه های مختلف (روانی و فرهنگی) از این ظرفیت سازمانی و نهادی استفاده کنند، در واقع یک موضوع فرهنگی و انتظامی است که باید با فرهنگ سازی بیشتر همراه باشد. اجتناب از عواقب روانی “این توهم ناامنی یا برتری در جامعه ایجاد نمی کند.”

منبع: روزنامه همشهری

دیدگاهتان را بنویسید