ماجرای قتل های زنجیره ای زنان خانه دار تهرانی در دهه 80 چیست؟

جامعه 24- بی شک یکی از مهم ترین قتل های زنجیره ای دهه 80 قتل زنان خانه دار در تهران توسط دختر و پسر جوانی بود. این قاتلان که به قاتلان طناب قرمز معروف بودند در کمتر از یک ماه در تهران سه زن را به قتل رساندند اما به سرعت گرفتار ردیابی و اشتباه خود شدند و به همین دلیل قبل از ارتکاب جنایت چهارم دستگیر شدند.

اولین قتل قاتلان سریالی مجریان تهرانی

علیرضا و اعظم اولین قتل خود را در 26 دسامبر 2004 در خیابان گاندی انجام دادند. پس از ورود به خانه زنی 50 ساله به نام فرخاناز، دست و پای وی را با طناب قرمز بسته و پس از کشتن وی، خانه وی را غارت کردند.

تحقیقات با حضور پلیس در محل جنایت آغاز می شود اما هیچ اثری از آن پیدا نمی شود. در بازرسی از اولین صحنه جنایت مشخص شد زن میانسال در اتاق خواب کشته شده است و سارقان که از حضور ناگهانی فرد دیگری در خانه می ترسیدند تنها با سرقت طلاهای آویزان شده از خانه متواری شدند. قربانی.

از آنجایی که هیچ نشانه‌ای از نفوذ یا ورود اجباری وجود نداشت، احتمالاً قاتل یا قاتلان برای زن میانسال شناخته شده بودند.

دومین قتل قاتلان سریالی مجریان تهرانی

قتل دوم در 15 آذر همان سال در منطقه شهرک گرب رخ داد. این بار پلیس در تحقیقات متوجه شد زن 49 ساله ای به نام مهناز کشته شده است. با حضور تیم جنایی در محل جنایت مشخص شد که مانند فرخاناز دست و پایش با طناب قرمز بسته شده و مانند قتل اول اثر چاقو روی گردنش وجود دارد.

  6 سری جدید; از «بی گناه» کیایی تا «پدر گورادیولا» مهران مدیری

با این سرنخ ها، ماموران معتقد بودند که با یک قاتل زنجیره ای سروکار دارند. همچنین در بررسی منزل مهناز مشخص شد جز یک کیف سامسونت چیز دیگری سرقت نشده است.

سومین قتل در شرق تهران

در حالی که تیم جنایی در حال بررسی دو قتل بودند، روز ۲۰ دی ماه متوجه شدند که زن دیگری به نام شهره ۴۱ ساله در منطقه پارس تهران کشته شده است.


بیشتر بخوانید: امید برک قاتل زنجیره ای زنان کرجی که 10 زن را کشت


پلیس با حضور در محل جنایت متوجه شد که دست و پای شهره نیز با طناب قرمز بسته شده و یک کیف کامپیوتر از منزل وی به سرقت رفته است.

پس از مشخص شدن دست و پای هر سه زن با طناب قرمز بسته شده و تنها بخشی از اموال آنها به سرقت رفته است، سایر مأموران مطمئن شدند که با یک قاتل زنجیره ای روبرو هستند.

آثاری از قاتل در آگهی روزنامه

کارآگاهان فرضیه‌های مختلفی را گردآوری کردند و دریافتند که هر سه زن خانه‌های خود را برای فروش در روزنامه آگهی می‌کردند و قاتل یا قاتلان احتمالاً قربانیان خود را از طریق آگهی‌های فروش خانه در روزنامه شناسایی کرده و مرتکب جنایات شدند.

قاتل طناب قرمز

دو هفته از آخرین جنایت می گذرد و هیچ قتلی در تهران اتفاق نیفتاده است، کارآگاهان که معتقد بودند عاملان این قتل های زنجیره ای متوجه شده اند، تلاش خود را برای دستگیری آنها بیشتر کردند و چهارم آذرماه توانستند جوانی را دستگیر کنند. زن و مردی به نام اعظم و شناسایی و دستگیری علیرضا در تهران پارس و سعادت آباد. پسر و دختر پس از دستگیری به جرایم مرتکب اعتراف کردند.

  مقاومت دلاری در کانال 29 هزار تن

علیرضا در اعترافات خود مدعی شد که قتل‌ها را خود او انجام داده و دختر مورد علاقه‌اش اعظم تنها در اجرای نقشه‌اش او را همراهی کرده است.

پسر جوان درباره اینکه چرا با وجود قتل ها دزدی نکرد؟ وی گفت: پدرم یکی از جواهر فروشان معروف تهران است و سه همسر دارد که همسر اول زعفرانیه، دومی در خیابان فرشته و مادرم که همسر سوم اوست در سعادت آباد زندگی می کند. همه ما از پدرمان تامین می شویم و مشکل مالی نداریم. این قتل ها را ما هم همین طور انجام می دادیم!

قتل های زنجیره ای زنان خانه دار تهرانی در دهه 1359

پایان داستان قاتل طناب قرمز

پس از دستگیری قاتل مجریان تهرانی، 10 ماه بعد محاکمه و به سه بار قصاص محکوم شد. دختر مورد علاقه او نیز به دلیل همکاری با او در جنایات به 15 سال زندان محکوم شد.

حکم قاتل طناب قرمزی که باعث ایجاد رعب و وحشت در بین صاحبخانه شده بود، یک سال بعد و همزمان با سالگرد آخرین قتلش اجرا شد و به دار مجازات آویخته شد.

2022-07-24 19:41:02

دیدگاهتان را بنویسید