مجازی سازی دانشگاه های آمریکا از ترس omicron

با افزایش شیوع سویه های Omicron ویروس کرونا در ایالات متحده با شروع سال جدید 2022، دانشگاه های آمریکا بار دیگر به کلاس های درس مجازی برای ترم زمستانی روی آورده اند.

برخی از دانشگاه‌ها هشدار می‌دهند که اگر موج جدید کرونا فروکش نکند، کلاس‌های مجازی طولانی‌تر خواهد بود.

آسوشیتدپرس روز شنبه به وقت محلی گزارش داد که دانشگاه هاروارد می خواهد برای سه هفته اول سال جدید به صورت آنلاین تدریس کند و اعلام کرد که در صورت فراهم بودن شرایط، دروس خصوصی در اواخر ژانویه برگزار خواهد شد.

دانشگاه شیکاگو شروع دوره جدید خود را به تعویق انداخته و قصد دارد دو هفته اول ترم زمستانی سال نو را به صورت آنلاین سپری کند. سایر دانشگاه های آمریکا، از جمله دانشگاه ایالتی میشیگان، دانشجویان را به این دانشگاه دعوت کرده اند، اما دوره های آموزشی را به صورت مجازی ارائه می دهند.

بسیاری از دانشگاه ها امیدوارند که طی یک یا دو هفته ایالات متحده بر موج کنونی تاج ناشی از سویه بسیار مسری Omicron غلبه کند. با این حال، افزایش بروز بیماری عروق کرونر قلب در ایالات متحده، عدم اطمینان زیادی در مورد شروع دانشگاه ایجاد کرده است.

برای برخی از دانش آموزان، یادگیری از راه دور در حال تبدیل شدن به یک امر عادی است. بسیاری از دانشگاه‌ها در ایالات متحده و سراسر جهان در سال گذشته از آموزش الکترونیکی برای برگزاری کلاس‌های خود استفاده کردند، اما برخی نگرانند که بازگشت به کلاس‌های الکترونیکی ممکن است بیش از یک یا دو هفته طول بکشد.

دکتر لین گلدمن، رئیس دانشگاه بهداشت عمومی دانشگاه جورج واشنگتن گفت: “سویه Omicron در دو هفته آخر ترم پاییز در هوای بد گسترش یافته است.” اکنون زمان زیادی برای آماده شدن برای ترم بهار وجود ندارد.

  آیا دانشگاه ها دوباره مجازی می شوند؟

این دانشگاه در میان بسیاری از مؤسسات آموزشی آمریکایی بود که در روزهای قبل از تعطیلات زمستانی به افزایش بیماری عروق کرونر قلب اشاره کرد. این دانشگاه به طور متوسط ​​بیش از 80 مورد بیماری عروق کرونر قلب را در طول امتحانات نهایی ثبت کرده است. اگرچه موارد اخیر بیماری عروق کرونر قلب در دانشگاه علائم خفیفی داشت، اما تقریباً تمام عفونت‌های جدید در بین دانشجویانی بود که حداقل دو دوز واکسن کرونری دریافت کردند.

برخی از دانشگاه های دیگر در ایالات متحده ترم جدید را بدون ارائه درس های آموزش از راه دور به تعویق انداخته اند. دانشگاه سیراکوز ترم تحصیلی خود را یک هفته به تعویق انداخت.

تعدادی از دانشگاه‌های دیگر به ارائه کلاس‌های حضوری ادامه می‌دهند و می‌گویند که ماسک کردن کامل و واکسیناسیون با دوز سوم خطرات سلامتی ویروس کرونا را کاهش می‌دهد.

دانش آموزان باید در کلاس های دانشگاه نورث ایسترن در بوستون شرکت کنند که نیاز به تزریق دوز سوم کرونا دارد. مقامات دانشگاه گفتند در حال حاضر تمرکز بر پیشگیری از بیماری های جدید یا بستری شدن دانشجویان در بیمارستان است.

ایالات متحده در حال حاضر بالاترین میزان ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را دارد. برخی از فرمانداران آمریکا از گارد ملی آمریکا درخواست کمک کرده اند. دفتر فرمانداری نیویورک اعلام کرد که بیش از 76500 مورد جدید ابتلا به این ویروس در روز پنجشنبه در نیویورک گزارش شده است. این یک رکورد جدید تاج گذاری در نیویورک است.

تعداد بیماران کرونر بستری شده در نیویورک نیز به 8000 نفر رسید که نسبت به روز گذشته 8 درصد افزایش داشته است. میزان بستری شدن در بیمارستان در نیویورک از روز دوشنبه حدود 20 درصد افزایش یافته است. موج جدیدی از سویه های Omicron Corona در ایالات متحده در حال گسترش است که بستری شدن در بیمارستان را به سطوح بی سابقه ای رسانده و زندگی روزمره را دوباره تحت تأثیر قرار می دهد.

  اجرای طرح طبقه بندی مشاغل بعد از 19 سال

کارشناسان هشدار می دهند که هنوز هفته ها طول می کشد تا این موج زمان بگذرد. آنتونی فائوچی، متخصص ارشد بیماری های عفونی و مشاور ارشد پزشکی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، به CNBC گفت که با توجه به وسعت ایالات متحده و تنوع افراد واکسینه شده و واکسینه نشده، ممکن است بیش از چند هفته یا تا پایان ژانویه طول بکشد. برای رسیدن به اوج بیماری عروق کرونر نیاز خواهید داشت.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، حدود 62 درصد از جمعیت ایالات متحده به طور کامل واکسینه شده اند. در همین حال، حدود 33 درصد از بزرگسالان کاملاً واکسینه شده، سومین دوز خود را دریافت کرده‌اند که به گفته کارشناسان برای محافظت در برابر بیماری‌های جدی ناشی از سویه‌های مختلف مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید