محاربه برای سارقان طلافروشی کرج محکوم شد

414846 261 خبر مرکزی

سارقان مسلح طلافروشی کرج که در کمتر از 2 دقیقه بیش از 2 کیلوگرم طلا سرقت کرده بودند برای تحقیقات و بازجویی به شعبه یک دادگاه کیفری کرج منتقل و با اتهام محارب مواجه شدند.

ساعت 12 ظهر 24 مردادماه، علامت سرقت مسلحانه از طلافروشی در خیابان بهشتی کرادژ به گشت های ویژه اداره یازدهم پلیس راه کرادژ داده شد.

با اطلاع شبانه روزی پلیس و با وجود اینکه هیچ مدرکی از سارقان پیدا نشد، سرانجام اعضای این باند سرقت مسلحانه دستگیر و اسلحه هایشان ضبط شد. متهمان روز گذشته پس از دستگیری و اعترافات از زندان به دادسرای امور جنایی کرج منتقل شدند و پرونده آنها توسط قاضی محمد عنبری بازپرس شعبه یکم رسیدگی شد.

عنبری در تشریح این پرونده گفت: سه متهم اصلی فرزاد، حاتم و محمد 28 تا 29 ساله مورد بازجویی قرار گرفتند. سارقان به سرقت مسلحانه در شهرستان های شهریار، پاکدشت، تهران و تفرش استان مرکزی اعتراف کردند.

یکی از متهمان به نام فرزاد که متهم ردیف اول این پرونده است، در سال 95 به اتهام سرقت مسلحانه از صرافی در تهران دستگیر و به 10 سال زندان محکوم شد و پس از دو سال با قرار وثیقه آزاد شد و دیگر برنگشت.

او مدعی است که در زندان با یک دزد آشنا شده و با همدستی او قصد سرقت از یک طلافروشی را داشته است. سپس پس از آزادی به همراه دو تن از دوستانش دست به سرقت زدند. اما چون شرایط زندگی خوب نبود تصمیم به سرقت گرفتند. یک شبه پولدار شدن

بازپرس عنبری گفت: متهمان به دلیل نوع سرقتی که مرتکب رعب و وحشت مردم می شدند، طبق ماده 18 قانون مجازات اسلامی نیز به محارب متهم می شوند.

  افتتاحیه «سه گانه برفی» ساخته خسرو معصومی

مالباختا همچنین مدعی شده است که 8 کیلوگرم طلا از وی سرقت شده است اما سارقان اعتراف می کنند که 2 کیلوگرم و 200 گرم طلا به سرقت برده اند. با توجه به این تفاوت، طبق قانون، ما هر چیزی را که متهمان ادعا می کنند ملاک قرار می دهیم، اما در بحث خلع ید باید به مستندات ارائه شده توسط مال باخته رسیدگی شود.

وی در ادامه به قانون استفاده از سلاح اشاره کرد و گفت: متاسفانه در این زمینه با کمبود آموزش و آگاهی مواجه هستیم. بسیاری از متهمان معتقدند که اگر با سلاح جعلی سرقت کنند، تا زمانی که اسلحه ابزار باشد، سارق مسلح محسوب نمی‌شوند.»

عنبری در نهایت تاکید کرد کسانی که بخواهند با نقض امنیت و ایجاد رعب و وحشت دست به سرقت مسلحانه بزنند با مجازات شدید مواجه می شوند. ایس گفت: بر این اساس این متهمان در اسرع وقت در دادگاه محاکمه و با اشد مجازات مواجه خواهند شد.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید