ماجرای خرید و فروش همه ایرانی ها در عراق!

خرید و فروش اعضای بدن برای سالیان متمادی امری رایج بوده است، اما اکنون فقر و مشکلات مالی آن را تشدید کرده است. اکنون عده ای از ایرانیان برای فروش کلیه به عراق می روند تا آن را به قیمتی بالاتر از ایران بفروشند.

خرید و فروش اعضای بدن برای سالیان متمادی امری رایج بوده است. مرد و زن، پیر و جوان وجود ندارد. بسیاری از افراد بخشی از بدن خود را به غل و زنجیر می بندند و برای آن پول می گیرند. از جمله به ظرفیت فروش کلیه که از حدود 80 تا 150 میلیون خرید و فروش می شود اشاره کرد.

تا 300 میلیون تن قابل فروش است. اما برخی برای فروش اعضای بدن به عراق می روند. اما سابقه فروش اعضای بدن در عراق چیست و قیمت کلیه در عراق چقدر است؟

اکنون عده ای از جوانان وارد بازار خرید و فروش اعضای بدن شده اند. از 20 سال تا 25 سال. فروش کلیه ها، جوان بودن یک امتیاز است و البته خریدار هم رعایت می کند!

رئیس مرکز مدیریت پیوند و مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت پیشتر به ایسنا گفت: در حال حاضر 37 هزار و 185 بیمار به دلیل نارسایی کلیه تحت درمان دیالیز هستند و حدود 90 درصد بیماران کلیوی نیازمند پیوند کلیه هستند. این بدان معناست که حدود 33000 نفر نیاز به پیوند کلیه دارند.

فقر انگیزه فروش اعضای بدن را فراهم می کند

مشکلات مالی و فقر انگیزه ای برای فروش اعضای بدن شده است. البته ممکن است قیمت قطعات بدنه در ایران برای فروشندگان راضی کننده نباشد. آنها به قیمت کلیه در عراق نگاه می کنند تا با فروش عضوی مثل کلیه مشکلات خود را حل کنند.

  توجه؛ خوردن چای با توت و خرما مضر است!

هوشنگ رضوان پناه، رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی گیلان در گفت و گو با خبرآنلاین از افزایش تعداد داوطلبان فروش کلیه به دلیل فقر و مشکلات مالی خبر داد. تسلیم شود مگر در موارد استثنایی مانند کلیه هایی که برادر به برادر یا خواهر به برادر می دهد و بالعکس.

قیمت کلیه در عراق

اما قیمت کلیه در عراق چگونه محاسبه می شود؟ حسین بیگلری، رئیس انجمن بیماران کلیوی کرمانشاه درباره قیمت کلیه در عراق به خبرآنلاین گفت: ما می فروشیم. تکرار این موضوع باعث شد تا حدس بزنیم که عراقی ها به ایران می آیند و کسی را پیدا می کنند که می خواهد کلیه خود را بفروشد. “

او می گوید: «به دلیل ممنوعیت پیوند اعضا از اتباع خارجی در ایران، فرد را به عراق دعوت می کنند و دلار می گیرند و در آنجا پیوند می زنند. بنابراین وقتی مردم این را به ما می گویند، قطعاً چیزی وجود دارد.»

دیدگاهتان را بنویسید