ماسک هوشمندی که ضربان قلب را اندازه گیری می کند

اپیدمی تاج ماسک را به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل کرده است و با موج جدید انتشار میکرون ویروس در سراسر جهان، بعید به نظر می رسد که بتوانیم به این زودی ها با ماسک خداحافظی کنیم.

اما محققان اخیراً ویژگی جدیدی به ماسک‌ها اضافه کرده‌اند که می‌تواند نقش این محصول را در محافظت از مردم بهبود بخشد.

محققان دانشگاه نورث وسترن ماسک هوشمندی به نام FaceBit طراحی و ساخته اند که می تواند طیف وسیعی از اطلاعات سلامت انسان را ردیابی کند. این قطعه کوچک در قلب ماسک N 95 جای می گیرد و به دلیل پمپاژ خون می تواند ضربان قلب کاربر را با حرکات ملایم سر اندازه گیری کند.

همچنین این ماسک به گونه ای طراحی شده است که می تواند با اندازه گیری مقاومت، هر گونه نشت در ماسک یا مشکلاتی مانند افزایش ضربان قلب را به طور خودکار به کاربر اطلاع دهد. ارزیابی داده های مختلف به سنسور کمک می کند تا سلامت و عملکرد سایر قسمت های بدن را ارزیابی کند.

این بدان معنی است که داده های قلب و تنفس افراد می تواند اطلاعاتی در مورد استرس و نیاز افراد به استراحت ارائه دهد.

اگرچه این سنسور از باتری استفاده می کند، اما بعید به نظر می رسد که کاربر نیاز به شارژ آن داشته باشد. از آنجایی که انرژی این باتری از نیروی دم و بازدم، گرما، حرکت و نور خورشید تامین می شود، می توان عمر باتری را تا 11 روز افزایش داد.

با این حال، محققان در تلاش هستند تا تغییراتی در FaceBit ایجاد کنند تا این ماسک بدون باتری باشد. البته قبل از ورود این محصول به بازار و رسیدن به دست مشتری، فیس بیت باید مراحل آزمایشات بالینی و سایر آزمایشات را با موفقیت پشت سر بگذارد.

  تلویزیون آخر هفته چه فیلم هایی دارد؟

محققان همچنین کد طراحی و سخت افزار این ماسک را در دسترس عموم قرار داده اند تا علاقه مندان بتوانند نمونه های مشابهی را تولید کنند و به توسعه بیشتر ماسک کمک کنند. این دستاورد می تواند برای کارکنان بیمارستانی که برای مدت طولانی از ماسک استفاده می کنند و در معرض عفونت ها و بیماری ها هستند بسیار مفید باشد.

منبع: آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید