متهم به قتل، از محاربه تبرئه شد

416887 154 خبر مرکزی

جوان متهم به قتل که به اتهام ارعاب با سلاح سرد به محاربه متهم شده بود، پس از تبرئه از این اتهام به اتهام قتل محاکمه می شود.

متهم پس از رسیدگی به پرونده محاربه در دادگاه انقلاب تبرئه شد اما به اتهام قتل عمد در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می شود. این در حالی بود که پدر و مادرم برای او قصاص خواستند. شامگاه 21 خرداد سال گذشته یک درگیری خونین به پلیس تهران گزارش شد.

در این درگیری پسر 39 ساله ای به نام فریبرز مجروح و به بیمارستان منتقل شد. اما با وجود تلاش کادر پزشکی به دلیل شدت جراحات وارده تسلیم شد. شواهد اولیه حاکی از آن است که این مرد در درگیری با چند پسر جوان کشته شده است.

پلیس به تعقیب مظنونان پرداخت و دو روز بعد یکی از آنها به نام سعید را ردیابی و دستگیر کرد. با دستگیری سعید، هفت متهم دیگر به دلیل شرکت در یک نبرد مرگبار دستگیر شدند. پلیس سپس فیلم ویدئویی از دوربین مداربسته را که صحنه درگیری خونین را به تصویر کشیده بود، بازبینی کرد.

در این فیلم مشخص بود که سعید پس از پاشیدن گاز اشک آور بر سینه فریبرز نشست و او را کشت و با گاری او را کشت و رعب و وحشت را در جای خود ایجاد کرد. پس از تحقیقات، سعید مورد بازجویی قرار گرفت و به قتل اعتراف کرد. او گفت: مدتی پیش با فریبرز وصل شدم.

چهار سال پیش او من و برخی از دوستانم را شکست داد. به همین دلیل از او متنفر بودم. آخرین بار برایم اس ام اس تهدید آمیز فرستاد. روز گذشته با چند نفر از دوستانم برای تسویه حساب به فریبرز رفتیم. فریاد زدم: کی میخواد منو بکشه؟

  عقب نشینی شاخص کل سهام

در همین لحظه یکی از دوستانم که در خیابان ایستاده بود به من گفت که فریبرز دقایقی پیش دنبال چاقو می گشت و ما را می زد. به همین دلیل به سراغش رفتم و با او تماس گرفتم. متهم ادامه داد: فریبرز و دوستانش به ما حمله کردند. او با شمشیر به من زد و من بر صورتش اشک ریختم.

وقتی روی زمین افتاد روی سینه اش نشستم و چند ضربه به سینه و پهلویش زدم. سپس به کرمانشاه گریختم و دو روز بعد دستگیر شدم.

پس از شهادت متهم، سایر شرکت کنندگان در درگیری مورد بازجویی قرار گرفتند که همگی اعتراف کردند که آنها را کشیده و با شمشیر و چاقو مسلح کرده اند، اما گفتند که مقتول را اصابت نکرده اند. در حالی که سعید متهم به محارب بود، پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت.

متهم در دادگاه گفت: اعتراف می کنم که چندین سابقه کیفری دارم اما باور کنید قصد ایجاد رعب و وحشت در افکار عمومی را نداشتم و به دلایل شخصی با مقتول درگیر شدم. ما خیلی وقته که نامزدیم. مشکل من با فریبرز بود و با شخص دیگری دعوا نکردم و اصلاً نمی خواستم مردم را بترسانم.

شرف برام خیلی مهمه من کاری به ناموس مردم ندارم و با شهروندانم و همه همسایگانم دشمنی ندارم تا آنها را اذیت کنم. اگرچه آنها متأسفانه از کار من می ترسیدند، اما من قصد ترساندن آنها را نداشتم و این یک موضوع فردی بود.

به این ترتیب متهم و وکیلش آخرین دفاعیات خود را ارائه کردند و در نهایت متهم را از اتهام محارب تبرئه کردند. با توجه به اینکه در پرونده مرد جوان اتهام قتل عمد وجود دارد، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. متهم به زودی در دادگاه محاکمه خواهد شد. در همین حال بستگان مقتول خواستار قصاص وی شدند.

  قیمت بیت کوین امروز 23.11.1400

دیدگاهتان را بنویسید