لیست 900 میلیون خانه در تهران!

اگرچه میانگین هزینه مسکن در تهران با توجه به قیمت یک بلوک 50 متری به یک میلیارد و 800 میلیون تومان رسیده است، اما در مناطق جنوب پایتخت می توان با بودجه ای حدود 900 میلیون تا 1 میلیارد تومان اقدام به خرید آپارتمان کرد. .

متوسط ​​هزینه مسکن در تهران بر اساس آخرین آمار ارائه شده در اردیبهشت 1401 به 36.3 میلیون تن در هر متر مربع رسید.

یعنی یک آپارتمان 50 متری به طور متوسط ​​یک میلیارد و 815 میلیون تن قیمت دارد. این در حالی است که آمارها نشان می دهد که تنها در شش منطقه تهران از جمله مناطق 1 تا 6 قیمت ها بالاتر از میانگین شهر است و در 16 منطقه خانه ها زیر متوسط ​​معامله می شوند.

البته به دلیل ناهمگونی مسکن، خانه های یک منطقه، محله یا حتی یک خیابان لزوما گران نیستند. به عنوان مثال هزینه هر واحد کمتر از پنج سال در منطقه تهرانپارس در حال حاضر حدود 35 تا بیش از 45 میلیون تن در متر مربع است و در محله های غربی تهرانپارس به بیش از 50 میلیون تن می رسد.

میانگین قیمت تمام شده مسکن در منطقه 4 تهران که منطقه تهرانپارس در آن واقع شده است، 40 میلیون و 707 هزار تن در هر متر مربع است.

اما اگر نقدینگی شما حدود یک میلیارد تن یا کمتر باشد، می توانید در 15 تا 20 منطقه صاحب خانه شوید. میانگین هزینه مسکن در این مناطق از 18 تا 21 میلیون تن است. طبق آمار اردیبهشت 1401 متوسط ​​هزینه مسکن در منطقه 15 19.9 میلیون تن، منطقه 16 20.2 میلیون، منطقه 17 19 میلیون، منطقه 18 18.3 میلیون، منطقه 19 21 میلیون و منطقه 20 معادل 19.2 است. میلیون تن در هر متر مربع

  کاهش دهنده استرس موثر

البته در تبلیغاتی که می بینیم قیمت های پیشنهادی گاهی از این مقدار بیشتر است اما مهم این است که در قرارداد منعقد شده است.

کارشناس: هیجان بازار مسکن در اردیبهشت ماه طبیعی بود

بازار املاک و مستغلات در ماه می پررونق است. در آن ماه 10.5 هزار فقره معاملات مسکن در شهر تهران منعقد شد که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال 1400 به ترتیب 206.1 و 166.4 درصد افزایش نشان می دهد. میانگین قیمت 36 میلیون و 350 هزار تن است که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 6.1 و 26.2 درصد افزایش داشته است.

درباره علت رونق بازار در اردیبهشت ماه با کارشناسان گفت و گو کردیم. سعید لطفی از اعضای هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک گفت: بازار مسکن معمولا در ماه های پایانی و ابتدایی هر سال رونق دارد و اغلب با افزایش جزئی قیمت همراه است. بنابراین رشد معاملات مسکن در اردیبهشت 1401 قابل پیش بینی بود. محرک امسال نیز بر هیجان بازار تأثیر داشت.

وی افزود: با توجه به تغییرات قیمت کالاها و انتظارات تورمی، قیمت مسکن در تهران از فروردین ماه به طور میانگین ۶.۱ درصد افزایش یافته است. البته قیمت‌ها بالاتر از این رقم بوده است، اما قیمتی که فروشنده در نظر می‌گیرد لزوماً در معاملات محقق نمی‌شود.

این کارشناس بازار مسکن با اشاره به اینکه انتظار نمی رود بازار در ماه های آینده رشد هیجان انگیزی داشته باشد، گفت: آنچه از انتهای بازار می بینیم در خرداد ماه سقوط کرد. با توجه به جهش شدید قیمت مسکن در چهار سال گذشته، بازار املاک و مستغلات ظرفیتی برای افزایش شدید قیمت ها ندارد.

  قیمت بیت کوین امروز 1401/03/26

تقاضا برای سرمایه مسکن افزایش یافته است

از سوی دیگر رئیس انجمن انبوه سازان رشد تورم، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و انتظارات تورمی را در هدایت سرمایه به سمت بازار مسکن موثر می داند.

سید محمد مرتضوی گفت: سال گذشته با توجه به حرکت بازار مسکن در محدوده زیر تورم، تمایل به خرید کاهش یافت که نوعی تقاضای پنهان را در پی داشت و در اسفند و اردیبهشت نمایان شد; تورم ماهانه مسکن در حال حاضر به دو برابر تورم کل رسیده است که تقاضا برای سرمایه برای خرید ملک را تحریک می کند.

مرتضوی گفت: اسفند سال گذشته قیمت مسکن در تهران 6 درصد و در اردیبهشت سال گذشته 6 درصد افزایش یافت. این افزایش های نگران کننده در زمانی اتفاق افتاد که تورم کل نسبت به ماه قبل 3.5 درصد بود. در واقع، افزایش ماهانه قیمت مسکن، تورم کل را تقریبا دو برابر کرده است. این موضوع تا حدودی ایده ثبات سالانه در بازار مسکن را زیر سوال می برد.

در صورت تداوم این روند احتمالاً دولت باید با افزایش تسهیلات بانکی در نیمه دوم سال تقاضا را تقویت کند که منجر به افزایش تورم در بخش مسکن خواهد شد.

900 میلیون خانه در تهران!

دیدگاهتان را بنویسید