مجید سالک قاتل زنان متاهل که بود و چه شد؟

جامعه 24- او یکی از مخوف ترین قاتلان سریالی در ایران است. حتی شنیدن نام او نیز ترسناک بود و در آن زمان بسیاری از زنان در ولایات مختلف پس از قتل و کشف اجساد می ترسیدند و خانه های خود را ترک نمی کردند. او را می توان وحشیانه ترین و ترسناک ترین قاتل دهه 60 ایران نامید.

به گزارش جام 24، مجید سالک محمودی که اولین قتل خود را در سال 59 انجام داد و سپس تا سال 64 قتل های زنجیره ای زنان و چند مرد را انجام داد، سرانجام در تهران دستگیر و به زندان قصر منتقل شد.

چرا مجید سالک فقط زنان متاهل را می کشت؟

در سال 1957 به دلیل رد نکردن چکش به مدت دو سال زندانی شد. زمانی که از زندان خارج شد به ملاقات همسرش رفت اما پس از مدتی متوجه شد که در مدتی که در زندان بوده همسرش با پسر عمویش رابطه داشته و با هم رابطه داشته اند.

این باعث شد که او از زنان متاهلی که خیانت می‌کنند عصبانی شود.

نزدیک به چهل سال از قتل مجید سالک می گذرد، هنوز مشخص نیست چرا او انتقام پسر عمو و همسرش را نگرفت، اما به کشتار زنان متاهل ادامه داد.

مجید سالک قاتل زنان متاهل که بود؟

آغاز قتل های زنجیره ای مجید سالک

او ابتدا با زنی به نام اختر 36 ساله دوست می شود و پس از مدتی او، دختر 11 ساله و پسر 9 ساله اش را به فجیع ترین شکل ممکن می کشد.

تیرماه 1343 پاسگاه ژاندارمری آزادی تهران از کشف جسد زنی خفه شده مطلع شد. با حضور پلیس مشخص شد جسد زن 25 تا 30 ساله ای است که بر اثر خفگی جان باخته است.

  قیمت روز خودروهای ایران خودرو امروز پنجشنبه 6 آبان 1400

ساعاتی بعد جسد زن 28 ساله دیگری در جاده شریف آباد ورامین پیدا شد.

در حالی که تحقیقات برای شناسایی قاتل این دو زن ادامه دارد، 24 تیرماه جسد انیس، کارگر 35 ساله کارخانه در جاده آستانه – رشت پیدا شد که به قتل رسیده بود.

هشتم تیرماه جسد زن 30 ساله ای که خفه شده بود توسط ماموران کلانتری جوادیه تهران-پارس در 25 کیلومتری جاده آمل کشف شد.

کشتارها تا روز پنجم مرداد 1343 متوقف شد، اما در آن روز مأموران ژاندارمری کن جسد زنی به نام عشرت را در بیابان های این ولسوالی کشف کردند.


بیشتر بخوانید: امید برک قاتل زنجیره ای زنان کرجی که 10 زن را کشت


به گزارش جامعه ۲۴، کشتار جست وجوگر ادامه داشت تا اینکه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ جسد یخ زده پسری به همراه مادر ۲۵ ساله اش به نام خدیجه در حاشیه جاده بستان آباد پیدا شد.

مجید سالک قاتل زنان متاهل که بود؟

کمی بعد جسد کودک 9 ماهه ای در حوالی امامزاده طاهر کرج پیدا شد و چند روز بعد ماموران جسد مادر این کودک به نام منصور را پیدا کردند و آزمایشات پزشکی قانونی نشان داد که منصور با خفه کردن گلویش کشته شده است. طناب.

مکان یابی و حفظ جستجوگر

روز به روز بر تعداد زنان کشته شده بر اثر خفگی در 6 ولایت کشور افزوده می شود. کارآگاهان با پی بردن به سریالی بودن این قتل ها و انجام آن توسط یک نفر، تحقیقات خود را متمرکز کردند تا اینکه در 26 بهمن 64، ماموران ژاندارمری اوین جسد زن 40 ساله ای را که با طناب سفید خفه شده بود، کشف کردند.

  انفجار در سنندج دو خانه کشته و 30 خانه آسیب دیده است

خواهر معصومه بعداً به مأموران گفت: وقتی خواهرم سوار یک وانت بود متوجه شد یک شورلت سبزرنگ که راننده آن وایرلس داشت دنبال آنها می‌رود. راننده هم مدعی شد که حرف های خواهرم را با مرد داخل ون شنیده است.

چهارم بهمن ماه، گشت شعبه اول پلیس آگاهی موفق شد یک دستگاه شورلت سبز رنگ را در میدان بهارستان شناسایی و متوقف کند. راننده که لهجه آذری داشت دستگیر شد و در خودروی وی تعداد زیادی لباس زنانه و مقدار زیادی طناب سفید به طول یک متر کشف شد.

مجید سالک قاتل زنان متاهل که بود؟

با این اتفاق کارآگاهان متهم را به پلیس آگاهی تحویل دادند و وی به قتل 21 زن و مرد اعتراف کرد.

اعترافات یک قاتل زنجیره ای

به گزارش جام 24، مجید سالک در تحقیقات مدعی شد: پس از اینکه متوجه خیانت همسرم شدم تصمیم گرفتم زنانی را که به همسرانشان خیانت می کنند را بکشم به همین دلیل با زنان متاهل دوست شدم و آنها را از شهر خارج کردم و سپس آنها را با طناب خفه کرد و اجسادشان را در بیابان رها کرد. تعدادی از فرزندان این زنان را هم کشتم تا بدون مادر بزرگ نشوند.

خودکشی مجید سالک قاتل در زندان

مجید پس از پایان دادگاه برای محاکمه به زندان قصر منتقل شد اما در خرداد 65 در سلول انفرادی زندان دست به خودکشی زد و به زندگی خود پایان داد تا یکی از مهم ترین قاتلان زنجیره ای ایران را برای همیشه محاکمه کند.

2022-07-25 19:37:01

دیدگاهتان را بنویسید