مجلس باید قاطعانه با «حضور فرزندان مدیران در خارج از کشور» برخورد کند.

جامعه 24، محمدصالح هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پاسخ به این سوال که آیا گشت ارجاع ماموران در بحث رانت و مفاسد اقتصادی احتمالی در دفاتر نقش داشته است، گفت: مواردی داریم که در این اقسام دخیل بوده است. موارد و اقداماتی نیز در این راستا انجام شده است. به طور کلی هر جا که به ما اطلاع دهند، یک فرد مسئول از اجاره نامه یا ارتباطات خاصی استفاده می کند، مطمئن باشید ما وارد می شویم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پاسخ به این سوال که آیا گشت هدفمند مسئولان در حوزه مفاسد مالی و رانتی از بروز مشکلاتی مانند متروپل جلوگیری می کند، گفت: تاکید ما این است که فقط کار نمایشی انجام نشود، بلکه در این مورد نیز وجود داشته باشد. از متروپل، اگر می دانستیم چنین اتفاقاتی در حال رخ دادن است، وارد می شدیم. به هر حال مردم به شوراها امر به معروف و نهی از منکر اطلاع می دهند و شوراها پس از دریافت این سیگنال ها به این موارد رسیدگی می کنند و اگر ندهند قطعا تخلف کرده اند.

هاشمی گلپایقانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا به تشکل های مردمی آموزش درست و نادرست داده می شود، اظهار داشت: یکی از مهم ترین سوالاتی که در ستادها درباره درست و غلط بودن آن را پیگیری می کنیم، بحث آموزش و پرورش و تشکل ها است. آنها باید در این آموزش ها شرکت کنند.


بیشتر بخوانید: آیا گشت زنی امکان فراموشی نقاط ضعف دولت را دارد؟

  رونمایی از اولین بمب استقلال برای فصل آینده

وی ادامه داد: در عین حال در تشکل های مردمی به افراد مجوز نمی دهیم و فقط به برنامه ای که ارائه می دهند مجوز می دهیم و اگر افرادی در سازمان بر خلاف آن برنامه ها عمل کنند با آنها برخورد می کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی منکر تصریح کرد: تیم حقوقی در مواردی که مشکلات حقوقی برای امر به معروف ایجاد شود وارد عمل می شود. در این حوزه نیز قراردادهایی با مرکز وکلای قوه قضائیه منعقد شده است. در صورتی که تیم حقوقی مشکل را ناشی از امر مشترک بدانند نه مثلاً اختلاف در مورد پارکینگ، به این افراد وکیل داده می شود و دادگاه ها موظف به تشکیل هیئت قضایی ویژه و رسیدگی هستند. با این موارد

هاشمی گلپایقانی گفت: حاکم معروفی که بر خلاف نام حاکم معروف عمل کند، ضررش بیشتر از کسی است که به نام دین عمل کرده است.

وی با اشاره به آسیب وارد شده به امران معرفت در فیلم دینامیت گفت: در این فیلم عامر با معرفت به عنوان مردی پرمشغله نشان داده می شود که آسیب های زیادی به این معضل وارد کرده است. همچنین این فیلم ذهن بسیاری را تحت تاثیر قرار داد و بحث ما این است که 97 میلیارد از فروش این فیلم به ساخت فیلم های مناسب اختصاص یابد.

دبیر ستاد عمرو به معروف و نهی یا منکر با بیان اینکه 3 تا 4 هزار فرزند مدیران میانی در سال های اخیر همچنان در خارج از کشور هستند، گفت: البته این مشکل در دولت قبل هم وجود داشت. اصرار یک فرد برای مسئولیت پذیری در زمانی که فرزندش در خارج از کشور است، رقابت بین مسئولان هم وجود دارد، یعنی مردم نمی توانند دنبال یورو و دلار برای فرزندان خود باشند، بلکه با صدای بلند استقلال کشور را اعلام می کنند.

  حضور مخبر در مناطق آسیب دیده امامزاده داوود

وی در پاسخ به این سوال که آیا آن مدیران هنوز مشغول به کار هستند، گفت: برخی از آن مدیران هنوز مشغول به کار هستند. متاسفانه در این زمینه قانونی نداریم. البته به ما اعتراض کردند که اگر فرزند مدیری در کشور دیگری باشد چه ربطی به مدیر دارد و چرا باید یک مدیر منابع انسانی از آن محروم شود؟ این استاندار چه بخواهد و چه نخواهد، مجلس باید در این مورد تصمیم گیری کند، زیرا ما نیز نامه ای در این خصوص به مجلس ارسال کرده ایم. اقداماتی در این راستا در مجلس نیز انجام شد اما هنوز اقدامات قاطعی صورت نگرفته است.

2022-08-06 06:49:03

دیدگاهتان را بنویسید