قیمت هر آپارتمان تا 3 سال ساخت در تهران

بازار آپارتمان های مسکونی نوساز در تهران به قطبی برای اعلام قیمت های منسوخ و پرحجم مسکن تبدیل شده است.

تقریباً در تمام مناطق تهران، اعلام قیمت پیشنهادی خانه های نوساز به دور از سطح قیمت مسکن در معاملات اخیر در هر محله به یک روال هفته های اخیر در بازار مسکن تبدیل شده است.

سازندگان و فروشندگان خانه های نوساز و اغلب بدون قفل در بازار مسکن همواره بالاترین قیمت پیشنهادی خود را اعلام می کنند و این قیمت در نهایت تا زمان از سرگیری معامله، سر میز مذاکره تعدیل می شود. اما آنچه اکنون در بازار اتفاق می افتد با روال معمول متفاوت است.

در حال حاضر قیمت های فروش واحدهای نوساز آنقدر با قیمت مورد انتظار بر اساس معاملات نهایی فاصله دارد که در یک یا دو مرحله تخفیف در پایان معامله همچنان قیمت به اصطلاح در نظر گرفته می شود. قیمت ها در پرث هم در بازار مسکن شرق و غرب رایج است و به نظر می رسد مالکان این مناطق با اعلام قیمت های حبابی سعی در کاهش شکاف بین قیمت ملک و مسکن در شمال شهر دارند.

به عنوان مثال قیمت 95 متر مربع در منطقه پانک 68 میلیون تن در هر متر مربع است. این در حالی است که میانگین قیمت معامله در این محله حدود 51.5 میلیون تن است.

همچنین قیمت پیشنهادی یک واحد آپارتمان نوساز 132 متری در تهرانپارس متری 70 میلیون تومان است و این در حالی است که میانگین قیمت معامله در کل منطقه تهرانپارس حدود 34 میلیون تومان و در تهرانپارس غربی بالاتر است. تقاضا، حدود 40 میلیون تن.

  قیمت رهن و اجاره آپارتمان نوساز در تهران

فعالان بازار مسکن بر این باورند که بعید به نظر می رسد که چانه زنی تا این حد بیهوده باشد، مگر در مورد املاک انحصاری با امکانات ویژه مانند پارکینگ های 2 و 3 و تجهیزات داخلی خارج از عرف مصالح خانه که توسط سازندگان استفاده می شود. اما واضح است که قبوض مسکن لوکس و شخصی جدا از اکثر آپارتمان های بازار مسکن است.

قیمت آپارتمان نوساز

دیدگاهتان را بنویسید