مجالس خوشمزه در تهران; مکانی برای دورهمی!

آهنگ بنی یعقوب| سیب زمینی سرخ کرده بزرگ، ساندویچ های پر از پنیر، قارچ، سوسیس و هات داگ، میان وعده هایی که دور برش های ژامبون پیچیده شده و با یک مشت پنیر سرو می شود، و لیوان های بزرگ نوشابه پر و خالی می شود.

جمعیت خندان که در خیابان ایستاده اند یا روی صندلی های پلاستیکی کنار خیابان نشسته اند، این بمب های پرکالری را گاز می گیرند و از غذایشان لذت می برند.

این تصویر برای بسیاری از فست فودهای تهران که اکنون به مهم ترین مراکز گردشگری پایتخت تبدیل شده اند آشناست. زنان، مردان، جوانان و کودکان از خوردن ساندویچ های خود در خیابان یا ماشین یا گپ زدن در خیابان لذت می برند.

راستش را بخواهید، در برخی از این دسته بندی ها حتی نمی توانید بگویید شلوغ ترین زمان چه زمانی است، زیرا در هر زمانی از شبانه روز شلوغ هستند. با این حال، برخی از این کلوپ های شبانه خوشمزه در شب شلوغ تر هستند و گفته می شود که زندگی شبانه دارند.

ساعت حدودا شش بعد از ظهر است. زن دست دو دخترش را می گیرد و به فست فود معروفی در مرکز تهران می رود: هر چقدر هم در خانه سیب زمینی سرخ کنم فایده ای ندارد. آنها می گویند طعم آن با آنچه ما می خوریم متفاوت است.

این دو دختر حتی چند دقیقه صحبت با مادرشان را تحمل نمی کنند و مدام دستانشان را می کشند تا برایشان یک سیب زمینی بزرگ یا به قول خودشان سیب زمینی بزرگ بخرند. مادر فریاد می زند: «یک دقیقه صبر کن، سیب زمینی سرخ کرده فرار نمی کند».

وی در ادامه می گوید: به نظر من تبلیغات تلویزیونی و انیمیشن نیز در علاقه مند شدن بچه ها به ساندویچ و فست فود موثر است. این صف ها در تهران زیاد شده و هر وقت با ماشین یکی از آنها را رد می کنیم بچه ها می گویند باید یک شب بیاییم اینجا. و حالا که دیدند شب نیست مرا به اینجا آوردند. بسیاری از شب ها نیز خود زمین را انتخاب می کنند. اگر بیرون یک میز و صندلی باشد، آنها کاملا هیجان زده هستند و من و پدرشان را مجبور می کنند.»

  توجه؛ علائم پوکی استخوان را جدی بگیرید!

دقایقی بعد دو دختر کوچولو خیلی خوش گذشت. هر کدام با یک بشقاب یکبار مصرف پر از سیب زمینی سرخ کرده و سس زرد و قرمز همراه است.

چند دختر هستند که ساندویچ های غول پیکر در دست دارند. ساندویچ ها پر از پنیر، قارچ، سوسیس و مرغ است. از همان ساندویچ هایی که امروزه به آنها زاپاتا می گویند. دختر جوان ساندویچ هایش را گاز می گیرد و می گوید: «من به این ساندویچ ها معتاد هستم. “اگر چند روز غذا نخورم حالم بد می شود.” دوستانش با صدای بلند از سخنان او خندیدند.

می پرسم این ساندویچ ها خیلی پرکالری نیست؟

او می گوید: واقعا چرا؟ اما آنقدر خوشمزه است که نمی توان آن را از دست داد. فقط امیدوارم با این افزایش قیمت، ساندویچ از آنچه هست گران نشود، «پس باید به جای سه بار در هفته، یک بار یک ساندویچ بخورم».

به نظر می رسید دختر شوخی می کرد و دوستانش دوباره بلند بلند می خندیدند. سپس ردیف های معروف فست فودهای تهران را از شمال شهر تا جنوب شهر برایم فهرست می کنند:

جلسات شبانه

به نظر می رسد از خوردن لذت می برید؟
همه مردم دنیا عاشق فست فود هستند چه کسی اصلاً ساندویچ و پیتزا دوست ندارد؟

اما حالا از صاحبان رستوران بشنوید. به سمت یکی از خطوط خیابان شمال شرق تهران می روم. از این که تمامی وسایل رستوران از آشپزخانه گرفته تا میز و صندلی های آن در کنار خیابان قرار دارد. رستوران دار این را از شهرداری استخدام کرده است:

«مدیریت رستوران ها کار سختی است. من 18 سال سابقه کار در رستوران داری دارم اما بعد از کرونا ورشکست شدم و رستوران را تعطیل کردم و الان از شهرداری اجاره کرده ام اما از رستوران داری هم سخت تر است. برخی چیزها مانند آب و گاز در اختیار ما قرار نمی گیرد و باید خودمان تامین کنیم.

حالا سرگرمی اصلی افرادی که به رستوران می روند این است که تا دیروقت گوشه خیابان بنشینند و در کنار هم خوش بگذرانند و شاد باشند. قاعدتاً این محیط های خیابانی برای مردم جذابیت بیشتری نسبت به محیط های سرپوشیده دارند. – به خصوص اگر هوا خوب باشد.

