ما بازیکنان جوان خود را به هیچ تیمی نمی دهیم

امیر اتابش در خصوص موارد مطرح شده در خصوص پیشنهاد باشگاه پرسپولیس برای جذب امیر جعفری، عرفان شهریاری و سامان فلاح، سه بازیکن جوان تیم پیکان وی گفت: پیکان این بازیکنان جوان را گاز گرفت و به این جایگاه رساند. آنها اکنون عضو تیم ملی امید ما هستند و برخی از باشگاه ها نمی توانند به راحتی بازیکنانی را که برای رسیدن به جایگاه فعلی شان زحمت کشیده ایم جذب کنند. البته کادر فنی تیم بزرگسالان و تیم های آکادمی ما هم تلاش زیادی کرده اند تا این بازیکنان به جایگاه فعلی برسند. به همین دلیل باید شرایطی فراهم شود تا خودمان بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

وی افزود: بودجه سال گذشته پیکان حتی از فجرسپاسی و پدیده که به لیگ یک سقوط کردند کمتر بود، ما همیشه سعی کرده ایم بازیکن بسازیم و بازیکنان جوان را در فوتبال ایران بیاوریم. اگر نتوانیم با این جوانان به نتیجه برسیم، چه کسی پاسخگوست؟ متأسفانه برخی باشگاه ها بد رفتاری کردند و 3-4 هفته مانده به پایان لیگ با بازیکنان ما وارد مذاکره شدند، اما بیانیه دادند و از ما خواستند کاری به بازیکنان پیکان نکنیم، چرا که جوانان خود را از دست نمی دهیم. در هر صورت. مسیر. می خواهیم با این جوان ها پیکان پیکان را حفظ کنیم و سال آینده با اضافه شدن 3-4 بازیکن باتجربه وارد لیگ شویم. ما به هیچ وجه بازیکنان جوان خود را به هیچ تیمی منتقل نمی کنیم.

ما بازیکنان جوان خود را به هیچ تیمی نمی دهیم

مدیرعامل باشگاه پیکان با بیان اینکه برای برنامه ریزی برای فصل آینده با مجتبی حسینی دیدار کرده است، گفت: حسینی شب گذشته از سفر به تهران آمد. در یکی دو روز آینده با او ملاقات خواهیم کرد. البته ما وارد قسمت انتقال جعلی نمی شویم. باید بپذیریم که تیم هایی مثل سپاهان، گل گهر، پرسپولیس، استقلال و فولاد بسیار ثروتمند هستند و بودجه زیادی برای بستن تیم دارند. حالا باید برای جذب بازیکن با هم رقابت کنند. بعد تیم هایی مثل ذوب آهن، مس کرمان، مس رفسنجان، آلومینیوم، ملوان و… می آید که بودجه آنها از ما بیشتر است. در نهایت اگر بازیکنی در بازار بماند، پیکان با توجه به سیاست جوانان و روند آماده سازی و تقویت تیم با جوانان، او را جذب خواهد کرد.

  6 هدفون بی سیم هندزفری و دوربرد

اتابش گفت: شاید صرف استفاده از جوانان در لیگ برتر جوابگو نباشد. به همین دلیل باید از افراد مجرب استفاده کنیم. در بسیاری از مسابقات سال گذشته در ترکیب اصلی پیکان 3-4 بازیکن امید کشورمان حضور داشتند. امسال با ترکیبی از جوانان و تعداد کمی از بازیکنان باتجربه می خواهیم تیمی را آماده کنیم که باز هم نتایج شایسته ای در لیگ برتر کسب کند.

وی در خصوص احتمال افزایش بودجه باشگاه پیکان گفت: نسبت به سال گذشته درصد بودجه این تیم افزایش می یابد اما بودجه پیکان قابل مقایسه با سایر تیم ها نیست. بودجه برخی باشگاه ها آنقدر زیاد است که نامه می دهد. می گویند یک باشگاه 500 یا 600 میلیارد تن بودجه دارد. واقعا نمی دانم چه اتفاقی می افتد که برخی باشگاه ها این همه پول خرج می کنند. پیکان باشگاهی است که رشته های مختلفی مانند والیبال، فوتبال و فوتسال بانوان را توسعه می دهد. تیم های ملی از رشته های مختلف در رده های سنی مختلف از پتانسیل رقبای اس سی پیکان استفاده می کنند. ما هم مفتخریم که در خدمت ورزش ایران هستیم.

مدیرعامل باشگاه پیکان ادامه داد: نگهداری اماکن ورزشی باشگاه پیکان نیز هزینه هایی دارد. امیدوارم بودجه هایی که در اختیار برخی باشگاه ها قرار می گیرد برای تقویت ورزش ملی کشور باشد. پیکان ساختار خاصی با جوانی و فعالیت در تیم های اصلی دارد که به او اجازه می دهد به فوتبال، بسکتبال و والیبال ملی خدمت کند. حتی در حال برنامه ریزی برای راه اندازی آکادمی های بین المللی برای کمک بیشتر به این فدراسیون ها هستیم، اما امیدوارم با این همه هزینه که برخی باشگاه ها خرج می کنند عاقبت ورزش ایران به خیر شود.

  طرز تهیه نوشیدنی کباب خوشمزه به روش بازاری

دیدگاهتان را بنویسید