مازندران، گلستان و خراسان شمالی امسال بدون گاز؟!

ده روز از آغاز دومین ماه پاییز می گذرد. بسیاری از کارشناسان وضعیت گاز ایران را عادی نمی دانند. سال گذشته بسیاری از استان ها با کمبود گاز مواجه بودند. اکنون این نگرانی وجود دارد که ایرانیان مجبور شوند از قطع برق در تابستان به زمستانی سرد بدون گاز بروند.

رحمان قراباش، عضو هیئت مدیره اتاق مشترک ایران گفت: در صورت بهبود روابط ایران و ترکمنستان، سه استان گلستان، خراسان شمالی و مازندران می توانند تمام گاز خود را از ترکمنستان دریافت کنند و با مشکل کمبود گاز مواجه نشوند. ترکمنستان اخبار تجارت.

شرکت گاز ترکمنستان از سال 1365 که 20 استان کشور با کمبود و یخ زدگی گاز مواجه بودند، گازرسانی به ایران را آغاز کرده است. ترکمنستان بعداً این معامله را بر سر بدهی ایران به حالت تعلیق درآورد.

عضو هیئت مدیره اتاق مشترک ایران و ترکمنستان ادامه می دهد: در بحث فنی و زیرساختی مشکلی نداریم. حدود 50 کیلومتر رانندگی کردیم اما متاسفانه به دلیل تصادفات این لوله ها بلااستفاده ماندند.

وی با تاکید بر حل شدنی بودن مشکلات دو کشور گفت: راه ها برای ترانزیت آماده است اما این اختلافات باعث بسته شدن بورس انرژی شده است. کاراباش افزود: حل مشکلات دو طرف نیازمند عزم جدی دو طرف است.

رحیم قراباش یادآور می شود: با رفع مشکلات و تعویض گاز سه استان گلستان، مازندران و خراسان شمالی می توانند زمستان را بدون مشکل سپری کنند. این فعال بخش خصوصی درباره وضعیت فعلی این سه استان اظهار داشت: امسال نیز مانند سال گذشته نگرانی هایی در مورد فشار گاز در این استان ها داریم.

  پوشش دمدمی مزاج شبنم قلی خانی در صحنه تئاتر + عکس

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید