ما نباید با دست خود جوانان و زنان ایرانی را آزار دهیم

ذاکر در واکنش به تقویت گشت‌های هدفمند در کشور:

جامعه 24، محمد آیتی: حدود دو ماه است که حضور گشت ارشاد برای مقابله با بی حجابی در کشور افزایش یافته است.

اگرچه این حضور در مقاطعی در دهه 80 و 90 دیده شد، اما به نظر می رسد با روی کار آمدن دولت سیزدهم و یکنواخت شدن دولت، حضور نیروی انتظامی بیش از پیش جدی شده است. این در حالی است که گاها شاهد برخوردهای نامناسب پلیس با افرادی هستیم که فکر می کنند بی حجاب هستند که به نظر می رسد این روال بوده و کلیپ هایی که در شبکه های اجتماعی پخش می شود برای تصمیم گیران نظام چه در داخل و چه بیرون خوشحال کننده نیست. هیچ محدودیتی وجود ندارد.

سید سلمان ذاکر، یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به جامعه 24 گفت: «طرح حیا و حجاب نیاز به کار کارشناسی عمیق دارد.» باید به زنان و مسلمان و انقلابی بودن مردم ایران توجه شود. یعنی موضوع اصلی عفاف و حجاب از طریق فرهنگ و آموزش از مردم شروع شود. مهمتر از همه باید به بحث فرهنگی برگردیم نه خلأهای قانونی. در صورت وجود خلأ قانونی نیاز به کارشناسی است.

و افزود: به نظر من کار فرهنگی ما به طور کامل و دقیق انجام نشده است. مثلاً برای افرادی که فساد و فحشا را ترویج می کنند، قانون مجازات اسلامی داریم، اما اگر می خواهیم توده مردم را کنترل کنیم، باید کار فرهنگی مذهبی عمیق و دقیق انجام دهیم. خود وزرا باید از این بهار الهی و مبلغان اسلام، حوزه، سازمان تبلیغات و معارف، صدا و سیما و ده ها سازمان دیگر برای اطعام مردم بهره ببرند.

  وقتی رضا عطاران خواهران منصوریان را کتک می زند!

نماینده ارومیه تصریح کرد: من نمی خواهم به مسائل تخصصی این موضوع بپردازم اما خود مردم به این موضوع کاملا واقف هستند و نباید حساب مردم را با حساب افرادی که مورد حمایت قرار می گیرند اشتباه گرفت. هدایت شده و باندی عمل می کنند و سعی می کنند اخلاق مردم را تحت الشعاع قرار دهند حساب این افراد جداست و قانون باید بیشتر به ریشه ها و پایه های این فساد بپردازد و اگر می خواهیم شروع کنیم باید آرام آرام بر اساس دستورالعمل ها و مقررات شروع کنیم. از ادارات، نهادها و مؤسسات دولتی تا بتوانیم ظاهر امر را حفظ کنیم.


بیشتر بخوانید: چرا کمپین «من محجبه و مخالف گشت ارشاد» مهم است؟


ذاکر تصریح کرد: با توجه به اطلاعات و گزارش ها از این همه باند فساد نشان می دهد که برای این معضل سرمایه گذاری کرده اند و حتی کار روی مواد مخدر و اخلاق جوانان ما را ساماندهی کرده اند.

وی در پاسخ گفت: ابلاغیه دولت در خصوص طرح عفاف و حجاب مربوط به سال 1383 است و آیا در این زمینه نیاز به به روز رسانی ندارد؟ وی گفت: بله قطعاً طرح عفاف و حجاب سال 1383 که توسط آقای زمان احمدی نژاد نوشته شده است باید بررسی و به روز شود تا ببینیم این طرح چه کاستی هایی دارد و آیا پاسخگو و پاسخگوی دغدغه های مومنین است یا خیر. . . ما نباید کاری کنیم که با دستان خود به جوانان و زنان ایرانی آسیب برسانیم.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به برخورد نامناسب پلیس با زنان بی حجاب، گفت: برخورد با سران عوامل و باندها وظیفه است، اما زور هرگز با توده مردم این کار را انجام نمی دهد و خدای ناکرده این کار را انجام نمی دهد. کار خود را انجام خواهند داد.این کار آبرومندانه نیست کار فرهنگی، کار اجباری نیست. کار فرهنگی به بنیاد رهبری و بنیاد سردار سلیمانی نیاز دارد.

  معرفی جاذبه های عمارت مسعودیه در میدان بهارستان

ذاکر همچنین گفت: نیروی انتظامی و همه باید به اصل آقا ادامه دهند تا به این قشر عظیم زنانی که بسیار مهم و وابسته به انقلاب هستند آسیبی نرسد.

به نظر وی اجرای این پروژه که با نارضایتی هایی از این مشکلات اقتصادی مواجه شد، درست بود؟ وی خاطرنشان کرد: بحث اقتصادی، عفاف و حجاب هر کدام جای خود را دارد. بحث معنویت، اخلاق و فرهنگ هم همین طور است. مقام معظم رهبری فرمودند اولویت من دو چیز است یکی اقتصاد و دیگری فرهنگ. تزکیه بسیار ظریف و دقیق است و نیاز به متخصصان دقیق، دقیق و دلسوز دارد. اقتصاد هم همینطور است و باید در کنار فرهنگ باشد. اقتصادی که با یک فرهنگ همراه نباشد ممکن است نتیجه ای به همراه نداشته باشد و فرهنگی بدون همراهی یک اقتصاد ممکن است عواقب بدتری داشته باشد.

2022-07-24 09:14:01

دیدگاهتان را بنویسید