قیمت هر آپارتمان 15 تا 30 سال ساخت در تهران

بازار واحدهای مسکونی با عمر بالای 15 سال به تعبیری بازار آپارتمان های با قیمت مناسب در نقاط مختلف تهران است.

تحقیقات میدانی آخرین وضعیت بازار مسکن در تهران را نشان می دهد. در حال حاضر فاصله قیمتی بین واحدهای مسکونی نوساز یا زیر سن قانونی با امید به زندگی بیش از 15 سال (مسکن میانسال و مسن) نسبت به قبل افزایش یافته است.

بنابراین بازار معاملات این واحدها به عنوان بازار واحدها با قیمت مناسب نسبت به واحدهای نوساز و جوان مقصد مناسبی برای خرید متقاضیان می باشد. به خصوص آن دسته از متقاضیانی که برای خرید خانه با محدودیت بودجه مواجه هستند.

این دسته از متقاضیان می توانند در عوض از بازار واحدهای مسکونی نوساز و نوساز که قیمت آنها تا 30 درصد و در برخی موارد بیشتر از این تعداد واحد مسکونی بلند (واحدهای قدیمی اما قابل سکونت) است، با بودجه ای خرید کنند. صاحبان کمتر

از این رو فعالان بازار مسکن به این دسته از متقاضیان توصیه می کنند با خرید این خانه ها و صرف هزینه برای بازسازی ملک خریداری شده، خانه مورد نظر خود را در منطقه مورد نظر با بودجه کمتر خریداری کنند. در غیر این صورت افرادی که اصرار به خرید خانه جدید دارند، اما بودجه آنها کافی نیست، مجبور به خرید آپارتمان در مناطق ضعیف تر یا کاهش مساحت خانه مورد نظر خود می شوند.

در شرایط فعلی حداقل به دو دلیل عمده از جمله رکود ساخت و ساز و کمبود مسکن جدید در بازار مسکن از یک سو و افزایش هزینه های ساخت و ساز از سوی دیگر تفاوت قیمت ها. بین واحدهای جدید و قدیمی افزایش یافت.

  اعضای هیات داوران چهلمین جشنواره فیلم فجر را به شما معرفی می کنیم

این درصد در دوره های قبل که بازار در شرایط عادی قرار داشت، بیشتر بین 15 تا 20 درصد بود، اما اکنون به 30 درصد و در برخی موارد حتی بیشتر شده است. جدول زیر تعدادی از واحدهای مسکونی با عمر 15 تا 30 سال را نشان می دهد که روز گذشته در بازار مسکن تهران عرضه شده اند.

قیمت آپارتمان های قدیمی

دیدگاهتان را بنویسید