متاور چه قابلیت هایی دارد؟

423951 920 خبر مرکزی

متا، یک شرکت معروف به فیس بوک، پتنت های زیادی را برای تسلط بر متا فناوری دریافت کرده است. به گفته یک منبع آگاه، این شرکت در چهار ماه گذشته صدها حق ثبت اختراع را به منظور افزایش واقع گرایی در دنیای مجازی ثبت کرده است.

فناوری‌های جدید می‌توانند آواتارهای کاربران متاور را مانند دنیای واقعی شبیه‌سازی کنند. به عنوان مثال، در دنیای متواری، می توانید اشیا و حتی لباس های خود را در حالت متاواری در حین حرکت چروک کنید.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، بارها گفته است که متاورز در پنج سال آینده به جریان اصلی تبدیل خواهد شد. اما کارشناسان می گویند که چالش های زیادی برای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده وجود دارد.

فیسبوک از همان ابتدا بارها به دلیل افشای اطلاعات شخصی کاربران محکوم شده و اسناد زیادی در این زمینه وجود دارد، اما متا اصلا نگران حریم خصوصی کاربران در دنیای متاور نیست و به شدت به این فناوری پایبند است.

زاکربرگ در مراسم راه اندازی Connect 2021 در اکتبر 2021 گفت: “این آینده ای است که من آرزویش را دارم.”

در اینجا چهار ویژگی است که متاوار در اختیار شما قرار می دهد:

همه چیز را در Metavars دریافت کنید: در میان صدها پتنت متا در چند ماه گذشته، جالب است بدانید که این شرکت قصد دارد اقلام و لوازم جانبی مورد نیاز مصرف کنندگان را وارد دنیای متاور کند.

این اختراع با نام ریخته گری مبتنی بر حرکت و دستکاری محتوای مجازی به ثبت رسیده است. مردم می توانند وسایل مورد نیاز خود را به دنیای مجازی بیاورند. به عنوان مثال، برخی از افراد در دنیای مجازی ممکن است از آزمایشگاه خود برای برقراری تماس ویدیویی با فرد دیگری که در بین جمعیت نیست استفاده کنند.

  آمار فوت تاج امروز 1400/10/20

احساس تنها تفاوت اساسی بین دنیای واقعی و دنیای مجازی است. اما متا قصد دارد احساسات و عواطف مختلفی از جمله سوزن سوزن شدن و درد در استخوان متاتارس را به نمایش بگذارد و افراد به طور واقع بینانه با اشیا ارتباط برقرار کنند.

خم شدن به سمت خود: متا قصد دارد لباس‌های آواتار را به صورت واقعی و کاربرپسند با ارز دیجیتال تولید کند.
این لباس ها قدیمی، چروک یا پاره می شوند که نشان می دهد آواتارها در دنیای متا کاملاً شبیه دنیای واقعی هستند.

زندگی را به اشتراک بگذارید: با استفاده از متاور می توانید اعضای خانواده یا هرکسی را که می خواهید با خود به کنسرت یا هر کجا که می خواهید ببرید. Metavers می تواند حرکت چشمان شما را ردیابی کند و زندگی شما را با دیگران به اشتراک بگذارد.

هنوز پتنتی توسط متا برای حمایت از حقوق مصرف کننده ثبت نشده است که نشان دهنده بی توجهی مداوم این شرکت به اطلاعات مصرف کننده است.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید