ما به سمت سیستم دفاعی اوکراین و یک هلیکوپتر حرکت کردیم

وزارت دفاع روسیه روز جمعه گزارش شد که شش پهپاد اوکراینی و سه موشک توچکا یو اوکراینی توسط پدافند هوایی روسیه دستگیر و سرنگون شده است.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع روسیه نیروهای اوکراینی به 38 هدف نظامی اوکراینی از جمله یک انبار سوخت با موشک های بسیار دقیق حمله کردند.

در این بیانیه آمده است که نیروی هوایی روسیه 22 نقطه از جمله یک انبار موشک و خمپاره را در اوکراین هدف قرار داده است.

وزارت دفاع روسیه وی افزود: نیروهای موشکی روسیه همچنین سامانه پدافند هوایی Buk-M1 و بالگرد Mi-24 را هدف قرار دادند.

روسیه در 24 فوریه دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز پس از آن رخ داد که مسکو رسما استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که عملیات نظامی او با هدف «غیر نظامی کردن اوکراین» و «غیر ملی کردن» این کشور انجام می‌شود.

روسیه: ما روی سیستم دفاعی اوکراین و هلیکوپتر تمرکز کردیم

روسیه همچنین گفت که اوکراین به تعهدات خود بر اساس توافقات مینسک که در سال‌های 2014 و 2015 برای حل مناقشه جدایی‌طلبان و کیف دست یافته بود، عمل نکرده است.

ساعاتی پس از حمله روسیه، اوکراین اعلام کرد که تمامی روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کرده است. در واکنش به اقدام نظامی روسیه، کشورهای غربی بارها تحریم هایی را علیه اکثر موسسات مالی، بخش انرژی و نخبگان سیاسی مسکو اعمال کرده اند، از جمله قطع کردن سیستم بانکی سوئیفت به چندین بانک روسی.

  20 قدم برای کاهش وزن در ماه رمضان

دیدگاهتان را بنویسید