  واکنش تند هادی کاظمی به شایعه پدر شدنش

در گوشه ای از رستوران بسته های بزرگ باگت وجود دارد. در طرف دیگر قوطی ها و بطری های نوشابه قرار دارند. کارگران دائما در حال تمیز کردن میز و صندلی هستند. این رستوران از ساعت 12:00 تا 04:00 باز است و کارکنان ساعت 5:00 صبح رستوران را ترک می کنند.

مدیر رستوران توضیح می‌دهد: «در زمستان مشعل را می‌گذاریم تا میزها گرم شود و می‌بندیم. برای تابستان هم از کولرهای آبی و گازی استفاده می کنیم. مردم عاشق فست فود هستند و از کودکی به آن عادت کرده اند. فست فود غذایی است که به سرعت تهیه می شود، برخلاف سبزیجاتی که می خواهید در خانه بپزید.

می پرسم اما آیا فست فود از غذاهای سنتی ایرانی گرانتر است؟ او پاسخ می دهد: «واقعاً اینطور نیست. موادی که استفاده می کنیم هر روز تغییر می کنند. بال مرغ را کیلویی 32 هزار تن می خریدیم اما الان کیلویی 72 هزار تن یا روغن 650 هزار تن به یک میلیون و 500 هزار تن رسیده و نان باگت هم کیلویی 2 هزار تن شده است 7 هزار و 500 تن.

ما هم باید قیمت ها را بالا ببریم چون نمی توانیم ضرر کنیم، 10 نفر اینجا غذا می خورند. با این حال قیمت های ما نسبت به سایر غذاها افزایش چندانی نداشته است.»

می پرسم شاید از این به بعد از نان باگت استفاده نکنید و نان لواش را جایگزین نان ساندویچی کنید؟

جلسات شبانه

او گفت: «راستش را بخواهید، ما در مورد آن فکر کرده ایم، اما ممکن نیست. تصور کنید یک لواش برگر چقدر بد خواهد بود. چیزی که یک ساندویچ را برای مردم جذاب می کند، باگت است. مردم طعم همبرگر را با این نان دوست دارند، هرچند که می توان روی نان تغییراتی ایجاد کرد و خمیر دیگری درست کرد.

کارمندان این سفارش فست فود خیابانی می گویند بیشترین ساعات شلوغی آنها از ساعت 12 تا 16 بعد از ظهر و باز هم از ساعت شش و هفت بعد از ظهر تا 12 بعد از ظهر است. یکی دیگر از کارمندان می گوید: «برگرهای ما دست ساز هستند. الان همه چی گرونه و فست فود هم مثل بقیه نیست یعنی از بقیه گرونتر نیست. ما اینجا کباب هم داریم که قیمتش به اندازه یک غذای سریع است.»

  دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان

برای این قرارداد کوچک خیابانی حدود 300 میلیون تومان هزینه شده است و 15 میلیون تومان اجاره ماهیانه اوست و به گفته پرسنل هر چند هر کاری سختی های خودش را دارد اما این کار هم واقعا سخت است.

مردی که به همراه خانواده برای خوردن فست فود آمده است، می گوید: مردم ما دوست دارند در فضای باز تفریح ​​کنند. مسافرت و سایر تفریحات اکنون بسیار دشوار شده است، اما غذا خوردن در بیرون مقرون به صرفه ترین است. با این حال، وقتی یک خانواده غذای آماده می خورند، در واقع می توانند یک شب را با 500000 تن با هم بگذرانند.

یک سفارش فست فود در شمال غرب تهران به ساندویچ معروف است که ساندویچ را با انواع نان سرو می کنند و داخل ساندویچ را با جعفری و انواع سبزیجات پر می کنند. ساعت 9 شب است و ترافیک زیادی در این منطقه وجود دارد. مردم جلوی ساندویچ ها صف می کشند. بسیاری نیز در ماشین منتظر هستند تا غذای خود را آماده کنند.

برخی از فروشگاه ها چندین میز و صندلی دارند اما تعداد مشتریان بسیار بیشتر از تعداد صندلی هاست. بعضی ها ساندویچ می خرند و به پارک های اطراف می روند. صدای خنده از هر طرف شنیده می شود. خانواده‌ای که ساندویچ‌های خود را در کنار ماشین می‌خورند، می‌گویند که تقریباً هفته‌ای یک‌بار به اینجا می‌آیند، زیرا عاشق زندگی شبانه خود هستند و معتقدند که این منطقه رنگ و بوی جذابی به این منطقه داده است.

«کیفیت ساندویچ ها بسیار قابل قبول است و واقعا خوشمزه هستند و هنوز گران نشده اند. البته ساندویچ های این سفارش مثل بقیه شهرها غول پیکر نیستند و بسیار کوتاه و مفید هستند و به قول معروف فقط دلتان را بگیرید.»

این روزها رستوران های خوشمزه در تهران رونق می گیرند. بیشتر از همه فست فودها غذاهای مضری هستند که به گفته طرفدارانشان باعث خوشحالی آنها می شود.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید