قیمت هر متر نهضت ملی مسکن چقدر است؟!

دولت سیزدهم از ابتدا طرح مسکن را برای تمامی متقاضیان مسکن آغاز کرده است، طرحی که می تواند زمینه را برای رونق بازار مسکن و خروج بازار از رکود شدید برای سالیان متمادی فراهم کند.

پروژه نهضت ملی مسکن با هدف ساخت 4 میلیون خانه برای متقاضیان است. ثبت نام از داوطلبان واجد شرایط نهضت ملی مسکن مهرماه آغاز شد و ساعت 24 پنجشنبه پایان یافت.

ثبت نام مردان مجرد از روز دوشنبه 20 دی ماه آغاز می شود و سن ثبت نام شدگان از 25 سال به 23 سال کاهش یافته است. ثبت نام کنندگان مجرد باید در زمان تحویل واحد طبق فرم تعهد متاهل باشند. در غیر این صورت واحد بر اساس قیمت کارشناسی روزانه برای داوطلبان محاسبه می شود.

پیش از این تنها مردان مجرد بالای 45 سال و زنان مجرد بالای 35 سال می توانستند در نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند اما با این مصوبه مردان مجرد بالای 23 سال نیز می توانند برای ثبت نام در سامانه هفته آینده ثبت نام کنند. من برای ازدواج »من » برای ثبت نام.

میزان کمک به تسهیلات نهضت ملی مسکن به گفته مسئولان وزارت راه و شهرسازی حدود 3.5 تا 4 میلیون تن خواهد بود. تاریخ شروع پرداخت حق بیمه دو تا سه سال پس از دریافت این تسهیلات می باشد.

تاکنون بیش از 2.2 میلیون نفر برای ساخت 4 میلیون خانه ثبت نام کرده اند. تاکنون در تمامی شهرهای کشور زمینی برای ساخت این بلوک ها در نظر گرفته شده است. تجربه ساخت واحدهای مسکن مهر نشان می دهد زمانی که ساخت این واحدها طولانی شد، قیمت این واحدها از 30 میلیون تن به بیش از 300 میلیون تن رسید.

  تفل به حافظ در 12 تیر 1401

با مطرح شدن نهضت ملی مسکن، کاندیداها نگران چگونگی ساخت این بلوک ها و هزینه آن هستند.

هزینه ساخت مسکن را کاهش خواهیم داد

معاون وزیر مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: تلاش کرده ایم سهم تسهیلات را برای افرادی که شرایط اسکان در کشور را دارند افزایش دهیم و هزینه مصالح ساختمانی و زمین را کاهش داده ایم.

به گفته محمودزاده، بیشتر زمین در اختیار دولت است، بنابراین سعی کردیم با اجاره نامه ۹۹ ساله قیمت را کاهش دهیم و به صورت سیستمی آن را از کل قیمت حذف کنیم. در روش های تولید نیز سعی کرده ایم روش های کاهش را در دستور کار خود قرار دهیم.

وعده وام به سازندگان در قالب نهضت ملی مسکن باید محقق شود

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور گفت: انتظار بخش خصوصی جهش ساختاری در کار سازمان ها، ارگان ها و نهادهای دولتی در کنار جهش تولید مسکن است. ساخت چهار میلیون خانه که گفته می شود به عهده سکتور خصوصی است باید توسعه یابد و موانعی بر سر راه بخش خصوصی ایجاد شود.

به گفته پور حاجت، ساخت سالانه یک میلیون واحد و حتی بیشتر امکان پذیر است، مشروط بر اینکه بخش خصوصی بدون نگرانی و گرفتار شدن در بوروکراسی و پیچ و خم اداری پیش برود.

این کارشناس اقتصاد مسکن گفت: به طور متوسط ​​اگر ساخت هر متر از یک ساختمان 10 میلیون تن هزینه داشته باشد، هدف دولت ساخت یک میلیون خانه در سال است با در نظر گرفتن این شرایط و با فرض 80 متری هر بلوک، آن باید 80 باشد یک میلیون مترمربع مسکن باید ساخته شود که اگر این رقم در 10 میلیون تن ضرب شود یعنی چند صد میلیارد تن به گردش درآمده است.

  تحریم گاز روسیه غیرممکن است

حق شناس گفت: یکی از محرک های وضعیت فعلی اقتصاد می تواند بازار مسکن باشد به شرطی که از بخش های واقعی اقتصاد تامین شود نه مطبوعات، زیرا در این صورت شاهد افزایش تورم و رکود خواهیم بود. اقتصاد، بازار مسکن.

بازار مسکن موتور محرکه اقتصاد ایران است

بخشی از موتور محرکه اقتصاد بخش مسکن است، اما به شرطی که پول در این بازار هزینه شود، از رسانه های مکتوب نیست و پول واقعی در این بازار تزریق و پخش می شود.

ساخت و ساز مسکن با اشتغال مستقیم همراه است، وقتی یک متر مسکن ساخته می شود، هزاران مهندس در رشته های مختلف، کارگر ماهر و غیر ماهر، بنگاه درگیر می شوند. وقتی بخش مسکن غیر فعال است، صنعت سیمان، صنعت آلومینیوم، صنعت رنگ، صنعت چوب و … نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند و رونق بگیرند. ما در بخش مسکن شاغل هستیم.

در حال حاضر دولت بارها اعلام کرده است که برای ساخت واحدهای مسکونی دولتی از جمله مسکن ملی، هزینه ساخت هر خانه بین 2 میلیون و 700 هزار تن تا 3 میلیون و 500 هزار تن است که به نظر می‌رسد برای پروژه‌ها چنین باشد. جنبش ملی مسکن به فکر اقداماتی باشید.

پیش از این دولت اعلام کرده بود که از فناوری جدید چینی برای تسریع در اجرای پروژه های مسکن ملی استفاده می کند که حاشیه های زیادی را به همراه داشته است چرا که بارها اعلام شده چینی ها به جای سازندگان ایرانی می سازند. البته در نهایت این موضوع از سوی وزیر راه و شهرسازی و همچنین معاون مسکن و ساختمان تکذیب شد.

  استایل خاص لاله صبوری کنار ساحل + عکس

سازندگان بخش خصوصی می گویند که می توانند یک میلیون خانه در سال با کمترین هزینه و سرعت بسازند، مشروط بر اینکه بخش خصوصی اعتماد و حمایت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید