لباس های خود را با فلفل سیاه بشویید

جامعه 24- همه ما در زندگی با مشکلات شستشوی لباس مواجه شده ایم. شاید بارها برای هر یک از ما پیش آمده باشد که هنگام باز کردن درب ماشین لباسشویی با صحنه ای دلخراش روبرو شویم که لباس های مورد علاقه مان رنگ عجیبی به خود گرفته و قابل استفاده نیست.

این مشکل در شستن لباس های مشکی نیز وجود دارد. شاید بارها دیده باشید که لباس های مشکی پس از شستشو رنگ خود را از دست می دهند یا رگه هایی از پودر لباسشویی روی آن باقی می ماند و صحنه ناخوشایندی را به وجود می آورد.

در این مقاله می خواهیم شما را با ماده ای آشنا کنیم که ممکن است دهان شما را شگفت زده کند. باید بگوییم که برای شستن لباس ها می توانید از فلفل استفاده کنید. فلفل سیاه تاثیر زیادی روی رنگ لباس دارد و آنها را در یک رنگ و شکل و شمایل نگه می دارد.

لباس های خود را با فلفل بشویید

در ادامه به شستن لباس ها با فلفل سیاه می پردازیم. با ما بمان.

چرا باید هنگام شستن لباس از فلفل سیاه استفاده کنیم؟

به گزارش جامعه 24، خرید لباس برای ما هزینه زیادی دارد و برای خرید لباسی که دوست داریم باید زمان زیادی صرف کنیم، به محیط زیست نیز آسیب می رساند و خرید لباس مدام در حال افزایش مصرف گرایی در جهان است، بنابراین یکی است. از مقرون به صرفه ترین و البته، اخلاقی ترین راه برای داشتن لباس هایی که داریم این است که با آنها خوب رفتار کنیم.

یکی از روش هایی که ما از لباس هایمان مراقبت می کنیم، نحوه شستن آنهاست. بر کسی پوشیده نیست که شستن لباس ها و روشی که برای این کار استفاده می شود تاثیر زیادی در زندگی آنها دارد.

  تلاش سپاهان برای تعقیب و گریز این بازیکن + عکس

فلفل سیاه با لباس ها چه می کند؟

فلفل سیاه لکه های لباس را پاک می کند

باید بدانید که این ماده طبیعی دشمن لکه های روی لباس است و آنها را از بین می برد. فلفل سیاه در واقع مانند کاغذ سنباده در ماشین لباسشویی عمل می کند، بنابراین لکه ها را از روی لباس پاک می کند. پس بهتر است این بار اگر لباس لکه دار دارید، مقداری فلفل سیاه در ماشین لباسشویی بیندازید و از نتیجه شگفت زده شوید.

به یاد داشته باشید که در لباس های مشکی و رنگی از فلفل استفاده کنید و از مصرف آن روی لباس های سفید خودداری کنید.

لباس های خود را با فلفل بشویید

ثبات رنگ لباس با فلفل سیاه

فلفل سیاه یک ویژگی جالب دارد و آن این است که رنگ لباس را ثابت نگه می دارد و اجازه نمی دهد لباس های دیگر لکه دار شود.

جالب اینجاست که اگر لباس‌هایتان لکه‌دار و تغییر رنگ داده است، هنگام شستن لباس‌ها، یک قاشق چای‌خوری فلفل سیاه به مواد شوینده معمولی‌تان اضافه کنید. پس از اتمام مراحل شستشو، خواهید دید که رنگ اصلی لباس شما بازگشته است.

فلفل سیاه و پیشگیری از پوشیدن لباس

فلفل سیاه و استفاده از آن در فرآیند شستن لباس ها از پوسیدگی و سایش تدریجی لباس ها جلوگیری می کند.

یکی از دلایل فرسودگی لباس این است که مواد شوینده در پارچه و کناره ها باقی می ماند و به مرور زمان باعث پوسیدگی آن ها می شود و فلفل سیاه باعث می شود که این مواد از پارچه پاک شود.

برای جلوگیری از ساییدگی لباس ها، یک قاشق چای خوری فلفل سیاه را در ماشین لباسشویی بریزید و لباس ها را با کمترین درجه حرارت بشویید، همانطور که گفته شد فلفل کمک می کند تا ذرات ریز مواد شوینده از روی پارچه پاک شود و داخل آن باقی نماند.

  نظر احتمالی درباره انگیزه قتل 2 دانش آموز گنبدکاووس

بیشتر بخوانید: 11 راز افرادی که همیشه بوی خوبی دارند


از چروک شدن لباس ها محافظت می کند

کسانی که از این ماده برای شستن لباس ها استفاده کرده اند با توجه به تجربه خود گفته اند که استفاده از آن در ماشین لباسشویی به کمتر چروک شدن لباس کمک می کند.

لباس های خود را با فلفل بشویید

نحوه استفاده از فلفل سیاه هنگام شستن لباس

تا به حال باید در مورد استفاده از فلفل سیاه هنگام شستن لباس کنجکاو باشید، اما کمی صبور باشید و یاد بگیرید. این کار نیز روش خاص خود را دارد پس به ادامه مقاله توجه کنید.

ابتدا باید فلفل سیاه را خوب آسیاب کنید تا دانه ها درشت نباشند.

دو قاشق غذاخوری از آن را در مخزن گرد و غبار ماشین لباسشویی بریزید.

از این به بعد نیازی به انجام کار خاصی نیست و فلفل با برنامه شستشویی که برای ماشین تنظیم کرده اید کار خود را انجام می دهد.

2022-08-03 06:50:03

دیدگاهتان را بنویسید