مثل ایرج طهماسب بودن صادق و راستگو!

446526 538 خبر مرکزی

حسن لطفی| اگر کسی بگوید ایرج طهماسب خالق شخصیت های عروسکی است که بزرگترها را بیشتر از کوچکترها به خود جذب می کند، کمی تردید می کنم، اما اگر کسی بگوید ایرج طهماسب آدم بزرگی است که کودک در آن زنده و فعال است، سر تکان می دهم راضی هستم. و بگو: چه خوب! راستش من فکر می کنم افرادی که در درونشان بچه فعالی دارند مهربان تر و دوست داشتنی ترند.

وقتی به سراغ بچه های شرور و شرور مثل کلاه قرمزی، بچه، پشه و… می روند، از آنها در امان نیستند. آنها قصد حذف آنها را ندارند

آنها نمی خواهند آنچه هستند باشند. آنها را همانطور که هستند می پذیرند. حتی اگر مجبور باشند برای اینکه فحش ندهند، دهان خود را ببندند، این کار را به گونه ای انجام می دهند که آنها را گمراه نکند.

شاید به خاطر همین ویژگی ها به دنبال مهمان های ایرج طهماسب می گردم و قسمت هایی از آن (مخصوصاً قسمت های مربوط به کودکان) را بارها تماشا می کنم. به خصوص در قسمت هایی که میهمان توانایی های نسبتا بالایی دارد و به خوبی می تواند در نقش مهمان کودک را به چالش بکشد.

خدای ناکرده از شما پنهان نماند، وقتی متوجه شدم مهمان یکی از قسمت ها علی نصیریان توانمند است، با خودم گفتم ایرج طهماسب هم اشتباه بلد است.

اما وقتی کل برنامه را دیدم، متوجه شدم که علی نصیریان، بچه ای که در آن حضور دارد، می تواند جلوی یک معلم بزرگ بایستد و دنبال بچه بدود. درست مثل قسمتی که اشکان حتیبی مهمان برنامه بود. او همچنین با تمام ادب و خواهش خود توانست فضای تئاتری جذابی را ایجاد کند (به طور کلی تضاد شخصیت های فیلم و نمایش با استفاده از نجار جذاب می شود).

  ماجرای حمله مردم به بهاره افشاری

البته در این برنامه خاص جذابتر از حتیبی و چالش بچه ها به نظر من بحثی بود که ایرج طهماسب و اشکان حتیبی در مورد مقتول داشتند. اگر جذاب تر نمی شد مهم تر بود.

ابراز عشق و محبت، بیان جملاتی که با فداکاری افراد واقعی شروع و پایان می یابد، می تواند دل ها را به هم نزدیک کند. دل هایی که اگر گرد هم بیایند ارزش عشق و مدارا و دوری از نفرت را بهتر می فهمند. به همین دلیل، بهتر است تعداد زیادی از سیاستمداران و منتقدان تمامیت خواه تمام سری مهمانی های مهمان را تماشا کنند. به خصوص برنامه ای که اشکان خطیبی رهبری می کرد.

فقط قول بده که وقتی کلمه قربانی را می گویم بیشتر از مثل بچه بودن (منفعت طلب و…) مثل ایرج طهماسب بگو: صادق و راستگو.

دیدگاهتان را بنویسید