ماجرای پست اینستاگرامی جنجالی امیر نوری چه بود؟!

418693 178 خبر مرکزی

امیر نوری، کمدین سینما و تلویزیون، تبلیغی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت که بسیار مورد بحث و شبهه قرار گرفت. «من پیشنهادی از رژیم صهیونیستی دریافت کردم. من اطلاعات زیادی دارم؛ ما رفتیم!”

پست امیر نوری در اینستاگرام جنجال زیادی به پا کرد و بسیاری از رسانه ها به ویژه مخالفان از مهاجرت امیر نوری به اسرائیل شگفت زده شدند.

اما اینکه امیر نوری این پست را به شوخی یا جدی به اشتراک گذاشته است یک سوال بزرگ است. حتی برخی از شبکه‌ها و رسانه‌های معاند که به دنبال بهره‌برداری از کوچک‌ترین سود هستند، این بار با کلیدواژه و عبارت «امیر نوری به اسرائیل پناهنده شد؟» استفاده شد.

به سراغ امیر نوری رفتیم تا درباره این ابهام و سوء استفاده از پشت صحنه نظرات هنرمندان و انتشارات فضای مجازی شبکه های معاند صحبت کنیم. هنرمندی که از سال ۱۳۷۲ در عرصه سینما و تلویزیون در بلغارستان حضور داشته و بیشتر در ژانر کمدی ایفای نقش کرده است.

سوال: آقای نوری سابقه این نشریه پرحاشیه چه بوده است؟ آیا واقعاً این اتفاق برای شوخی رخ داده است یا قصد دیگری داشتید؟
روزی که در حال بازی بودم یک تبلیغ روی گوشیم دیدم و تعجب کردم. گفتم اطلاع رسانی کنم تا جوانان ما به این پیشنهادهای توخالی وسوسه انگیز نیفتند. فکر کردم شاید یک جوان بیکار در خانه باشد یا نیاز به پول داشته باشد، ناخواسته وارد این فضاهای خطرناک می شود.

چرا که همه ما می دانیم و بارها و حتی در فیلم ها و سریال ها گزارش هایی را دیده ایم که چقدر مردم فریب این پیشنهادها را خورده اند و چه بلاهایی برای آنها به وجود آمده است.

  عکس/ حجاب طالبان برای زنان

حتی بسیاری از این افراد فریب خورده درگیر این ازدحام بازی ها، آتش سوزی ها و خرابکاری ها هستند. یا افرادی مثل نخبگان ما مثل شهید فهری زاده توسط همین اطرافیان که فریب این پیشنهادها را خورده بودند کشف و کشته شدند.

من به نوبه خود می خواستم به جوانان کشورم اطلاعات و آگاهی بدهم. گفتم ممکن است با همین آگهی برخورد کند، اما از پایان آن خبر ندارد.

* فکر می کنید چرا اینقدر فضا برای شما ایجاد کردند. مثلاً نوشته اند که امیر نوری در اسرائیل مخفی شده و در مورد شما چنین شایعاتی پخش کرده است؟ آیا واقعا قصد مهاجرت داشتید؟
واقعا سرشان شلوغ است. تکلیف شبکه ها و رسانه های معاند روشن است، واقعا متاسفم برای برخی قضاوت های نادرست در داخل کشور.

من هرگز به دنبال غرور و حاشیه سازی نبوده ام. اما برخی به دنبال حاشیه سازی هستند. اگر به جایی پیام بفرستم کشورم و مردمم برایم مهم هستند. از طرفی صفحه اینستاگرام من را می بینید. من خیلی دور منتشر می کنم و ترجیحاً از فضای مجازی دور هستم.

من درگیر چیزهایی نمی شوم که نمی دانم. حوصله اظهار نظر در مورد چیزی را ندارم. اما اینکه بگویم پناهنده شدم یا قصد این را داشتم، باید بگویم که از سفر بدم نمی آید، اما مهاجرت می کنم یا می خواهم اینجا را ترک کنم، انسان هم نیستم.

* چرا کم کار هستید شاید یکی از دلایلی که حاشیه های زیادی برای رفتن وجود دارد، حضور در تلویزیون یا فیلم های سینمایی باشد…
فعلاً در حال استراحت، شاید دو یا سه ماه، برای ساختن یک فیلم کوتاه هستم. من ممکن است از تلویزیون اذیت شوم و از اول کرونا تقریباً هیچ وقت در کار جدی نبوده ام، اما زندگی من اینجاست، خانواده ام اینجا هستند و جایی نمی روم.

  وضعیت عجیب پرسپولیس برای بازیکن مد نظر گل محمدی

حتی زمانی که به اتریش رفتم با یک پناهنده آشنا شدم و با او بحث کردم که چرا ایران را ترک کرده است. من هرگز اجازه نخواهم داد به کشورم تهمت بزنند و هر جا رفتم از آن دفاع کردم. در اینجا ما برای خود عزت و احترام قائلیم. به قول خودشان مردم به ما احترام می گذارند و شاید جای دیگری برای این خبر نباشد.

می خواستم به جوانانمان گوشزد کنم که در کمین هستند تا به طرق مختلف وسوسه انگیز آنها را بگیرند و فریب دهند.

* آیا تا به حال پیشنهادی از شبکه های ماهواره ای داشته اید یا قصد مهاجرت دارید؟
چند سال پیش پیشنهادی داده شد و بعد از درخواستم، ترجیح دادم نروم. با خودم گفتم: «شما به تلویزیون و پول بیت المال معروف هستید و الان در شبکه های فراتر از آبی جلوی دوربین ها حاضر می شوم؟» این درست و منطقی نیست. البته پیشنهادهای دیگری هم بود که بابت آنها عذرخواهی کردم و گفتم که وضعیتم خیلی خوب نیست، اما اگر روزی این اتفاق بیفتد، جلوی هیچ دوربین انوار آبی حاضر نمی شوم.

حتی اگر از گرسنگی بمیرم، برای کار در شبکه های آنها به آنجا نمی روم. چون معتقدم تلویزیون ایران سال ها را برای ما کنار گذاشته و پول های دریافتی از این شبکه ها حلال نیست.

دیدگاهتان را بنویسید